Odżywianie

6 potraw, które zwiększają poziom testosteronu i podniosą sprawność seksualną

Jeśli życie erotyczne zwolniło, a postępy na siłowni nie przychodzą tak szybko, może być temu winien spadek ilości testosteronu. Jego największa produkcja przypada w okolicach dwudziestego roku życia, by później stopniowo spadać. Wysiłek fizyczny jest jedną z metod podnoszenia ilości testosteronu, ale nie jedyną! Zanim wybierzesz się do apteki po preparat, sprawdź jakie dania wpłyną na zwiększenie jego ilości.

8 przyczyn, dlaczego jesteś ciągle głodny i nie chudniesz

Wydaje Ci się, że do zrzucenia wagi potrzebujesz zwiększenia ilości ćwiczeń i deficytu kalorycznego? Stosujesz się do mozolnie zbudowanego planu, chudniesz, ale ciało w pewnej chwili przestaje reagować, robisz się coraz częściej głodny i masz mniej energii? Omiń 8 błędów prowadzących do ciągłego odczuwania głodu! Pamiętaj, że podczas głodowania, ciało zrobi wszystko by zatrzymać każdą z dostarczonych kalorii dla siebie.

Białko w diecie wegetariańskiej

Dieta wegetariańska zakłada eliminację mięsa z codziennego jadłospisu. Wiele osób zastanawia się, jak w takiej sytuacji uzupełnić podaż białka. Okazuje się, że nie jest to bardzo trudne. Dowiedz się jakie są źródła białka w diecie wegetariańskiej oraz czy jest ona bezpieczna.

Zapotrzebowanie na białko u osób aktywnych fizycznie

Znaczenie białek dla wydolności sportowców to temat, który jest często poruszany wśród naukowców, trenerów czy zawodników. Ile białka potrzebuje sportowiec i czy to wpłynie na jego wydolność czy muskulaturę? Wśród specjalistów zakorzeniona została opinia, że sportowcy nie potrzebują więcej białka, niż rekomendowane dzienne zapotrzebowanie. Ostanie jednak badania poddają wątpliwości tą teorię, gdyż z badań wynika, że zapotrzebowanie na białko jest znacznie wyższe dla osób aktywnych, niż dla ogółu populacji.

8 wskazówek, jak szybciej spalić tłuszcz

Tkanka tłuszczowa – nasz największy wróg i coś, co wielu osobom spędza sen z powiek. Gromadzimy ją zwykle latami, poprzez zaniedbania związane z dietą i aktywnością fizyczną. Czy tkanki tłuszczowej można pozbyć się skutecznie i w szybki sposób, by osiągnąć upragnioną sylwetkę? Poznaj 8 wskazówek, dzięki którym szybciej spalisz tłuszcz.

5 powodów, przez które nie chudniesz

Redukcja tkanki tłuszczowej to cel wielu z nas. Jednak większość osób przeprowadza ją nieskutecznie, popełniając często bardzo proste błędy. Poznaj 5 głównych powodów, przez które nie chudniesz.

Dieta biegacza - jak się odżywiać trenując bieganie

Dieta biegacza ustalana jest indywidualnie, poprzez wykonanie badań krwi i przeprowadzenie wywiadu. Dieta powinna zadbać, aby biegacz mógł osiągnąć kluczowy dla siebie wynik sportowy dzięki optymalizacji metabolicznej. Nasuwa się pytanie, w jaki sposób powinna się odżywiać osoba trenująca bieganie?

Kwasy omega-3 - 5 powodów, aby zacząć zażywać omega-3

Kwasy omega-3 są niezwykle cenne dla naszego zdrowia bez względu czy ktoś uprawia aktywność fizyczną czy nie. Powinny znajdować się w diecie każdej osoby. Przyczyniają się m.in. do dostarczenia dodatkowej energii, przyczynia się do lepszego skupienia i ogólnego funkcjonowania mózgu. Poznaj 5 powodów, dla których wato suplementować kwasy omega-3.

Nietolerancja laktozy – przyczyny, objawy, leczenie

Na nietolerancję laktozy cierpi ponad 25% Polaków. Laktaza znajduje się głównie w mleku i produktach mlecznych. Nietolerancja laktozy, tzw. hipolaktazja, występuje, gdy organizm nie może strawić laktozy ze względu na niedobór enzymu laktaza, produkowanego w jelicie cienkim. Jeśli doskwiera ci często ból brzucha, wzdęcia, biegunka, gazy, to prawdopodobnie cierpisz na nietolerancję laktozy. Dowiedz się czym jest nietolerancja laktozy - przyczyny, objawy, leczenie!

Dieta a stan skóry

Dbamy o wygład skóry, stosując wszelkiego rodzaju zabiegi, kremy, toniki, itp. a zapominamy o właściwie zbilansowanej diecie, która zapewni skórze zdrowy wygląd. Dobierając odpowiednio składniki, możemy w dużej mierze wpłynąć na wygląd skóry, a nawet opóźnić proces starzenia. Zapoznaj się z poniższym artykułem "Dieta a stan skóry"!