Odżywianie

8 produktów, które dodadzą Ci energii

Jeśli sięgasz po kawę nie tylko po to, by wyjść z łóżka, ale też by utrzymać swoją aktywność w ciągu dnia – nie jesteś sam! Faktem jest, że 83% dorosłych pije kawę nawet 3 razy w ciągu dnia! Jednak produkty o wysokiej zawartości kofeiny nie są najlepsze na dodanie sobie energii. Mówi się, że jej znaczne ilości mogą powodować efekt odwrotny do zamierzonego, a my staniemy się senni. Dodatkowo, znaczne spożycie kofeiny powoduje zwiększenie produkcji kortyzolu, a więc jest znacznym stresorem dla naszego ciała. Poznaj wolne od kofeiny przekąski, które pozwolą Ci przez długi czas utrzymywać wysoki poziom energii!

Dieta na masę mięśniową 60 kg

Dieta stanowi ważny element wpływający na rezultaty treningu. Dostosowanie odpowiedniej ilości kalorii rzutuje na wzrost lub spadek masy ciała. Dieta na masę ma na celu dostarczyć takiej ilości składników pokarmowych, aby organizm mógł nie tylko prowadzić ciągłą regenerację, ale również zwiększać ilość tkanki mięśniowej. Poniższy artykuł zawiera wskazówki na temat diety, a także przykładowy jadłospis dla mężczyzny o wadze 60 kilogramów zgodny z tymi wskazówkami.

10 oznak świadczących o tym, że jesz za dużo węglowodanów

Prawdą jest, że węglowodany, węglowodanom nierówne. Niestety zbyt duże ich spożycie zazwyczaj wiąże się z nadmiernym spożywaniem cukrów prostych spowodowanych podjadaniem słodyczy i innych produktów dosładzanych, a nie nadmiarem spożywania owoców, czy ryżu. Zobacz, jak Twoje ciało pokazuje Ci, że w Twojej diecie jest zbyt dużo cukru!

5 skutecznych kroków, aby ustabilizować metabolizm

Każda osoba redukująca kalorie boryka się z tym samym problemem – utratą wypracowanych mięśni. Prawdą jest, że schodzenie z procentem tłuszczu poniżej normy jest nie tylko trudne, ale wyczerpujące. Niejednokrotnie powoduje także problemy z hormonami i metabolizmem. Poznaj 5 kroków, które pozwolą ustabilizować metabolizm, przywrócić jego sprawność i zachować mięśnie podczas diety redukcyjnej!

Najlepsze owoce dla osób aktywnych fizycznie

Jak wszyscy wiemy, owoce dostarczają nam cennych witamin i minerałów. Dlaczego więc niektórzy mają z nimi problem? Głównie z uwagi na fakt, że zawierają fruktozę, której nie wykorzystują bezpośrednio mięśnie, a przekształca wątroba. W ten sposób uzyskujemy glikogen. Owoce mogą przyczynić się do powstania tkanki tłuszczowej jedynie wtedy, gdy mamy już pełną ilość glikogenu w wątrobie. Niezależnie od wszystkiego są produktem użytecznym dla funkcjonowania organizmu i wspomagania zdrowia i powinny pojawić się w diecie – nie tylko tej kulturystycznej.

7 wiosennych warzyw pomagających redukować tkankę tłuszczową

Wiosna jest świetnym czasem na redukcję tkanki tłuszczowej nie tylko ze względu na zbliżające się lato i odsłanianie ciała. Bogactwo warzyw, które możemy mieć w tej chwili wartościowe i świeże sprzyja odchudzaniu. Poznaj wiosenne warzywa, które pomogą zredukować tkankę tłuszczową!

Tuńczyk vs. łosoś - co jest lepszym źródłem białka

Tuńczyk i łosoś są najczęściej rekomendowanymi rybami. Są one znakomitym źródłem białka oraz witamin i minerałów. W naszej diecie powinien pojawić się zarówno jeden, jak i drugi. Czy któryś będzie lepszy? Czy kluczowe znaczenie powinny być nasze upodobania smakowe?

6 potraw, które zwiększają poziom testosteronu i podniosą sprawność seksualną

Jeśli życie erotyczne zwolniło, a postępy na siłowni nie przychodzą tak szybko, może być temu winien spadek ilości testosteronu. Jego największa produkcja przypada w okolicach dwudziestego roku życia, by później stopniowo spadać. Wysiłek fizyczny jest jedną z metod podnoszenia ilości testosteronu, ale nie jedyną! Zanim wybierzesz się do apteki po preparat, sprawdź jakie dania wpłyną na zwiększenie jego ilości.

8 przyczyn, dlaczego jesteś ciągle głodny i nie chudniesz

Wydaje Ci się, że do zrzucenia wagi potrzebujesz zwiększenia ilości ćwiczeń i deficytu kalorycznego? Stosujesz się do mozolnie zbudowanego planu, chudniesz, ale ciało w pewnej chwili przestaje reagować, robisz się coraz częściej głodny i masz mniej energii? Omiń 8 błędów prowadzących do ciągłego odczuwania głodu! Pamiętaj, że podczas głodowania, ciało zrobi wszystko by zatrzymać każdą z dostarczonych kalorii dla siebie.

Białko w diecie wegetariańskiej

Dieta wegetariańska zakłada eliminację mięsa z codziennego jadłospisu. Wiele osób zastanawia się, jak w takiej sytuacji uzupełnić podaż białka. Okazuje się, że nie jest to bardzo trudne. Dowiedz się jakie są źródła białka w diecie wegetariańskiej oraz czy jest ona bezpieczna.