Odżywianie

Białko serwatkowe a kazeina micelarna – różnice i stosowanie

Odżywki białkowe są cennym produktem w ręku każdego, kto poszukuje białka łatwo przyswajalnego. Szczególną uwagę zwracamy na nie w trakcie diety o zwiększonej zawartości białka, gdzie dostarczenie odpowiedniej jego ilości jest niemożliwe, a także w okresie około treningowym. Czym różni się kazeina micelarna od białka serwatkowego? Wskażemy podstawowe różnice pomiędzy białkiem serwatkowym a kazeiną micelarną w działaniu i zastosowaniu.

10 zdrowych produktów, które nie są takie zdrowe

Chcąc, by nasza dieta była pełnowartościowa i bogata w niezbędne składniki odżywcze, wybieramy jakby się mogło zdawać najzdrowsze produkty. Niestety znaczna ilość z rzeczy, które lądują w naszych koszykach, swoją sławę zawdzięczają nie prozdrowotnym działaniom, a dobrej reklamie. Zobacz, które produkty nie są wcale takie zdrowe.

9 warzyw, które wpływają na zmniejszenie tkanki tłuszczowej

Warzywa powinny pojawić się w diecie każdego z nas, niezależnie od aktywności fizycznej. Jednak treningi, obcinanie kalorii i nastawienie na redukcję tkanki tłuszczowej często powoduje niedobory witamin i minerałów. Nie zapominaj o warzywach w codziennym jadłospisie. Poznaj dziewięć z nich, które nie tylko dostarczą witamin, ale także pomogą w utracie tkanki tłuszczowej.

9 mitów na temat białka

Białko jest jednym z popularniejszych tematów w kulturystycznym świecie. Mówi się o nim więcej niż o węglowodanach, czy tłuszczach. Podczas wielu lat, gdzie stosowana była manipulacja ilością spożywanego białka, narosła ogromna ilość mitów na jego temat. Dziś obalimy najczęściej powielane z nich!

7 sposobów, jak wspomóc posiłek potreningowy

Znaczenie posiłku potreningowego powinno być już jasne dla każdego. To on zapewnia odpowiednią regenerację i rozbudowę tkanek po treningu, a także odbudowę zużytego wcześniej glikogenu mięśniowego. Wiedziałeś o tym, że możesz usprawnić przyswajanie składników? Sprawdź, jak wspomóc posiłek treningowy.

7 potraw, które wpływają na wzrost testosteronu

Zdecydowana większość mężczyzn dąży do podniesienia poziomu testosteronu we krwi. W końcu jako hormon anaboliczny, w znacznej części przyczynia się do przyrostu włókien mięśniowych i uskutecznia treningi. Wprowadzając do jadłospisu kilka potraw możesz podnieść jego ilość, bez konieczności korzystania z wysoko przetworzonych produktów.

7 największych błędów żywieniowych

Dieta jest integralną częścią treningu. Niezależnie od tego, czy robisz masę, czy redukujesz tkankę tłuszczową, musisz dobierać odpowiednio produkty i nie popełniać podstawowych błędów żywieniowych. A te pojawiają się w dietach nad wyraz często. Sprawdź, czego unikać, gdy komponujesz jadłospis i popraw swoje osiągnięcia dzięki kilku prostym zmianom. Nie popełnij 7 największych błędów żywieniowych!

7 najlepszych produktów regeneracyjnych

Regeneracja jest integralną częścią skutecznego treningu. To ona umożliwia dostarczenie składników odżywczych, czasu oraz warunków do rozbudowy włókien mięśniowych. Bez zregenerowania mięśnia, niemożliwa jest jego dalsza praca z wykorzystaniem pełni możliwości, jakimi dysponuje. Na rynku dostępne są suplementy, które wspomagają i przyśpieszają regenerację. Poznaj 7 najlepszych produktów regeneracyjnych!

6 najlepszych źródeł tłuszczu, które wspomagają utratę tkanki tłuszczowej

Na diecie redukcyjnej warto zmniejszać ilość tłuszczu. Nie można jednak wykluczyć tłuszczy z diety, bowiem pełnią szereg istotnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu funkcji. Komponując posiłki wybierz więc zdrowe tłuszcze, które wkomponujesz w dietę na spalanie tkanki tłuszczowej. Zanim zaczniesz swoją przygodę z dietą i treningiem, sprawdź swój poziom tkanki tłuszczowej, wykonując pomiar tkanki tłuszczowej w ciele.

5 skutecznych sposobów, aby ustabilizować metabolizm

Stabilny i poprawnie działający metabolizm jest podstawą do tego, by trening i dieta były skuteczne. Tylko wtedy, gdy metabolizm działa sprawnie, możemy przewidzieć skutki wszelkiego rodzaju manipulacji. Niestety nieudane, mało rozsądne diety, wieloletnie eksperymenty z żywieniem oraz codzienne nawyki nie sprzyjają stabilizacji metabolizmu. Poznaj 5 skutecznych sposobów, aby ustabilizować metabolizm.