Spalacze tłuszczu – jak wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej?

  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Spalacze tłuszczu – jak wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej?
Coraz więcej ludzi dba o swój wygląd chcąc zgubić zbędne kilogramy. Na wstępie należy jednak zaznaczyć, że nie istnieje żadna magiczna kapsułka czy pigułka, który wykona za was pracę. Redukcja tkanki tłuszczowej to powolny proces, wymagający odpowiedniego odżywiania oraz treningu. Spalacze tłuszczu mogą ułatwić tą drogę tylko pod warunkiem, że zostaną prawidłowo zastosowane.

Jak działają spalacze tłuszczu

Słyszeliście o metabolizmie? Pewnie tak, lecz nie każdy wie czym tak naprawdę jest. Metabolizm to ogół procesów biochemicznych oraz przemian enzymatycznych zachodzących w organizmie, pozwalających na przemianę materii w energię. To właśnie o tą przemianę chodzi, ponieważ spalacze tłuszczu mają za zadanie przyśpieszyć nasz metabolizm. Na ogół działają one termogenicznie, czyli podnoszą temperaturę ciała. Przyczynia się to do zwiększonej potliwości oraz wydatków energetycznych w trakcie wysiłku, a także po nim, a w efekcie dochodzi do szybszej utraty tkanki tłuszczowej. Aby spalić kilogram tłuszczu, należy osiągnąć bilans kaloryczny ujemny aż o 7000 kcal. Co oznacza, że każda pomoc dla osoby odchudzającej się jest istotna. Ważne jest jednak, aby nie dać ponieść się fantazji. Reklamy i wszelkiego rodzaju kampanie promujące produkty tego typu żerują na ludzkiej naiwności oraz kompleksach. Należy jeszcze raz podkreślić, że nie ma żadnych magicznych tabletek, które bez odpowiedniej diety i ćwiczeń sprawią, że schudniemy. Spalacze tłuszczu mogą jednak nam bardzo sprawę ułatwić.

Naturalne spalacze tłuszczu

Istnieje wiele naturalnych spalaczy tłuszczu i to od nich należy zacząć przygodę ze stosowaniem tego typu substancji. W pierwszej kolejności zaleca się wypijać 1-2 filiżanki zielonej lub czerwonej herbaty dziennie. Można także po jednej filiżance obu rodzajów herbaty. Mają one silne właściwości wspomagające utratę tkanki tłuszczowej. Lubicie ostre przyprawy? Idealnymi spalaczami tłuszczu są imbir, chili, kurkuma oraz ostre papryczki. Ostre przyprawy wywołują efekt termogeniczny organizmu, ponadto przyśpieszają bardzo metabolizm i uwalniają endorfiny, czyli hormony szczęścia. Dodatkowo mogą podnieść libido. Tego typu spalacze można stosować bez większych obaw przed przedawkowaniem. Efekt termogeniczny ma także kawa. Kofeina podnosi ciśnienie oraz przyśpiesza akcje serca. Redukuje także zmęczenie, co pozwala na dłuższe i cięższe treningi. Warto zapamiętać, że naturalne substancje, takie jak zioła, przyprawy czy herbaty są wstanie mocno nam pomóc w osiągnięciu celu, a jednocześnie wzmocnić nasz organizm bez żadnych skutków ubocznych.

Popularne spalacze tłuszczu

Producenci prześcigają się w wynajdowaniu coraz to nowszych i skuteczniejszych formuł suplementów na redukcję tkanki tłuszczowej. Jednak najskuteczniejsze są suplementy oparte na bazie ziół. Powstają różnego rodzaju mieszanki herbat i naparów, które mają przyśpieszać spalanie. Tego typu suplementy są stosunkowo tanie i skuteczne. Coraz częściej także znaleźć można preparaty na bazie naturalnej mieszanki, lecz ze zwielokrotnioną dawką. Przykładem jest wyciąg z zielonej herbaty, kofeina w tabletkach, czy guarana.
Wchodząc do sklepu z suplementami zostaniemy zasypani licznymi produktami, a każdy z nich ma być tym najlepszym. Czym więc się kierować przy wyborze? W pierwszej kolejności musimy określić przedział cenowy jaki nas interesuje. Następnie należy zwrócić uwagę na skład. Popularnymi składnikami spalaczy tłuszczu są:
 
• Kofeina – naturalnie występująca między innymi w kawie. Ma działanie termogenicznie i blokujące receptury zmęczenia. Pozwala na wykonywanie cięższych i dłuższych treningów. Istnieją także ekstrakty z zielonej kawy mające wspomagać dodatkowo odchudzanie.
 
• Ekstrakt Zielonej Herbaty – zawiera silne przeciwutleniacze. Jest bardzo często i chętnie stosowany przez początkujących i kobiety ze względu na swoje bezpieczeństwo.
 
• Wyciąg z czarnego pieprzu – zawiera w sobie substancję zwaną piperyną, która wzmaga wydzielanie soków żołądkowych przez co podkręca metabolizm. Dodatkowo ma przyśpieszać metabolizowanie tłuszczów na energie oraz stymulować rozwój masy mięśniowej.
 
• Forskolina – jest to pokrzywa indyjska, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób odchudzających. Jako, że jest to roślina dostarcza nam antyoksydantów i niektórych witamin. Hamuje apetyt i oczywiście przyśpiesza metabolizm.
 
• L-tyrozyna – jest to aminokwas endogenny, czyli produkowany przez nasz organizm. Jej suplementacja może ograniczyć apetyt, wspomóc regenerację i pracę mózgu.
 
• Guggulsterony – niezbyt popularne, lecz bezpieczne i skuteczne.• Hordenina (hordenine) – występuje naturalnie, w niektórych kaktusach. Wpływa na poziom noradrenaliny co ma bezpośrednie przełożenie na redukcję poziomu tłuszczu podskórnego.
 
• Ewodiamina (evodiamine) – ma bardzo silne działanie termogeniczne. Najczęściej łączona jest z kofeiną i wyciągiem z zielonej herbaty.
 
• Synefryna (synephrine) – pozyskiwana jest z gorzkiej pomarańczy, a jej działanie jest wątpliwe.• Teobromina (theobromine) – ma działanie lekko moczopędne i podobne do kofeiny. Działa jednak na mięsnie, a nie na układ nerwowy.
 
• Johimbina – jest ekstraktem z kory afrykańskiego drzewa. Wspomaga libido i spalanie tłuszczu opornego. Jej stosowanie jest jednak niebezpieczne.
 
• Geranamina (1,3-Dimethylamylamine) – działa mocno pobudzająco oraz termogenicznie. Figuruje jednak na liście substancji zabronionych przez zawodowy sport.

Spalacze tłuszczu - podsumowanie

Najlepsze spalacze tłuszczu to takie, które przynoszą efekty bez żadnych skutków ubocznych. Nie należy eksperymentować na własnym ciele, dlatego lepiej jest zastosować naturalne spalacze niż sztuczne o wątpliwej reputacji, takie jak johimbina czy geranamina. Ekstrakty roślinne, herbaty oraz przyprawy przy odpowiedniej diecie i treningu, dadzą nam zadziwiający efekt.

Moim zdaniem nie ma idealnego spalacza tłuszczu dla każdego, ani najskuteczniejszego i jednocześnie pozbawionego jakichkolwiek skutków spalaczy.

Na portalu dotyczącym spalaczy tłuszczu jest ranking z najlepszymi tego typu tabletkiami -- LINK USUNIĘTY --