Optimum CGT-10

  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Informacje o produkcie
Producent Optimum
Kategoria Regeneracja powysiłkowa
Cecha Regeneracja
Masa (netto) 600.00 g
Średnia cena 82.00 zł
Rankingi
Ocena 0.00
Regeneracja powysiłkowa 7
Regeneracja 7

Optimum Nutrition CGT-10 jest zaawansowaną energetyczno-regenerujacą formułą złożoną z trzech najbardziej energogenennych komponentów dostępnych w przemyśle suplementów sportowych:
- monowodzianu kreatyny Creapure
- L-Glutaminy
- tauryny

Połączenie wymienionych składników zapewni Twoim mięśniom 100% regeneracji energetycznej i anabolicznej, a co za tym idzie wzrost i poprawę jakości muskulatury.

Kreatyna zawarta w CGT 10 jest ważnym źródłem energii dla intensywnych skurczów mięśni. Wystarczające zaopatrzenie organizmu w ten składnik jest bardzo ważne szczególnie dla przedstawicieli dyscyplin sportowych, w których decydującą rolę odgrywają siła i dynamika. Kreatyna ma pośredni wpływ na przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Zmikronizowanie kreatyny zapewnia poprawę wchłanialności oraz efektywność działania w zakresie gospodarki wodno-elektrolitowej. Creapure Monohydrate przyspiesza przyrost siły magazynując większe ilości glikogenu. Poprzez uwalnianie grupy fosforanowej zwiększa aktywność mięśni oraz skraca czas regeneracji.

L-Glutamina jest wolnym aminokwasem o najwyższym stężeniu w organizmie. Stanowi ponad 60 % całej puli aminokwasów w komórce mięśniowej. Posiada właściwości syntezy nowych aminokwasów niezbędnych do budowania białek ustrojowych. Odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu stanom przemęczenia i przetrenowania. W wyniku intensywnego treningu dochodzi do rozpadu białek (katabolizmu), które są podstawowym budulcem mięśni. Zbyt duży ich rozpad uniemożliwia przyrost masy mięśniowej. Zadaniem glutaminy jest powstrzymanie tego negatywnego dla organizmu procesu. Jest to tzw. działanie antykataboliczne.

Trzeci składnik jakim jest tauryna podobny do aminokwasów, które występują w większych koncentracjach w mięśniach, wątrobie, mózgu i centralnym układzie nerwowym. Obok spożycia bezpośredniego organizm może syntetyzować taurynę z aminokwasów metioniny i cysteiny. W wolnej formie występuje w mięśniach na drugim miejscu po glutaminie i jest ważnym regulatorem gospodarki elektrolitów, błon komórkowych i wielu ważnych funkcji metabolicznych. Tauryna bierze udział w trawieniu tłuszczy, sytezie soli kwasów żółciowych i adsorbcji witamin A,D,E,K. Przypuszcza się, że tauryna poprawia uwodnienie komórek mięśniowych. Bierze też udział w transporcie glutaminy do komórek mięśniowych.

Przyjmować 2 łyżki do herbaty na 1 godzinę przed treningiem i 2 łyżki po treningu dla przyśpieszenia regeneracji.

Brak przeciwwskazań

Komentowanie suplementów jest dostępne tylko dla użytkowników serwisu.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Brak opinii