Kwasy omega-3 - 5 powodów, aby zacząć zażywać omega-3

  • Głosów: 2
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Kwasy omega-3 - 5 powodów, aby zacząć zażywać omega-3
Kwasy omega-3 są niezwykle cenne dla naszego zdrowia bez względu czy ktoś uprawia aktywność fizyczną czy nie. Powinny znajdować się w diecie każdej osoby. Przyczyniają się m.in. do dostarczenia dodatkowej energii, przyczynia się do lepszego skupienia i ogólnego funkcjonowania mózgu. Poznaj 5 powodów, dla których wato suplementować kwasy omega-3.

Kwasy omega-3

W celu poprawy swojego zdrowia ludzie próbują różnych suplementów. Stosują jeden, aby poprawić wydajność treningu, inny aby wspomóc funkcjonowanie mózgu, a jeszcze inny aby poprawić ogólną kondycje organizmu. Na szczęście kwasy omega-3 są takim suplementem, który daje wiele korzyści w jednym. Do zalet stosowania omega-3 należą:

  • poprawa funkcjonowania mózgu
  • wspomaganie utraty tkanki tłuszczowej
  • poprawa regeneracji po treningu
  • pozytywny wpływa na stawy

Oczywiście tych zalet można by wymieniać w nieskończoność. Jednak każdy, od profesjonalnego kulturysty, po osobę starszą odczuje pozytywne działanie kwasów omega-3. Poznaj 5 najważniejszych powodów, dla których warto stosować kwasy omega-3

1. Pozytywnie oddziałują na serce

Serce to najważniejszy mięsień w naszym ciele. Choroby serca są dość częstą przyczyną zgonów w dzisiejszych czasach. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna może temu zapobiec. Tak samo jak zażywanie kwasów omega-3. Zmniejszają one ryzyko chorób serca obniżają poziom trójglicerydów i ciśnienie krwi.

2. Poprawa regeneracji potreningowej

Jeśli czujesz ból mięśni po treningu, to odczuwasz to samo co 95% osób ćwiczących. Nawet zawodowi sportowcy ból i zmęczenie mięśni po ciężkim treningu. Oczywiście można poczekać kilka dni, aż te objawy miną, lub można zażyć kwasy omega-3, aby wspomóc proces regeneracji. Z przeprowadzonych badań wynika, że osoby które suplementowały omega-3 odczuwali mniejszy ból, mniejszy stan zapalny oraz większy zakres ruchu, niż osoby zażywające placebo. Jest to spowodowane tym, że omega-3 wzmacnia błony komórkowe, zmniejsza stres oksydacyjny, który występuje podczas wysiłku fizycznego oraz zmniejsza stan zapalny mięśni po treningu. Lepsza regeneracja oznaczam, że można ćwiczyć częściej i z większą intensywnością, a co za tym idzie większy progres.

3. Poprawia funkcjonowanie mózgu

Badania potwierdzają, że omega-3 może poprawić zdolności poznawcze ze względu wpływ EPA i DHA na rozwój i naprawę układu nerwowego. Przyjmowanie oemga-3 może również poprawić czas reakcji i wpłynąć na szybsze podejmowanie decyzji.

W badaniach z udziałem osób starszych pokazano, że kwasy omega-3 poprawiają funkcjonowania mózgu, a tym samym pozwalają zachować jego sprawność na dłużej.

4. Wspomaganie utraty tkanki tłuszczowej

Badania pokazują, że suplementowanie kwasami omega-3 przyczyniają, że czujemy się bardziej pełni po posiłku, co może przyczynić się do tego, że mniej chętnie sięgniemy po przekąskę między posiłkami. Jeśli jesteś na diecie redukcyjnej i regularnie ćwiczysz, omega-3 może pomóc Ci spalić więcej kalorii niż w przypadku nie zażywania go. Naukowcy podejrzewają, że ta większa utrata tkanki tłuszczowej jest spowodowana zdolnością omega-3 do zwiększonego utleniania tłuszczu, co odnosi się do zdolności organizmu do rozkładania tłuszczu, który jest używany jako paliwo.

5. Wspomaganie wysiłku fizycznego

Poprzez poprawę zdolności organizmu do wykorzystywania tłuszczu jako energii, kwasy omega-3 przyczyniają się do zwiększonego przechowywania glikogenu w mięśniach. Wykazano, że przyjmowanie kawasów omega-3 przez 3 tygodnie poprawiła metabolizm tłuszczy podczas wysiłku wytrzymałościowego.Podobne badania nad odpowiedzią metaboliczną na kwasy omega-3 wykazały, że organizm jest w większym stopniu zdolny wykorzystywać zapasy tłuszczu, oszczędzając przy tym glikogen na bardziej intensywne ćwiczenia.

Badania wykazały również, że suplementacja omega-3 może wpłynąć na bardziej efektywną pracę serca podczas odpoczynku i ćwiczeń fizycznych. Efektywniejsza praca serca poprawia przepływ krwi do mięśni, co ma bezpośredni wpływ na wydajność ćwiczeń.


Tajemnica długowieczności! ****** Stres oksydacyjny to główna przyczyna przedwczesnego starzenia. To groźny dla zdrowia stan, w którym organizm produkuje nadmiar toksycznych związków – wolnych rodników. Zwiększenie liczby wolnych rodników w ciele jest spowodowane złą dietą, stresem, zanieczyszczeniem środowiska. Zatrzymaj czas, zachowaj młodość i pełnię sił. Suplement diety Resvitarox zawiera kompleks najsilniejszych i najskuteczniejszych antyoksydantów spowalniających proces starzenia się organizmu. 100 mg resweratrolu + 4 mg astaksantyny + 5 mg likopenu to optymalna dawka antyoksydantów niwelująca działanie wolnych rodników – toksycznych związków odpowiedzialnych za uszkadzanie komórek, a w efekcie przyspieszone , przedwczesne starzenie się organizmu. Resvitarox skutecznie neutralizuje działanie wolnych rodników, chroniąc komórki przed zniszczeniem i tym samym przedłużając młodość! Resvitarox działa od środka, neutralizując przyczyny, a nie objawy starzenia się organizmu. Regularna suplementacja Resvitaroxu zapewnia trwałą i bezpieczną ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników – faktyczną przyczyną przedwczesnego starzenia się. Jedna kapsułka wystarczy aby na dłużej zachować młodość. Maksymalna dawka antyoksydantów spowalniających proces starzenia się organizmu. Więcej informacji znajdziesz tu mocantyoksydantow.pl ****** u8h7ggf6dr6g7h8j9k0l9kj88g67f6d54f6g7h8j9k0j8hg67f6d5

Dobrze, że piszecie o suplementacji Omegi 3, bo niestety z pożywieniem nie dostarczam jej tyle ile potrzeba. Mnie Omega 3 bardzo pomogła wraz z preparatem Reumpapai przy problemach ze stawami.

Dzięki Adamie za komentarz. Wypróbowałem suplementacji Omegą oraz połączyłem ją z Reumpapaiem i rzeczywiście ból zniknął.