Odżywianie

Ryż brązowy – wartości odżywcze i właściwości

Ryż brązowy bardzo często staje w opozycji do oczyszczonego w większym stopniu konkurenta, jakim jest ryż biały. Dowiedz się jakie wartości odżywcze i właściwości ma ryż brązowy, kiedy go stosować i czy faktycznie jest lepszy od innych odmian ryżu.

Indeks glikemiczny - czym jest i do czego służy?

O indeksie glikemicznym zapewne każdy słyszał. Nazwa często spotykana u dietetyków, którzy opierają na nim swoje jadłospisy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę czym właściwie jest indeks glikemiczny i do czego służy, jakie produkty zawierają jego niski i wysoki poziom, a także co wpływa na indeks glikemiczny? W artykule zamieszczamy niezbędne informacje.

Dieta tłuszczowa

Wśród społeczeństwa panuje błędny pogląd, że tłuszcz jest odpowiedzialny za przybieranie na wadze. Na przeciwko tej tezie wychodzi jedna z najlepiej przemyślanych diet - dieta tłuszczowa. Wyklucza ona prawie wszystkie węglowodany, które mają stać na przeszkodzie do idealnego samopoczucia. Najnowsze badania udowadniają, że nadmiar tkanki tłuszczowej jest skutkiem braku równowagi hormonalnej, a nie kalorycznej. Czym jest więc dieta tłuszczowa? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Korzyści z diety bezglutenowej

Dieta bezglutenowa staje się coraz bardziej popularna - bez względu na zalecenia medyczne czy ich brak. Głównym powodem tej mody jest przekonanie, że dieta ta pozwoli na skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów. Ma mieć również wpływ m.in. na pozytywne samopoczucie, poprawę cery, jakości snu czy perystaltyki jelit. Pozbywając się glutenu z diety, mamy ochronić się przed chorobami nowotworowymi, autoimmunologiczymi i neurologicznymi. Jakie są faktyczne korzyści z diety bezglutenowej?

10 sposobów jak podnieść poziom testosteronu

Testosteron jest jednym z hormonów płciowych. To on sprawia, że jesteśmy męscy. W momencie kiedy jego poziom jest obniżony, mężczyzna traci pewność siebie, spada jego libido i przebojowość. Większości z nas zależy na tym, aby maksymalnie podnieść poziom tego hormonu w swoim ciele. Stosuje się w tym celu różne metody. W tym artykule poznacie 10 sprawdzonych sposobów, które wspomogą produkcję testosteronu przez wasz organizm.

Białko czy gainer - co jest lepsze podczas budowania masy mięśniowej

Rozpoczynając ćwiczenia na siłowni często zaczynamy interesować się tematem suplementacji. Zagłębiając się w tajniki doboru suplementów spotykamy odwieczny spór, który budzi wiele emocji i podział wśród trenujących. Białko czy gainer? Co będzie lepszym wyborem podczas budowania masy mięśniowej? Zdecydowanie wybór należy dostosować indywidualnie pod swoją genetykę i cechy organizmu. Dla kogo więc lepszy będzie gainer, a dla kogo białko? Tutaj odpowiedź będzie już zdecydowanie dokładniejsza. W pierwszej kolejności należy jednak powiedzieć więcej na temat naszych somatotypów, ponieważ one w pierwszej kolejności powinny warunkować nasz wybór.

5 korzyści stosowania karnityny

L-karnityna jest naturalnie występującym aminokwasem, który możemy znaleźć w mięsie oraz nabiale. Jej zadaniem jest ochrona mitochondriów. Bierze także, udział w metabolizmie energetycznym. Dodatkowo sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej i zapobiega starzeniu się organizmu.. Dlatego coraz więcej osób zwraca się w stronę spożywania jej z suplementów. W tym artykule poznacie 5 korzyści ze stosowania karnityny.

10 popularnych zdrowych produktów

Nie od dziś wiadomo, że jakość naszego pożywienia oraz jego skład ma bezpośredni wpływ na samopoczucie i funkcjonowanie całego organizmu. Jeśli chcesz budować silne mięśnie i przerzucać żelastwo aż do późnych lat, musisz włączyć do swojego jadłospisu zdrowe produkty!

7 przyczyn, przez które nie chudniesz

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? To złożony cel przynoszący pozytywne efekty nie tylko w estetyce ciała, ale także w poprawie zdrowia, zwiększeniu ilości energii, jakości i długości życia, a nawet profilaktyce szerokiej gamy chorób. W erze otyłości ludzie szukają skutecznych dróg ku zdrowej wadze. Poznaj 7 powodów, dla których Twoja waga nie spada i nigdy więcej nie popełniaj tych błędów!

Dieta na masę mięśniową 65 kg

Dieta na masę ma duży udział w przyroście masy ciała. Liczy się nie tylko dodatni bilans kaloryczny, ale również jej indywidualne dopasowanie do stosującej ją osoby. Ten artykuł zawiera podstawowe informacje na temat tego jak powinna być ułożona najlepsza dieta na masę dla mężczyzny o wadze 65 kg. Proponujemy również przykładowy dzienny jadłospis.