Grupy – nowa funkcja w serwisie

  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
10 grudnia 2009 wprowadziliśmy w serwisie nową funkcjonalność - Grupy. Pozwalają one naszym Użytkownikom na tworzenie własnych dyskusji w określonych kategoriach.
Jak utworzyć własną grupę?

1. Należy wybrać kategorię w jakiej chcemy utworzyć naszą grupę. 2. Należy dodać nazwę grupy, opis grupy oraz ewentualnie zdjęcie W opisie powinny znaleźć się informacje, jaki jest cel powstania grupy, na jaki temat będą prowadzone dyskusje. Ciekawy opis z pewnością zachęci innych do przystąpienia do naszej Grupy. 3. Następnie należy określić dostępności naszej grupy dla innych. Możemy tworzyć dwa rodzaje grup: Grupy otwarte - są dostępne dla wszystkich, każdy może przeglądać dyskusje na forum grupowym. Aby zostać członkiem takiej grupy i mieć możliwość wypowiadania się wystarczy kliknąć w odnośnik "Dołącz do grupy" znajdujący się po prawej stronie obok nazwy grupy. Grupy zamknięte - aby zostać członkiem takiej grupy konieczne jest otrzymanie zaproszenia od założyciela lub osoby, która już jest członkiem grupy. Zaproszenia są wysyłane tak samo, jak zaproszenia do znajomych w serwisie Vitalia.pl. Można również wysłać prośbę o dołączenie do grupy do jej założyciela. 4. Ostatnim krokiem jest określenie, kto może zapraszać innych użytkowników do grupy. Po utworzeniu grupy ustawienia można modyfikować w menu Moje konto w zakładce "Moje grupy"

Jakie są uprawnienia założyciela Grupy?

Założyciel grupy pełni w niej funkcję moderatora. Może również wyznaczać osoby, które będą mu w tym pomagać stając się moderatorami. Status osoby w grupie można zmieniać w zakładce "Członkowie"

Dodatkowe opcje do moderacji

Założyciel i moderatorzy grupy mają do dyspozycji dodatkowe opcje służące do moderacji. Są one widoczne po prawej stronie w zakładce "Forum grupowe" Usunięte Widoczne są tutaj wszystkie tematy i listy usunięte z forum przez moderatorów. Zablokowani Widoczni są tutaj wszyscy zablokowani członkowie grupy. Zgłoszenia Widoczne są tutaj wszystkie tematy zgłoszone do moderacji przez członków grupy.