Mutant Mass - efekty i działanie

 • Głosów: 2
 • |
 • |
 • Oddaj głos:
Mutant Mass - efekty i działanie
Mutant Mass jest suplementem diety o charakterze węglowodanowo białkowym, zwanym również gainerem. Swój skład opiera w głównej mierze o węglowodany, które w tego typu produktach mogą stanowić nawet 80% masy całkowitej. Pozostałą część tworzą białka oraz nieznaczna ilość tłuszczu. Mutant Mass traktowany jest jako preparat uzupełniający dietę, przyczyniający się do rozbudowy masy mięśniowej. Jaki jest wpływ tego suplementu na organizm oraz jak go dawkować?

Mutant Mass – skład

Skład odżywki Mutant Mass oparty jest o:

 • Sproszkowane płatki owsiane;
 • Sproszkowane siemię lniane;
 • Fruktoza;
 • Maltodekstryna;
 • Skrobia kukurydziana;
 • Inulina;
 • Odtłuszczona soja;
 • Koncentrat białka serwatki,
 • Mix białkowy – koncentrat białek mleka, kazeina micelarna, izolat białek serwatki, izolat białek mleka, koncentrat białek serwatki, hydroliza białek serwatki, albumina jajeczna, kazeinian wapnia, modyfikowane składniki mleka;
 • Sproszkowany olej kokosowy MCT.

 


Mutant Mass – działanie

W wyniku zawartości aż 10 form białka charakteryzujących się zróżnicowanym charakterem, Mutant Mass jest produktem zawierającym łatwo przyswajalne proteiny oraz posiadającym wysoki poziom wchłaniania. To właśnie białka stanowią podstawę wystąpienia procesów anabolicznych, a dzięki ich szybkiej przyswajalności, wywoływane są w krótszym czasie. Dodatkowo jedno z nich, a mianowicie kazeina, wykazuje silne działanie antykataboliczne, które jest uwarunkowane zapewnieniem stałego dopływu aminokwasów nawet aż do 7 godzin po spożyciu. Dzięki dużej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, do mięśni dostarczana i utrzymywana jest energia na stałym poziomie, nie powodując tym samym podniesienia stężenia cukru we krwi.

 

Mutant Mass – dawkowanie 

Producent zaleca, aby jedna porcja produktu składała się z 2 miarek (130 g) lub 4 miarek (260 g). Preparat należy rozpuścić w wodzie lub odtłuszczonym mleku. W wyjątkowych sytuacjach, sugerowane jest rozpuszczenie odżywki w sokach owocowych. Mutant Mass jest produktem, który można stosować zarówno w dni treningowe, jak i te wolne od treningu. W związku z powyższym zalecane jest, aby w pierwszym przypadku jedną porcję spożyć po posiłku, drugą zaś po treningu. Natomiast w dni nietreningowe obie porcje należy  zastosować pomiędzy posiłkami. Watro pamiętać, iż Mutant Mass jest produktem mającym na celu uzupełnienie kalorii w diecie i nie powinien być traktowany jako zamiennik pełnowartościowego posiłku.   

Poniżej przedstawiona została tabela wartości odżywczych jednej porcji odżywczych oraz 100 g produktu Mutant Mass.

Mutant Mass

 

4 miarki – 260g

100 g produktu

 

Ilość

%RDA*

Ilość

%RDA*

Kalorie

1060 kcal

 

408 kcal

 

Tłuszcze

16 g

24 %

6,15 g

9 %

W tym nasycone

10 g

50 %

3,85 g

19 %

Sód

320 mg

14 %

123 mg

5 %

Potas

1640 mg

46 %

631 mg

18 %

Węglowodany

176 g

58 %

68 g

22 %

Białko

52 g

 

20 g

 

Witamina A

 

0 %

 

0 %

Witamina C

 

0 %

 

0 %

Wapń

 

30 %

 

12 %

Żelazo

 

80 %

 

31 %

*%RDA – zalecane dzienne spożycie

 

Mutant Mass – efekty 

Mass Mutant jest produktem doskonale wspierającym rozbudowę masy mięśniowej. Taki wpływ jest uwarunkowany dostarczeniem do organizmu nadwyżki kalorycznej zawierającej niezbędne składniki odżywcze. Jakość jego składowych doskonale wspiera regeneracje powysiłkową, wzmacnia odporność, reguluje procesy trawienne oraz nie powoduje dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Produkt ten jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają apetytu bądź nie są w stanie spożyć określonej ilości pożywiania, a także dla osób szczupłych, cechujących się budową ektomorficzną. Uważa się, iż produkt ten może przyczynić się do wzrostu siły i wytrzymałości. 

 

Mutant Mass –opinie 

Mutant Mass jest suplementem cieszącym się pozytywną opinią wśród jego konsumentów. Cechuje się nie za słodkim oraz nie za mdłym smakiem, a jego regularne stosowanie wraz ze zbilansowaną dietą i systematycznymi treningami doskonale wpływa na rozwój suchej masy mięśniowej.

 

Mutant Mass – gdzie kupić? 

Mutant Mass jest produktem ogólnie dostępnym. Można go kupić zarówno na stoiskach z odżywkami, jak i w sklepach internetowych. Z uwagi na wysoką jakość preparatu, nie należy on do najtańszych. Cena jest adekwatna do uzyskiwanych efektów, a koszt jednego opakowania Mutant Mass 6800g wynosi około 170 zł. Biorąc pod uwagę, iż jedna porcja wynosi 130-260g, jeden produkt o gramaturze 6800g zawiera 26-52 porcje.

 

Mutant Mass – skutki uboczne 

Mutant Mass jest produktem nie przynoszących żadnych negatywnych skutków ubocznych osobą zdrowym nie uczulonym na jakikolwiek jego składnik. Nie jest on zalecany do stosowania dla kobiet w ciąży, matek karmiących oraz dzieci.