BioTech USA Iso Whey Zero - jak stosować?

 • Głosów: 0
 • |
 • |
 • Oddaj głos:
BioTech USA Iso Whey Zero - jak stosować?
Odżywka białkowa Iso Whey Zero marki BioTech jest suplementem diety cieszącym się dość dużą popularnością. Posiada on wysokiej jakości izolat białka uzyskiwany metodą CFM, która sprawia, że jest on jeszcze bardziej wartościowym produktem. Jaki posiada spektrum działania oraz jak dawkować ten produkt?

Charakterystyka produktu

 

Suplement diety Iso Whey Zero od firmy BioTech USA jest odżywką wysokobiałkową, mającą na celu uzupełnienie niedoborów białka w diecie. Przeznaczony jest do stosowania przez osoby uprawiające sport zarówno zawodowo jak i amatorsko. Cechuje go wysoka koncentracja białka z niemal zerową ilością cukrów oraz bardzo dobry smak.

Iso Whey Zero jest produktem opierającym się w swoim składzie wyłącznie o najwyższej jakości czysty izolat białka serwatki, wytworzony metodą CFM (Cross Flow Microfiltration). Metoda ta bazuje na filtracji przepływu krzyżowego w niskich temperaturach, tym samym powodując uzyskanie izolatu białka serwatki. Na podstawie licznych badań, określono, iż izolaty powstające w trakcie procesu CFM,  w wyniku braku denaturacji aż 99% powstającego produktu, posiadają wszystkie frakcje białkowe. Ponadto, produkt cechuje znikoma ilość węglowodanów i tłuszczu. Izolat powstały metodą CMF posiada frakcje białkowe, które nie występują w innych odżywkach proteinowych, a także zawiera ogromną ilość aminokwasów BCAA o działaniu antykataboliczno-anabolicznym.

 

Działanie

 Iso Whey Zero przeznaczony jest do stosowania w celu:

 • Przyspieszenia regeneracji mięśni,
 • Zatrzymania katabolizmu mięśniowego,
 • Uzupełnienia diety w najwyższej jakości białko,
 • Osiągnięcia przyrostu suchej masy mięśniowej.

 

Iso Whey Zero - skład

 Poniższa tabela przedstawia skład produktu jakim jest Iso Whey Zero.

Skład Iso Whey Zero BioTech USA

Skład w 100 g

Skład w 25g

Wartość energetyczna

364 kcal

Wartość energetyczna

91 kcal

Białko

85,6 g

Białko

21,4 g

Węglowodany

2,88 g

Węglowodany

0,72 g

W tym cukry proste

2,88 g

W tym cukry proste

0,72 g

Tłuszcze

0,96 g

Tłuszcze

0,24 g

W tym nasycone

0,52 g

W tym nasycone

0,13 g

Sód

0,56 g

Sód

0,14 g

 

Skład Iso Whey Zero w zależności od smaku, będzie nieco się różnił. Przyczyną tego stanu rzeczy jest zróżnicowana dla każdego rodzaju tego produktu ilość substancji smakowych, niezbędnych do uzyskania pożądanego efektu. Analizując skład poszczególnych smaków, można zauważyć, iż najwięcej dodatków smakowych i barwników posiada czekolada, a najmniej wanilia i kokos. Warty uwzględnienia jest fakt, iż Ilość dodatkowych substancji ma wpływ na porcję białka w produkcie. Poniżej przedstawiona tabela ukazuje procentową zawartość izolatu białka serwatki w produkcie w zależności od smaku.

Whey Iso Zero BioTech USA

Smak

Ilość izolatu białka serwatki (%)

Wanilia

97%

Kokos

97%

Truskawka

96,2%

Mango-ananas

96,2%

Tiramisu

95%

Czekolada

92,5%

 

Dodatkowo białko Whey Iso Zero zawiera takie substancje jak:

 • Kwas cytrynowy,
 • Guma ksantanowa,
 • Karboksymetyloceluloza,
 • Fosforan potasu,
 • Sukraloza,
 • Dwutlenek krzemu,
 • Tartrazyna, Moni- i diglicerydy kwasów tłuszczowych,
 • Aromaty

 

Jak stosować białko?

 Producent zaleca aby do szklanki wlać 250 – 300 ml wody mineralnej niegazowanej. Następnie wsypać jedną miarkę (25g odżywki) i wymieszać łyżeczką. W momencie zniknięcia wszystkich grudek napój jest gotowy do spożycia. Suplement można również wymieszać z wodą w shakerze, jednak dzięki wysokiej rozpuszczalności izolatu nie jest to konieczne.  

Odżywki proteinowe mają na celu uzupełnienie niedoborów białka w diecie. Nie należy ich traktować jako podstawę racjonalnego żywienia, lecz jako dodatek ułatwiający stosowanie określonego trybu żywieniowego. Aby wykorzystać maksimum efektów tego produktu, najpierw należy obliczyć ile białka brakuje w dziennym jadłospisie oraz dostosować dawkę uzupełniającą niedobór. Poniżej przedstawione zostało przykładowe dawkowanie produktu białkowego Iso Whey Zero:

Dawkowanie w dni treningowe

Dawkowanie w dni nietreningowe

Porcja

Czas spożycia

Porcja

Czas spożycia

1 miarka -25g

20 minut przed śniadaniem na czczo

1 miarka -25g

20 minut przed śniadaniem na czczo

1 miarka -25g

Po treningu

1 miarka -25g

Pomiędzy posiłkami

1 miarka -25g

Pomiędzy posiłkami lub przed snem

1 miarka -25g

Przed snem

 Jedna miarka produktu zawiera 25g odżywki białkowej whey. Należy pamiętać, iż nie jest to w pełni samo białko, a jedna taka porcja zawiera go 21,4g. W przypadku, gdy taka ilość nie pokrywa zapotrzebowania na ten makroskładnik, należy zwiększyć dawkę.

 

Przeciwwskazania

 Iso Whey Zero nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety lecz jako jej uzupełnienie. Stosowanie go zgodnie z zaleceniami nie wykazuje żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Jednak w zbyt dużych ilościach może prowadzić do wystąpienia dolegliwości układu pokarmowego. Z uwagi, iż niektóre produkty mogą zawierać fenyloalaninę, nie są zalecane dla osób uczulonych na ten składnik.

Iso Whey Zero opinie

Iso Whey Zero dzięki dużej zawartości wysokiej jakości izolatu białka i bardzo dobrej rozpuszczalności jest produktem popularnym wśród osób aktywnych fizycznie. Ponadto, zachwyca on swoim smakiem, który nie jest ani za słodki ani za mdły doskonale przypomina dany produkt spożywczy. Dodatkowym atutem jest znikoma ilość tłuszczy i węglowodanów.