Najlepsze suplementy na stawy dla osób podnoszących ciężary

  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Najlepsze suplementy na stawy dla osób podnoszących ciężary
Wraz z latami treningu, stałym zwiększaniem ciężarów oraz eksploatacją stawów, pojawiają się wszelkiego rodzaju bóle, których podłożem może być zarówno technika, nieprawidłowa dieta, jak i zwyczajne zużywanie się stawów. Sprawdź, które produkty pomogą w zachowaniu dobrej kondycji każdego ze stawów i wprowadź je do swojej diety. Poniżej przedstawiamy 3 najlepsze suplementy na stawy dla osób podnoszących ciężary.

1. Kurkumina.

Kurkumina jest żółtym barwnikiem, który występuje w kurkumie. Powszechnie stosowana w kulinarnych kulturach wschodnich, w których curry jest używane na masową skalę. Liczne badania prowadzone nad kurkuminą wykazały jej silne działanie przeciwzapalne. Stosowana jest z myślą o hamowaniu nowotworów, osteoporozy, cukrzycy, chorób układu krążenia oraz wielu, wielu innych. Podstawowym problemem, jaki powstaje przy suplementacji kurkuminą jest jej niskie wchłanianie w jelitach. Problem został rozwiązany przez zastosowanie połączenia kurkuminy z ekstraktem pieprzu czarnego, co nawet 20 – krotnie zwiększyło jej dostępność dla organizmu. Kurkumina będzie więc hamowała wszelkiego rodzaju stany zapalne, które mogłyby pojawić się w systematycznie obciążanych stawach.

2. Olej z ryb.

Dodawanie oleju z ryb do codziennego jadłospisu polecane jest każdemu – zwłaszcza z uwagi na zawarte w nim kwasy tłuszczowe Omega – 3. Nie należy jednak zapominać o kwasach: EPA i DHA, które mogą przyczynić się do zmniejszenia bólu stawów, a także wykazują działanie przeciwzapalne. Rozważając suplementację olejem z ryb, należy wziąć pod uwagę fakt, że żaden z tych kwasów nie zostanie zsyntetyzowany przez organizm – każdy musi zostać dostarczony z zewnątrz, wraz z pożywieniem. Formy oleju rybnego dostępne na rynku:
- trójgliceryd – naturalna forma oleju rybnego
- ester etylowy – olej rybny, w którym występuje cząsteczka etanolu
Jaki olej wybrać? Decydując się na zakup oleju rybnego, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na skład produktu, a konkretnie na ilość EPA i DHA, która powinna być jak najwyższa. Wartość oscylująca w granicach 150 – 200 miligramów tych kwasów na każdy gram tłuszczu jest bardzo niską wartością, która w praktyce nic nie wnosi do naszej diety. Każdorazowo powinniśmy więc poszukiwać oleju, który będzie charakteryzował się większą ilością związków. Może okazać się on droższy, jednak wybierając niskiej jakości produkt nie uzyskamy pożądanych efektów suplementacji. Wypróbuj suplementację olejem rybim i sprawdź, jak olej z ryb wpływa na Twoje stawy!Co da Ci stosowanie oleju rybiego? Właściwości oleju rybiego znane są od lat, toteż z roku na rok coraz bardziej promuje się jego spożywanie. Stałe spożywanie kwasów dostępnych w rybach pozwala nie tylko poprawić stan stawów, ale także obniżyć ciśnienie krwi. Badania wykazały, że wspomaga wychwyt glukozy, a co za tym idzie reguluje poziom insuliny i jej skuteczność. Kolejnym polem, na którym zauważono działanie oleju rybiego jest wspomaganie spalania tłuszczu, zwiększenie syntezy białek mięśniowych oraz zmniejszenie zapaleń i bólu mięśni, co jest niewątpliwą zaletą dla osób trenujących. Regularne stosowanie oleju rybiego pozwala poprawić zdolności poznawcze, usprawnia procesy myślowe, zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i udaru mózgu.

3. Glukozamina.

Glukozamina produkowana jest ze skorupiaków, co czyni ją jednym z najbardziej dostępnych i najtańszym w produkcji suplementem na stawy. Mówi się o ogólnej poprawie funkcjonowania stawów oraz zmniejszeniu tempa utraty kolagenu z eksploatowanych przez ciężarowców stawów. Wiele firm produkujących glukozaminę wskazuje na jej zbawienne działanie, inni twierdzą, że jest zupełnie bezwartościowa. Prawda leży pośrodku, a glukozamina ma umiarkowanie skuteczne działanie, toteż nie jest najpopularniejszym suplementem na stawy. Skuteczna dawka określana jest jako 900 – 1500 mg w każdym dniu. Cena, jaka może być kluczowa dla niektórych z nas, może być punktem wyjściowym do rozpoczęcia suplementacji środkiem na stawy. Na początek to glukozamina, może być doskonałym produktem dla niewymagającej osoby.