8 prostych rad, które pomogą Ci schudnąć

  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
8 prostych rad, które pomogą Ci schudnąć
Naukowcy szacują, że w ciągu dnia można podejmować nawet 200 decyzji dotyczących kwestii związanych z odżywieniem. Daje to bardzo dużo szans, które można dobrze wykorzystać i obrócić na naszą korzyść. Oto 8 prostych i szybkich porad, które mogą wpłynąć pozytywnie na utratę zbędnych kilogramów.

1. Odpuść dietetyczne napoje

W ciągu ostatnich kilkunastu lat wiele badań wskazuje, że używanie sztucznych słodzików wcale nie pomaga w utracie zbędnych kilogramów. Aspartam może podnosić poziom cukru we krwi i powodować jeszcze większe zachcianki na słodycze i produkty skrobiowe. Jeśli już musisz pić gazowane napoje wybierz te słodzone cukrem. Najlepszym jednak wyborem dla lubiących „bąbelki” będzie czysta woda gazowana.

2. Spożywaj produkty fermentowane i używaj przypraw

Produkty fermentowane takie jak jogurty, kefiry, kiszona kapusta czy ogórki wpływają korzystnie na trawienie oraz przyswajanie składników odżywczych. Ostre przyprawy, takie jak imbir, chili czy czerwony pieprz wspomagają metabolizm. Ich spożywanie może także obniżyć apetyt na słodycze.

3. Napij się, gdy czujesz głód

Bardzo łatwo jest pomylić lekkie odwodnienie z głodem. Czasami wystarczy sięgnąć po szklankę wody, aby okazało się, że właśnie tego nam brakowało.

4. Waż się regularnie, ale nie codziennie

Kontrola masy ciała jest ważna, ale nie można popadać w paranoję. Jeżeli chcesz, aby Twoje wyniki były miarodajne waż się raz w tygodniu. Zbyt częste ważenie może prowadzić do zniechęcenia, ponieważ rezultaty nie pojawiają się z dnia na dzień.

5. Ogranicz alkohol

Jeżeli nie możesz całkowicie wyeliminować alkoholu ze swojej diety staraj się ograniczyć jego ilość. Kiedy spożywasz alkohol organizm musi najpierw go metabolizować i spalić, w związku z czym spala wtedy mniej tłuszczu i w wolniejszym tempie. Ponadto po alkoholu często mamy ochotę coś zjeść, a to na pewno nie wpłynie korzystnie na nasze odchudzanie.

6. Nie głodź się

Często wydaje się, że restrykcyjne ograniczenie kalorii jest świetnym rozwiązaniem i szybko pomoże stracić zbędne kilogramy. Jest to jednak błędne myślenie. Żeby trwale schudnąć należy ograniczyć kalorie w odpowiednim stopniu. Zbyt duże ograniczenie lub głodówka spowodują, że początkowo stracimy kilogramy, co bardzo nas ucieszy, jednak będzie to tylko nagromadzona woda, a tłuszcz nadal pozostanie w naszym ciele. Ponadto głodzony organizm będzie starał się bronić i zwolni metabolizm, aby zużywać mniej kalorii, co doprowadzi do ponownego wzrostu masy ciała, kiedy zaczniemy jeść tak jak dawniej.

7. Pij czerwoną herbatę

Postaraj się wypić w ciągu dnia jedną lub dwie filiżanki czerwonej herbaty. Badania dowodzą, że czerwona herbata wspomaga odchudzanie prawdopodobnie poprzez aktywację enzymów pokarmowych oraz pobudzanie perystaltyki jelit..

8. Dodaj lodu do napoju

Wypicie ok. 6 szklanek wody dziennie według badań pomaga spalić dodatkowo 50 kcal. Nie jest to może znacząca wartość, ale dzięki takim małym krokom uda nam się osiągnąć cel. Jeżeli dołożysz do swojego napoju kostki lodu to spalisz dodatkowo 10 kcal, ponieważ organizm będzie musiał ogrzać wodę.


Plany treningowe ze wsparciem trenera:
Wypróbuj