Trec Clenburexin - skład i opinie

 • Głosów: 0
 • |
 • |
 • Oddaj głos:
Trec Clenburexin - skład i opinie
Osoby trenujące sporty sylwetkowe jak i również walczące z nadwagą, doskonale rozumieją trud procesu redukcji tkanki tłuszczowej. Rygorystyczna dieta oraz ciężkie treningi małymi krokami zbliżają do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Czasami jednak przychodzi okres stagnacji, w którym pomimo dużych wysiłków zmiany przestają być widoczne. Sposobem na przełamanie tego stanu rzeczy jest suplementacja tzw. spalaczami tłuszczu. Godnym polecenia przedstawicielem tego typu preparatów jest Clenburexin od firmy Trec. Jaki jest jego skład i działanie na organizm?

 

Clenburexin – skład

Clenburexin jest preparatem opartym o mieszankę naturalnych składników, które w połączeniu ze sobą, pozytywnie wpływają na proces odchudzania i redukcji tkanki tłuszczowej.

Głównym jego elementem jest ekstrakt z zielonej herbaty, który jest powszechnie znany w środowisku osób walczących z nadmierną masą ciała. Zielona herbata charakteryzuje się wysoką zawartością polifenoli oraz związków antyoksydacyjnych pozwalających skuteczne i silne oczyszczenie organizmu z niepotrzebnych i szkodliwych produktów przemiany materii. Najważniejszym przedstawicielem polifenoli występujących w zielonej herbacie jest Gallusan epigallokatechiny (EGCG), który traktowany jest jako niezwykle silny przeciwutleniacz przeciwdziałający niepożądanym procesom utleniania komórek. Na podstawie licznych badań, dowiedziono, iż EGCG posiada 100 razy mocniejsze działanie od witaminy C oraz 25 razy silniejsze od witaminy E.

Drugim niezwykle istotnym składnikiem jest L-tyrozyna. Jest ona endogennym aminokwasem, mającym niezwykle istotne znaczenie w utrzymaniu funkcjonowania układu nerwowego na właściwym poziomie. Posiada ona pozytywny wpływ na zabezpieczenie organizmu przed nadmiernym zmęczeniem psychicznym, jak i fizycznym. W związku z powyższym, polecana jest osobą aktywnym fizycznie. Dodatkowo L-tyrozyna ogranicza apetyt, poprawia skupienie i koncentrację oraz zabezpiecza neurony przed zmniejszeniem ich produktywności w trakcie restrykcyjnych diet redukcyjnych.

Zawarty w Clenburexinie ekstrakt z zielonej kawy cechuje wysoka zawartość kwasu chlorogenowego, który podobnie jak EGCG, wykazuje realny wpływ na proces redukcji masy ciała. Ponadto, kwas ten pozwala w znaczący sposób na ograniczenie ilości cukru wchłanianego przez organizm. W efekcie metabolizm zostaje przestawiony na pozyskiwanie energii z innego źródła, a mianowicie z tkanki tłuszczowej. Dzięki zawartości kofeiny, zielona kawa wpływa również na pobudzenie i koncentrację.

Kolejnym ważnym składnikiem występującym w Clenburexinie jest kofeina. Jedna porcja zawiera jej aż 200 mg. Taka dawka znacząco dodaje energii i koncentracji do ćwiczeń, bez ryzyka wystąpienia nadmiernego pobudzenia. Ponadto, posiada ona właściwości termogeniczne – powoduje podwyższenie temperatury ciała. W konsekwencji takiego stanu rzeczy, proces spalania tkanki tłuszczowej przebiega sprawniej, a woda zgromadzona pod skórą zostaje wydalona z organizmu. Kofeina wpływa również na ograniczenie napadów głodu oraz zahamowanie nadmiernego apetytu.

Obecny w Clenburexinie kwas pantotenowy oddziałuje na proces uwalniania energii  z białek, tłuszczy i węglowodanów poprzez zapewnienie prawidłowego przebiegu ich reakcji metabolicznych. Posiada pośredni udział  w syntezie ATP, będącego podstawowym ładunkiem energetycznym w organizmie ludzkim, który jest wykorzystywany niemal w każdej reakcji biochemicznej ustroju.

Clenburexin zawiera również mieszanke trzech popularnych przypraw – pieprzu czarnego, kajeńskiego i imbiru. Dzięki swojemu silnemu działaniu detoksykacyjnemu i przeciwzapalnemu, są one doskonałym uzupełnieniem wyżej wymienionych substancji. Zarówno kapsaicyna pochodząca z papryczki chilli, imbir, jak i piperyna z pieprzu zaliczane są do naturalnych termogeników. Dodatkowo, wzmagają pracę procesów trawiennych, wpływając tym samym na efektywniejsze wchłanianie składników odżywczych z pożywienia.

 

Clenburexin – działanie

Clenburexin jest preparatem wpierającym redukcję tkanki tłuszczowej na 8 sposobów. Wpływa on na:

 1. Wzrost termogenezy,
 2. Intensyfikacja spalania tkanki tłuszczowej podczas wysiłku,
 3. Zmniejszenie apetytu i łaknienia na niezdrowe przekąski, tj. słodycze czy Fast-foody,
 4. Rozbicie i pomoc w usuwaniu molekuł tłuszczu z organizmu – działanie lipotropiczne,
 5. Usunięcie nadmiaru wody podskórnej – działanie diuretyczne (wpływ na uwidocznienie mięśni),
 6. Zwiększenie motywacji i chęci do rozpoczęcia ćwiczeń – działanie pobudzające i stymulujące,
 7. Zwiększenie udziału tłuszczów w produkcji energii w trakcie wysiłku,
 8. Zwalczanie i zapobieganie depresji związanej z obniżoną kalorycznością posiłków i poprawienie samopoczucia.

 

Clenburexin – opinie

Spalacze tłuszczu nie zawsze posiadają pozytywną opinie. Wynika to z faktu, iż wiele osób chcąc szybciej osiągnąć wyznaczony cel, stosuje większe porcje niż są zalecane. Takie działanie ma niekorzystny wpływ na zdrowie. Stosując je zgodnie z zaleceniami, można wpłynąć na poprawę kompozycji ciała, bez negatywnych skutków. Clenburexin od firmy Trec uważany jest za jeden ze skuteczniejszych reduktorów tłuszczu. Jego największym atutem jest naturalny skład, dzięki któremu spadek wagi jest kontrolowany i stopniowy. Jak każdy suplement diety, najefektywniejsze działanie posiada wtedy, gdy jest połączony ze zbilansowaną dietą dostosowaną do celu i właściwym planem treningowym.

 

Clenburexin – dawkowanie

W odniesieniu do ulotki umieszczonej na opakowaniu, preparat należy stosować dwa razy dziennie, najlepiej 30 minut przed planowanym posiłkiem lub treningiem. Jedna porcja to 2 kapsułki, które należy popić 300 ml wody. Przekroczenie sugerowanej dawki może powodować nadmierną potliwość, bądź nadpobudliwość.

 

Clenburexin – cena

Cena produktu uzależniona jest od wielkości opakowania. Mniejsze, o zawartości 90 kapsułek, kosztuje około 54 zł, natomiast cena większego pojemnika (180 kapsułek) oscyluje w granicach 90 zł. Clenburexin jest produktem ogólnodostępnym, co oznacza, że można go kupić zarówno w punktach sprzedaży suplementów, jak i w sklepach internetowych.