Od zera do bohatera – przebiegam 100 km miesięcznie

  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Współcześnie każdy z nas chce być fit. Coraz częściej sięgamy po gotowe plany treningowe i dietetyczne on-line. Jakie są zalety e-planów?

Kamil na sesji zdjęciowej

Trener: Jakie cele realizowałeś korzystając z planów Trener.pl?

Kamil: Wyznaczyłem sobie zmianę obwodu pasa o około 22-25 cm w ciągu 6 miesięcy. Okazało się, że wybiegłem zbyt mocno w przyszłość. Udało się w tym krótkim, jak na wyznaczony cel, czasie zredukować obwód pasa o 1/2. Zmniejszyłem obwód o 11cm. W chwili obecnej zamiast 105 cm w pasie mam 94 cm. Jestem zadowolony z efektu, ale działam dalej, aby dążyć do wyznaczonych 75 cm w pasie. Przy okazji również znacząco poprawiła się moja waga - z 93,5 kg pozostało 79,9 kg, dzięki czemu BMI jest już w normie. Wyniki te nie są ostateczne, bo wciąż walczę nad poprawieniem swojej sylwetki.

Trener: Czy otrzymany plan treningowy był podporą i pomocą w osiąganiu wyznaczonego celu?

Kamil:Plan, który otrzymałem od www.trener.pl był bardzo pomocny z kilku powodów.
Po pierwsze: traciłem na wadze, ale wiedziałem, że głównie tracę tłuszcz. Dzięki ćwiczeniom siłowym rosną mięśnie lub zostają na swoim obecnym poziomie.
Po drugie: dostając gotowe ćwiczenia co tydzień nie musiałem martwić się o układanie planu. Dodatkowo zawsze miałem go pod ręką (w telefonie).
Po trzecie: dzięki prowadzeniu dziennika treningowego i braniu udziału w wyzwaniach zmuszałem się do systematyczności. Z tym wcześniej zawsze miałem spore problemy. Generalnie nie sądzę, abym osiągnął tak dobry rezultat bez pomocy serwisu.

Trener: Czy czujesz poprawę swojej sprawności?

Kamil: Jeśli chodzi o sprawność ogólną to wyznacznikiem dla mnie są postępy w bieganiu. Na początku nie byłem w stanie przetruchtać jednym ciągiem nawet 30 minut. Po sześciu miesiącach ćwiczeń siłowych i aerobowych z trener.pl biegam ponad 100 kilometrów miesięcznie, a dystans 10 kilometrów pokonuję w mniej niż 60 minut. Już powoli zaczynam układać długoterminowy plan przebiegnięcia maratonu.

Kamil na sesji zdjęciowej

Trener: Czy obecne cele ci wystarczają? Czy zamierzasz zarzucić treningi i prawidłowe odżywianie?

Kamil: Mimo zakończenia udziału w programie wciąż ćwiczę, biegam i nadal prowadzę dziennik treningowy, bo do zamierzonych (wysoko postawionych) celów jeszcze mi brakuje. Aczkolwiek na dzień dzisiejszy jestem już i tak bardzo zadowolony z efektów.

Moje wskazówki dla trenujących:

Systematyczność, systematyczność i jeszcze raz systematyczność! Tylko dzięki temu można osiągnąć zadowalające efekty. Dziennik treningowy na trener.pl jest bardzo pomocny, bo wystarczy, że odpuścisz na 2-3 dni treningi, a zaraz ktoś z obserwujących Twoje wpisy zacznie się pytać czemu Cię dopadło lenistwo – to bardzo motywuje.

Jak Trener.pl zmienił moje życie?

Dzięki serwisowi trener.pl poprawiłem swoją sylwetkę i kondycję, a to wpłynęło bardzo pozytywnie na moje samopoczucie na co dzień i wiele innych aspektów życia codziennego. Dodatkowo moja dziewczyna jest bardzo zadowolona z moich efektów, a to właśnie dzięki niej zacząłem pracę nad sobą.