4 produkty podnoszące potencję

  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
4 produkty podnoszące potencję
Codzienna praca i stres często prowadzą do tego, że nie zawsze mamy ochotę na łóżkowe zabawy. Na zmęczenie i problemy zdrowotne możne pomóc odpowiednia dieta. Można też do niej włączyć produkty korzystnie wpływające na męską potencję

1. Ostrygi

Dzięki wysokiej zawartości cynku ostrygi mają pozytywny wpływ na poziom testosteronu. Zbyt niski poziom tego hormonu może powodować impotencję i brak ochoty na seks. Cynk niweluje także napięcie spowodowane stresem. Jeśli nie jesteś fanem ostrygi, to jedz inne produkty zawierające cynk, takie jak np. orzechy, roślinny strączkowe czy produkty pełnoziarniste.

2. Awokado i łosoś czyli zdrowe tłuszcze

Badania wykazały zależność pomiędzy złym poziomem cholesterolu we krwi a problemami z erekcją. Warto zatem dbać o prawidłowy poziom zdrowych tłuszczów w swojej diecie. Spożywając awokada, łososia czy inne produkty zawierające zdrowe tłuszcze możemy podnieść poziom dobrego cholesterolu HDL i obniżyć poziom złego cholesterolu LDL. Warto przy tym ograniczyć też spożycie tłuszczów zwierzęcych (smalec, masło, tłuste gatunki mięs) na rzeczy tłuszczów roślinnych.

3. Przyprawy

Występujące nadciśnienie może być jedną z przyczyn impotencji. Aby jemu zapobiec warto jest zatem ograniczyć spożycie soli kuchennej do 5 g na dobę (należy pamiętać, że sól jest dodawana do wielu produktów i praktycznie nie powinniśmy jej dodawać już do niczego więcej). Żeby potrawy miały smak warto jest dodawać do nich ziół i przypraw, które mogą również działać pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale także na nasze życie seksualne. Imbir i chili działają rozgrzewająco, ponadto papryczka chili zwiększa ukrwienie i zawiera kapsaicynę, która wspomaga wydzielanie endorfin odpowiedzialnych za dobre samopoczucie.

4. Owoce i warzywa

Warzywa i owoce są dobrym źródłem antyoksydantów, które zapobiegają chorobom układu krążenia. Zawarty w bananach potas pomaga regulować ciśnienie krwi. W ananasach i bananach znajduje się bromelaina, która pozytywnie wpływa na erekcję. Natomiast korzeń pietruszki i seler zawierają substancje, które zwiększają ochotę na seks.