Odżywianie

9 mitów na temat białka

Białko jest jednym z popularniejszych tematów w kulturystycznym świecie. Mówi się o nim więcej niż o węglowodanach, czy tłuszczach. Podczas wielu lat, gdzie stosowana była manipulacja ilością spożywanego białka, narosła ogromna ilość mitów na jego temat. Dziś obalimy najczęściej powielane z nich!

7 sposobów, jak wspomóc posiłek potreningowy

Znaczenie posiłku potreningowego powinno być już jasne dla każdego. To on zapewnia odpowiednią regenerację i rozbudowę tkanek po treningu, a także odbudowę zużytego wcześniej glikogenu mięśniowego. Wiedziałeś o tym, że możesz usprawnić przyswajanie składników? Sprawdź, jak wspomóc posiłek treningowy.

7 potraw, które wpływają na wzrost testosteronu

Zdecydowana większość mężczyzn dąży do podniesienia poziomu testosteronu we krwi. W końcu jako hormon anaboliczny, w znacznej części przyczynia się do przyrostu włókien mięśniowych i uskutecznia treningi. Wprowadzając do jadłospisu kilka potraw możesz podnieść jego ilość, bez konieczności korzystania z wysoko przetworzonych produktów.

7 największych błędów żywieniowych

Dieta jest integralną częścią treningu. Niezależnie od tego, czy robisz masę, czy redukujesz tkankę tłuszczową, musisz dobierać odpowiednio produkty i nie popełniać podstawowych błędów żywieniowych. A te pojawiają się w dietach nad wyraz często. Sprawdź, czego unikać, gdy komponujesz jadłospis i popraw swoje osiągnięcia dzięki kilku prostym zmianom. Nie popełnij 7 największych błędów żywieniowych!

7 najlepszych produktów regeneracyjnych

Regeneracja jest integralną częścią skutecznego treningu. To ona umożliwia dostarczenie składników odżywczych, czasu oraz warunków do rozbudowy włókien mięśniowych. Bez zregenerowania mięśnia, niemożliwa jest jego dalsza praca z wykorzystaniem pełni możliwości, jakimi dysponuje. Na rynku dostępne są suplementy, które wspomagają i przyśpieszają regenerację. Poznaj 7 najlepszych produktów regeneracyjnych!

6 najlepszych źródeł tłuszczu, które wspomagają utratę tkanki tłuszczowej

Na diecie redukcyjnej warto zmniejszać ilość tłuszczu. Nie można jednak wykluczyć tłuszczy z diety, bowiem pełnią szereg istotnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu funkcji. Komponując posiłki wybierz więc zdrowe tłuszcze, które wkomponujesz w dietę na spalanie tkanki tłuszczowej. Zanim zaczniesz swoją przygodę z dietą i treningiem, sprawdź swój poziom tkanki tłuszczowej, wykonując pomiar tkanki tłuszczowej w ciele.

5 skutecznych sposobów, aby ustabilizować metabolizm

Stabilny i poprawnie działający metabolizm jest podstawą do tego, by trening i dieta były skuteczne. Tylko wtedy, gdy metabolizm działa sprawnie, możemy przewidzieć skutki wszelkiego rodzaju manipulacji. Niestety nieudane, mało rozsądne diety, wieloletnie eksperymenty z żywieniem oraz codzienne nawyki nie sprzyjają stabilizacji metabolizmu. Poznaj 5 skutecznych sposobów, aby ustabilizować metabolizm.

Najlepsze suplementy na stawy dla osób podnoszących ciężary

Wraz z latami treningu, stałym zwiększaniem ciężarów oraz eksploatacją stawów, pojawiają się wszelkiego rodzaju bóle, których podłożem może być zarówno technika, nieprawidłowa dieta, jak i zwyczajne zużywanie się stawów. Sprawdź, które produkty pomogą w zachowaniu dobrej kondycji każdego ze stawów i wprowadź je do swojej diety. Poniżej przedstawiamy 3 najlepsze suplementy na stawy dla osób podnoszących ciężary.

9 mitów związanych z białkiem

Białko jest jednym z popularniejszych tematów w kulturystycznym świecie. Mówi się o nim więcej niż o węglowodanach, czy tłuszczach. Podczas wielu lat, gdzie stosowana była manipulacja ilością spożywanego białka, narosła ogromna ilość mitów na jego temat. Dziś obalimy najczęściej powielane z nich. Poznaj 9 mitów związanych z białkiem!

8 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kreatynie

Kreatyna jest jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych suplementów. Swoje zainteresowanie skupiają na niej głównie osoby trenujące siłowo, dla których przyrost masy mięśniowej i zwiększenie siły jest rzeczą kluczową. Sięgają po nią także biegacze wytrzymałościowi, by zwiększyć wytrzymałość. Poznaj 8 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kreatynie!