XXL Nutrition Complex Carb Gainer

  • Głosów: 2
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Informacje o produkcie
Producent XXL Nutrition
Kategoria Gainery
Cecha Przyrost masy
Masa (netto) 2500.00 g
Średnia cena 139.00 zł
Rankingi
Ocena 5.00
Gainery 3
Przyrost masy 25

Complex Carb Gainer jest odżywką węglowodanowo-białkową stworzoną w celu maksymalnego przyrostu tkanki mięśniowej. Spożywana w trakcie dnia pomaga zapobiegać rozpadowi tkanki mięśniowej związanej z brakiem pożywienia, zapewnia wysoki poziom energii oraz zmniejsza uczucie głodu. W okresie potreningowym natomiast, wspiera procesy regeneracyjne i pomaga odbudować uszczuplone zapasy glikogenu.


W skład Complex Carb Gainer wchodzą:

- Mieszanka Węglowodanów (Płatki Owsiane, Maltodekstryna) - zapewniają organizmowi dopływ wysokiej jakości ?paliwa? przez długi czas. Pomagają w odbudowie zapasów glikogenu, dostarczają zaplecza energetycznego dla procesów i przemian zachodzących w naszym ciele.

- Koncentrat Białka Serwatki - bardzo łatwo przyswajalny - wchłania się z przewodu pokarmowego w zaledwie kilkanaście minut, posiada szeroki profil aminokwasów, wysoką wartość biologiczna BV=104, bogaty w Alfa-Laktoalbuminy - obniżające stres, zapobiegające nowotworom i schorzeniom kardiologicznym, Laktoferyne czyli doskonale przyswajalne żelazo oraz Laktoperoksydaze, pogromcę bakterii.

- Izolat Białka Serwatki - czas wchłaniania rzędu kilku minut, najwyższa wartość biologiczna BV=159, idealny kiedy potrzebujemy praktycznie natychmiastowej dostawy aminokwasów dla naszego organizmu. Sposób w jaki otrzymywany jest ten koncentrat (wymiana jonowa) gwarantuje minimalną zawartość innych makroskładników - tłuszczy i węglowodanów.
Cechą charakterystyczną białek serwatkowych jest wysoka zawartość aminokwasów BCAA oraz Glutaminy:

- L-Glutamina - najpowszechniej występujący w organizmie aminokwas, pełniący szereg bardzo ważnych funkcji: wpływa na proces uzupełniania glikogenu, poprzez zwiększenie tempa jego syntezy w wątrobie, jak również przez bezpośrednią konwersje do glukozy, wpływa pozytywnie na tempo syntezy białek oraz ogranicza ich rozpad, wzmacnia system odpornościowy i przeciwdziała chorobom, które mogły by utrudnić trening, odgrywa ważną role w procesie transaminacji (umożliwia syntezę nowych aminokwasów), przekształcana jest w kwas glutaminowy stanowiący źródło energii dla tkanki nerwowej oraz pełni szereg innych, ważnych, ale mniej istotnych z naszego punktu widzenia, funkcji.

- Olej MCT - kompleks kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha. Doskonałe i łatwo przystępne źródło energii, nie ulega magazynowaniu w postaci tkanki tłuszczowej, stymuluje wydzielanie m.in.: hormonu wzrostu i insuliny, wykazuje właściwości anaboliczne i antykataboliczne.

Dzień treningowy: Jedna porcja (2 miarki - 50 g) zmieszana z 150-200 ml wody, mleka lub soku po śniadaniu i bezpośrednio po treningu.

Dzień nietreningowy: Jedna porcja (2 miarki - 50 g) zmieszana z 150-200 ml wody, mleka lub soku po śniadaniu i w ciągu dnia, w okresie najdłuższej przerwy między posiłkami.

Brak przeciwwskazań

Komentowanie suplementów jest dostępne tylko dla użytkowników serwisu.
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Complex Carb Gainer = jakość!

Ja to bywa w gainerach, większość to węglowodany w prostej postaci, czyli cukrów. Tutaj mamy węglowodany ze źródła, m.in. płatków owsianych, czyli węglowodany o niskim IG! Zawierają idealny profil aminokwasowy! Świetny smak (ciasteczka), doskonała rozpuszczalność.