Odżywianie

Gdy mleko krowie szkodzi

Osób niepijących mleka krowiego z różnych przyczyn jest coraz więcej. Organizm części z nich nie toleruje mleka, nieliczna grupa osób jest na nie uczulona, a niektórzy, jak np. wegetarianie, wyłączają je ze swojej diety z wyboru. Co zatem możemy spożywać zamiast mleka?

Dieta paleo, czyli jak jedli nasi przodkowie

Dieta paleolityczna nazywana zwyczajowo dietą paleo powstała na bazie informacji o tym, co jedli nasi praprzodkowie w czasach prehistorycznych. Powrót do korzeni może przyczynić się do poprawy naszego zdrowia, ale należy mieć na uwadze, że nie jest to dieta idealna w naszych czasach.

Glukomannan – cudowny błonnik

Wiele się mówi o tym, jak ważna w naszej diecie jest odpowiednia podaż błonnika, dzięki któremu nasz układ pokarmowy może funkcjonować prawidłowo. Błonnik jest jednak nazwą ogólną, a jego rodzajów możemy wyróżnić kilka – jednym z nim jest właśnie glukomannan, czyli rozpuszczalny błonnik z rośliny konjak, który ma wiele pozytywnych właściwości.

5 najlepszych jesiennych warzyw i owoców

Lato przeminęło bezpowrotnie, a wraz z nim wiele sezonowych warzyw i owoców. Nie oznacza to jednak, że nasza dieta musi być w nie uboższa. Jesień także ma do zaoferowania wiele zdrowych i smacznych produktów roślinnych. Oto 5 z nich, które są wyjątkowo wartościowe i bogate w składniki odżywcze.

Awokado – samo zdrowie

O pozytywnych właściwościach warzyw i owoców uczymy się już od najmłodszych lat. Wszystkie są pełne witamin i pożywne, jednak jeśli dobrze poszukamy to trafimy na takie, które będą świeciły przykładem w tym zestawieniu i wyróżniały się wśród pozostałych. Takim właśnie owocem jest awokado.

Dlaczego nie powinno się trenować bezpośrednio po posiłku?

Zapewne większość z Was doświadczyła dyskomfortu podczas treningu na skutek zjedzenia za późno posiłku lub zbyt dużej porcji przed ćwiczeniami. Oczywiście nie należy też ćwiczyć na głodnego, gdyż trening będzie równie nieefektywny, a my będziemy szybciej zmęczeni. Najlepszy zatem jest złoty środek i odpowiednie zaplanowanie posiłków oraz sesji treningowych.

Produkty przeciwzapalne dobre po treningu

Po ciężkim treningu warto zadbać o odpowiednią regenerację swojego ciała. Żeby jednak tak było nie wystarczy zjeść lub napić się przypadkowych produktów. Dla odpowiedniej odbudowy i przeciwdziałania stanom zapalnym, jakie na skutek ciężkiego treningu mogą mieć miejsce w naszym organizmie, warto wybrać konkretne pokarmy.

4 produkty podnoszące potencję

Codzienna praca i stres często prowadzą do tego, że nie zawsze mamy ochotę na łóżkowe zabawy. Na zmęczenie i problemy zdrowotne możne pomóc odpowiednia dieta. Można też do niej włączyć produkty korzystnie wpływające na męską potencję

Zasmakuj w batatach

Bataty czyli inaczej słodkie ziemniaki to bardzo odżywcze warzywa, które warto spróbować włączyć do swojej diety. Mogą one stać się doskonałym zamiennikiem zwykłych ziemniaków bądź innych produktów węglowodanowych takich jak kasza, ryż czy makaron.

Jedz jabłka na zdrowie!

Moda na jabłka w ostatnim czasie, związana z zawirowaniami politycznymi, doprowadziła do spożywania przez nas większej ilości tych owoców. Świetnie się składa, bo oprócz wspierania polskich sadowników wspieramy dzięki temu także swój organizm!