Odżywianie

Najlepsze suplementy na stawy dla osób podnoszących ciężary

Wraz z latami treningu, stałym zwiększaniem ciężarów oraz eksploatacją stawów, pojawiają się wszelkiego rodzaju bóle, których podłożem może być zarówno technika, nieprawidłowa dieta, jak i zwyczajne zużywanie się stawów. Sprawdź, które produkty pomogą w zachowaniu dobrej kondycji każdego ze stawów i wprowadź je do swojej diety. Poniżej przedstawiamy 3 najlepsze suplementy na stawy dla osób podnoszących ciężary.

9 mitów związanych z białkiem

Białko jest jednym z popularniejszych tematów w kulturystycznym świecie. Mówi się o nim więcej niż o węglowodanach, czy tłuszczach. Podczas wielu lat, gdzie stosowana była manipulacja ilością spożywanego białka, narosła ogromna ilość mitów na jego temat. Dziś obalimy najczęściej powielane z nich. Poznaj 9 mitów związanych z białkiem!

8 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kreatynie

Kreatyna jest jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych suplementów. Swoje zainteresowanie skupiają na niej głównie osoby trenujące siłowo, dla których przyrost masy mięśniowej i zwiększenie siły jest rzeczą kluczową. Sięgają po nią także biegacze wytrzymałościowi, by zwiększyć wytrzymałość. Poznaj 8 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kreatynie!

5 najpopularniejszych mitów na temat odchudzania

Mity na temat odchudzania od dawno żądzą się swoimi prawami. Powielane przez kolorowe czasopisma, powtarzane przez znajomych, nierzetelne informacje często doprowadzają do błędnego przekonania o odchudzaniu. W rezultacie często zamiast chudnąć, grubniemy bądź niesłusznie dajemy się porwać wirowi drakońskich diet i wyczerpujących ćwiczeń. Poznaj 5 najpopularniejszych mitów na temat odchudzania!

Posiłek przedtreningowy oraz posiłek potreningowy, czyli 2 najważniejsze posiłki w ciągu dnia

Na siłowni liczy się nie tylko plan treningowy, ale także dieta. Jest ona równie ważna, jak dobór ćwiczeń. Podczas układania swoich posiłków powinniśmy mieć na uwadze mikro i makroelementy, kaloryczność oraz objętość posiłku. Wbrew pozorom dla osoby trenującej najważniejszym posiłkiem nie jest śniadanie, a dwa posiłki okołotreningowe. Dowiedz się czym są posiłek przedtreningowy oraz posiłek potreningowy!

Jak BCAA wspomaga budowanie mięśni?

Podczas budowania masy mięśniowej aminokwasy rozgałęzione, występujące pod nazwą BCAA będą niezwykle przydatnym suplementem. BCAA, a konkretnie leucyna zawarta w tymże kompleksie inicjuje budowanie łańcucha białkowego. Dowiedz się, jak aminokwasy BCAA wspomagają budowanie mięśni.

Białko serwatkowe czy kazeina – które białko jest lepsze?

Białko jest niezwykle ważnym makroskładnikiem naszej diety. Podobnie jak w przypadku tłuszczów i węglowodanów, istnieje wiele rodzajów protein. Zazwyczaj skupiamy się jednak na kazeinie i białku serwatkowym, wokół których toczy się zażarta dyskusja. Które jest lepsze, a które gorsze? Dowiedz się które białko jest lepsze - białko serwatkowe czy kazeina ?

10 najlepszych rodzajów mięsa

Mięso w diecie każdego sportowca jest głównie źródłem białka, toteż pojawia się w wielu posiłkach. Poznaj zawartość białek, tłuszczy i węglowodanów w poszczególnych rodzajach mięsa, dowiedz się o ich charakterystyce i układaj swój jadłospis świadomie. Zbilansowana dieta dopasowana do treningu pozwoli na szybką regenerację i wzrost tkanki mięśniowej. Poznaj 10 najlepszych rodzajów mięsa!

Hydrolizat białka serwatkowego – działanie, dawkowanie, skutki uboczne

Białko w postaci odżywek przyjmowane jest przez zdecydowaną większość trenujących na siłowni. Białko serwatkowe jest najpopularniejszą formą, w której możemy wyróżnić trzy rodzaje: koncentrat białka serwatkowego, izolat białka serwatkowego i hydrolizat białka serwatkowego. Poniżej przedstawiamy artykuł "Hydrolizat białka serwatkowego – działanie, dawkowanie, skutki uboczne".

BCAA i glutamina – zalety łączenia aminokwasów

Każdy z trenujących na siłowni przykłada ogromną wagę nie tylko do budowania nowej tkanki mięśniowej, ale także do powstrzymywania procesów katabolicznych. Właśnie dlatego w jadłospisie regularnie pojawiają się aminokwasy rozgałęzione BCAA oraz glutamina. Niewielu jednak wie, że ich zróżnicowane działanie, w połączeniu może dać naprawdę ogromne wsparcie!