6 potraw, które zwiększają poziom testosteronu i podniosą sprawność seksualną

  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
6 potraw, które zwiększają poziom testosteronu i podniosą sprawność seksualną
Jeśli życie erotyczne zwolniło, a postępy na siłowni nie przychodzą tak szybko, może być temu winien spadek ilości testosteronu. Jego największa produkcja przypada w okolicach dwudziestego roku życia, by później stopniowo spadać. Wysiłek fizyczny jest jedną z metod podnoszenia ilości testosteronu, ale nie jedyną! Zanim wybierzesz się do apteki po preparat, sprawdź jakie dania wpłyną na zwiększenie jego ilości.

1. Zółtka jajek

Jajka, a w szczególności żółtka, powinny pojawić się w Twojej diecie. Wiele osób, z uwagi na rozkład swoich makroskładników, używa jedynie białek jaj. Tymczasem żółtka są zdecydowanie bardziej wartościową częścią jajka. Zawierają duże ilości witaminy D3 oraz cholesterolu, z którego syntezowany jest testosteron. Spożycie żółtek przez dłuższy czas korzystnie wpływa na podniesienie się tego hormonu steroidowego.

2. Brukselka

Tak zwane warzywa krzyżowe (kalafior, brukselka, kapusta) są bogate w naturalne substancje anty – estrogenowe. W rezultacie możemy liczyć na zwiększenie ilości wolnego testosteronu, który bez problemu przyłączy się do receptorów androgenowych i umożliwi nam m.in. skuteczną rozbudowę mięśni.

3. Ostrygi

Około 250 – gramowa ostryga ma w sobie 18 g białka, stanowiących doskonały budulec dla mięśni, gdy Twój poziom testosteronu wzrośnie. Ostrygi są bogatym źródłem cynku wspomagającego jego produkcję. Z jedzeniem spożywasz około 10 gramów cynku, jednak tylko 2 – 3 g z nich są absorbowane. W rezultacie możesz odczuwać zwiększone zimno, a Twoje ciało nie jest stymulowane do produkcji hormonów androgenowych.

4. Czosnek

Być może nie każdemu przypadnie do gustu smak i aromat czosnku, ale w jego składzie znajdziemy di siarczek di allilu, który wspomaga produkcję testosteronu. Badania na zwierzętach wykazały, że czosnek jest najbardziej skuteczny, gdy wraz z nim stosujemy dietę o zwiększonej podaży białka.

5. Szpinak

Szpinak jest bogatym źródłem magnezu, mającego bezpośredni wpływ na przewodnictwo nerwowe i funkcjonowanie mięśni. Badania wykazały, że regularne spożywanie szpinaku zwiększa poziom testosteronu u osób trenujących, a także u tych, które nie ćwiczą.

6. Pieczarki

Z pewnością o tym nie wiedziałeś, ale pieczarki zmniejszają produkcję enzymu aromatazy. Wysoki poziom aromatazy będzie przekształcał androgeny do estrogenów, co niekorzystnie wpłynie na poziom testosteronu. Warto więc obniżać jej poziom, poprzez dodanie grzybów do codziennej diety.