Ketonem w tłuszcz

 • Głosów: 1
 • |
 • |
 • Oddaj głos:
Ketonem w tłuszcz
Maliny kojarzą Ci się tylko z pysznym owocem? Błąd! Badania dowodzą, że jeden z ich składników – keton malinowy może pomóc Ci w zachowaniu nienagannej sylwetki.

Malina – nie taka zwyczajna

Nie od dziś wiadomo, że owoce maliny charakteryzują się licznymi właściwościami leczniczymi.
Cenione są zarówno przez lekarzy, dietetyków oraz zielarzy za:

 • Zwalczanie gorączki, poprzez pobudzanie gruczołów potowych
 • Działanie przeciwzapalne
 • Bogactwo witamin: C,E, B1, B2, B6 oraz składników mineralnych: żelaza, magnezu, potasu, wapnia.
 • Zawartość kwasu elagowego zapobiegającego rozwojowi raka wątroby, przełyku i płuc.

Tajemniczy składnik

Od dawna duże emocje wzbudzał „tajemniczy składnik” maliny czerwonej – keton malinowy. Już w 2005 roku naukowcy przeprowadzili badania na szczurach. Wnioski były bardzo optymistyczne:

 • Dodatek ketonu malinowego w ilości nie mniejszej niż 1% spowodował zmniejszenie tempa przyrostu tkanki tłuszczowej trzewnej, zwiększania masy wątroby oraz masy ciała przy diecie wysokotłuszczowej
 • Suplementacja ketonem malinowym spowodowała obniżenie całkowitego poziomu trógliceroli w wątrobie i zmniejszenie liczby cząstek tłuszczu
 • Efekty działania ketonu malinowego są widoczne po 2 tygodniach stosowania.

Dotychczasowe badania dowodzą, iż keton malinowy pomaga w zapobieganiu otyłości spowodowanej dietą zarówno wysokotłuszczową oraz wysokowęglowodanową. Niestety do tej pory działanie to potwierdzone zostało jedynie u zwierząt.

Jak to działa?

Hipotez na działanie ketonu malinowego jest kilka. Według pierwszej związek ten ogranicza wchłanianie tłuszczu w przewodzie pokarmowym dzięki hamowaniu hydrolizy.

Istnieje też teoria, że keton malinowy zwiększa aktywność enzymu brązowej tkanki tłuszczowej zwiększając termogenezę, a tym samym wydatki energetyczne.

Keton malinowy – bać się czy nie?

Keton malinowy jest związkiem naturalnie występującym oraz uznanym za bezpieczny przez FDA (Amerykańska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności). Bardzo ważnym jest fakt, że zostaje on usunięty z organizmu w ciągu 24 godzin.

Co ciekawe, keton malinowy jest jednym z najdroższych dodatków smakowych do żywności.


Cześć, poczytałam trochę na temat tych ketonów i chciałabym spróbować- wydają się być sensowną propozycją, nie wiem tylko jakiej firmy produkt wybrać. Przeglądałam już Internet i podobno tabletki z ketonymalin.pl mają w sobie najwięcej ketonów (piszą, że 800mg, drugie jakie znalazłam miały 300mg). Ktoś może ich próbował? Szukam czegoś na odchudzanie, bo chciałabym pójść na fitness, żeby zdobyć formę na wiosnę, ale póki co wyglądam tak, że wstydzę się pokazać na siłowni...

Najlepsze (przynajmniej z tych, o których słyszałem) będą te, o których piszesz. Sam brałem je przez miesiąc i 6 kilo schudłem, a muszę przyznać, że nie ćwiczyłem wtedy za bardzo (kontuzja). Teraz latam na siłownię i zostało mi mniej niż połowa drogi do odpowiedniej wagi. A jeżeli chodzi o wagę i ćwiczenia- chyba nigdy nie byłaś na siłowni (no, chyba, że jakiejś z chorą zupełnie atmosferą), skoro wstydzisz się przyjść z nadwagą/ otyłością. Tam nie przychodzą tylko ludzie szczupli i piękni, tak jak to jest czasem na filmach pokazane, ale właśnie w dużej części tacy, którzy chcą coś ze sobą zrobić, więc za duża waga to żaden wstyd w takim miejscu. Powinnaś tylko być dumna, że przyszłaś i robisz coś żeby było lepiej. Więcej wiary w siebie ;)