Odżywianie

Koncentrat białka serwatkowego – dawkowanie, działanie, skutki uboczne

Koncentrat białka serwatkowego, znany także jako WPC, jest ogólnodostępną formą białka, wybieraną przez zawodników na całym świecie. Stosowany jest do przyrządzania szejków białkowych, stanowi także dodatek do posiłków w ciągu dnia. Co powinieneś wiedzieć o koncentracie białka serwatkowego? Zapraszamy do do lektury poniższego artykułu "Koncentrat białka serwatkowego – dawkowanie, działanie, skutki uboczne".

Gainer – dawkowanie, efekty, skutki uboczne

Gainer to odżywka węglowodanowo-białkowa, która ma pomóc w uzupełnieniu zapotrzebowania na te makroskładniki. Gainer swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim podczas budowania masy mięśniowej. Co to jest gainer? Czy warto go brać i na czym polega jego działania? Odpowiedź poznasz poniżej.

Spalacze tłuszczu – jak wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej?

Coraz więcej ludzi dba o swój wygląd chcąc zgubić zbędne kilogramy. Na wstępie należy jednak zaznaczyć, że nie istnieje żadna magiczna kapsułka czy pigułka, który wykona za was pracę. Redukcja tkanki tłuszczowej to powolny proces, wymagający odpowiedniego odżywiania oraz treningu. Spalacze tłuszczu mogą ułatwić tą drogę tylko pod warunkiem, że zostaną prawidłowo zastosowane.

Aminokwasy – rola aminokwasów w funkcjonowaniu organizmu

Aminokwasy to związki chemiczne budujące ludzkie ciało. Pełnią w organizmie kluczową rolę, a bez nich funkcjonowanie komórek byłoby niemożliwe. Czym są aminokwasy? Jaki jest podstawowy podział aminokwasów? Odpowiedź poznasz poniżej.

Witamina D – występowanie i rola w organizmie

Ostatnio wiele się mówi na temat witaminy D i wagi jej suplementacji dla zdrowia człowieka. Przeczytaj jaką rolę pełni witamina D w naszym organizmie, czym grozi Ci jej niedobór oraz kiedy i jak powinno się ją suplementować. W artykule znajdziesz również najlepsze źródła witaminy D w pożywieniu.

Co jeść po treningu?

Posiłek potreningowy zależy przede wszystkim od rodzaju, częstotliwości i intensywności treningu, a także od celów treningowych. Nie bez znaczenia pozostają również wiek, płeć, wzrost, waga oraz stopień aktywności fizycznej ćwiczącego, a zatem czynniki wpływające na jego Całkowitą Przemianę Materii (CPM). Inaczej będzie wyglądał posiłek osoby trenującej do maratonu, inaczej kulturysty w trakcie budowania masy mięśniowej i jeszcze inaczej kobiety w trakcie redukcji. Zatem co jeść po treningu?

HMB – dawkowanie, działanie, opinie

Osoby, które przez ostatnie lata miały do czynienia z treningami na siłowni oraz z żywieniem i suplementacją na pewno słyszały o beta-hydroksy-beta-metylomaślanie zwanym też HMB. Jest to suplement, który ma wspomóc budowę masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. Mimo tak cudownych funkcji można się spotkać z wieloma negatywnymi komentarzami ta temat tego suplementu. Dlaczego zdania na temat HMB są tak podzielone?

Kreatyna – dawkowanie, działanie, skutki uboczne

Kreatyna jest jednym z najlepiej przebadanych suplementów. Mimo to wciąż istnieją ludzie, którzy mają obawy przed jej stosowaniem. Na szczęście świadomość trenujących rośnie z roku na rok. Umożliwiają to liczne szkolenia dietetyczne i suplementacyjne, branżowa literatura i prasa, portale internetowe, a przede wszystkim chęć zdobycia wiedzy. Poniżej przedstawiamy artykuł "Kreatyna – dawkowanie, działanie, skutki uboczne".

Endomorfik – budowa ciała, cechy i dieta

Endomorfik to jeden z trzech typów budowy ciała warunkowany przez genetykę. Na wygląd ciała mają jednak wpływ również dieta i ruch, które odpowiednio dobrane mogą znacznie poprawić jego wygląd. Endomorfik typem budowy ciała, który może mieć większą tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej, jednak osiągnięcie sportowej sylwetki w tym przypadku nie jest niemożliwe. Poniżej przedstawiamy artykuł "Endomorfik – budowa ciała, cechy i dieta".

Mezomorfik – cechy i dieta

Wygląd ciała warunkowany jest nawykami żywieniowymi i aktywnością fizyczną. Istotną rolę odgrywa również genetyka, dlatego wyodrębnione zostały trzy typy budowy ciała różniące się między sobą budową kośćca, rozłożeniem mięśni i tkanki tłuszczowej. Mowa tu o typach takich jak ektomorfik, endomorfik i mezomorfik. Najkorzystniejszym z punktu widzenia sportu jest ten ostatni typ. Poznaj artykuł "Mezomorfik - cechy i dieta".