Odżywianie

5 najpopularniejszych mitów na temat odchudzania

Mity na temat odchudzania od dawno żądzą się swoimi prawami. Powielane przez kolorowe czasopisma, powtarzane przez znajomych, nierzetelne informacje często doprowadzają do błędnego przekonania o odchudzaniu. W rezultacie często zamiast chudnąć, grubniemy bądź niesłusznie dajemy się porwać wirowi drakońskich diet i wyczerpujących ćwiczeń. Poznaj 5 najpopularniejszych mitów na temat odchudzania!

Posiłek przedtreningowy oraz posiłek potreningowy, czyli 2 najważniejsze posiłki w ciągu dnia

Na siłowni liczy się nie tylko plan treningowy, ale także dieta. Jest ona równie ważna, jak dobór ćwiczeń. Podczas układania swoich posiłków powinniśmy mieć na uwadze mikro i makroelementy, kaloryczność oraz objętość posiłku. Wbrew pozorom dla osoby trenującej najważniejszym posiłkiem nie jest śniadanie, a dwa posiłki okołotreningowe. Dowiedz się czym są posiłek przedtreningowy oraz posiłek potreningowy!

Jak BCAA wspomaga budowanie mięśni?

Podczas budowania masy mięśniowej aminokwasy rozgałęzione, występujące pod nazwą BCAA będą niezwykle przydatnym suplementem. BCAA, a konkretnie leucyna zawarta w tymże kompleksie inicjuje budowanie łańcucha białkowego. Dowiedz się, jak aminokwasy BCAA wspomagają budowanie mięśni.

Białko serwatkowe czy kazeina – które białko jest lepsze?

Białko jest niezwykle ważnym makroskładnikiem naszej diety. Podobnie jak w przypadku tłuszczów i węglowodanów, istnieje wiele rodzajów protein. Zazwyczaj skupiamy się jednak na kazeinie i białku serwatkowym, wokół których toczy się zażarta dyskusja. Które jest lepsze, a które gorsze? Dowiedz się które białko jest lepsze - białko serwatkowe czy kazeina ?

10 najlepszych rodzajów mięsa

Mięso w diecie każdego sportowca jest głównie źródłem białka, toteż pojawia się w wielu posiłkach. Poznaj zawartość białek, tłuszczy i węglowodanów w poszczególnych rodzajach mięsa, dowiedz się o ich charakterystyce i układaj swój jadłospis świadomie. Zbilansowana dieta dopasowana do treningu pozwoli na szybką regenerację i wzrost tkanki mięśniowej. Poznaj 10 najlepszych rodzajów mięsa!

Hydrolizat białka serwatkowego – działanie, dawkowanie, skutki uboczne

Białko w postaci odżywek przyjmowane jest przez zdecydowaną większość trenujących na siłowni. Białko serwatkowe jest najpopularniejszą formą, w której możemy wyróżnić trzy rodzaje: koncentrat białka serwatkowego, izolat białka serwatkowego i hydrolizat białka serwatkowego. Poniżej przedstawiamy artykuł "Hydrolizat białka serwatkowego – działanie, dawkowanie, skutki uboczne".

BCAA i glutamina – zalety łączenia aminokwasów

Każdy z trenujących na siłowni przykłada ogromną wagę nie tylko do budowania nowej tkanki mięśniowej, ale także do powstrzymywania procesów katabolicznych. Właśnie dlatego w jadłospisie regularnie pojawiają się aminokwasy rozgałęzione BCAA oraz glutamina. Niewielu jednak wie, że ich zróżnicowane działanie, w połączeniu może dać naprawdę ogromne wsparcie!

Jabłczan kreatyny vs. monohydrat kreatyny – która kreatyna jest lepsza?

Co daje kreatyna powinien wiedzieć każdy stały bywalec siłowni. Wspomaga rozbudowę mięśni, ma wpływ na przyrost siły, powoduje także pompę po treningu. Monohydrat kreatyny i jabłczan kreatyny to dwie najpopularniejsze formy suplementu, które są dostępne dla każdego. Poniżej przedstawiamy artykuł "Jabłczan kreatyny vs. monohydrat kreatyny – która kreatyna jest lepsza?".

BCAA – działanie, dawkowanie, skutki uboczne

Aminokwasy rozgałęzione znane też jako BCAA to aminokwasy, które muszą zostać dostarczone do organizmu z zewnątrz. Występujące w suplemencie leucyna, izoleucyna i walina należą do grupy ośmiu aminokwasów egzogennych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Skąd popularność BCAA? Czy naprawdę aminokwasy rozgałęzione mają działanie anaboliczne? Poniżej przedstawiamy artykuł "BCAA – działanie, dawkowanie, skutki uboczne".

Dieta na rzeźbę

Dieta na rzeźbę prędzej, czy później pojawi się w Twoim planie treningowym. To obcięcie kalorii i spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej pozwoli Ci odsłonić wypracowane i wyrzeźbione mięśnie. Jak każdy z etapów ćwiczeniowych, okres redukcji rządzi się swoimi prawami. Dowiedz się, czym jest dieta na rzeźbę!