Optimum Fitness Fiber

  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Informacje o produkcie
Producent Optimum
Kategoria Substancje balastowe
Cecha Zdrowie
Masa (netto) 195.00 g
Średnia cena 35.00 zł
Rankingi
Ocena 0.00
Substancje balastowe 4
Zdrowie 98

Optimum Nutrition Fitness Fiber to bezsmakowy błonnik instant. Dziennie zaleca się spożywanie około 25 do 35g błonnika. Przeciętny człowiek nie spożywa nawet połowy tej normy, dlatego powstał suplement \"Fitness Fiber\".

Błonnik, nazywany również włóknem pokarmowym, należy do tej części żywności pochodzenia roślinnego, która mimo iż nie ulega trawieniu przez układ pokarmowy człowieka, odgrywa bardzo ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Do najważniejszych właściwości błonnika należy między innymi:
- redukcja tkanki tłuszczowej
- oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich
- odbudowa flory bakteryjnej układu pokarmowego

Funkcje Błonnika:
- ogranicza apetyt – błonnik łatwo wchłania wodę, dzięki czemu pęcznieje i wypełnia żołądek zmniejszając uczucie głodu a także opóźniając moment, w którym pożywienie opuszcza żołądek.
- zmniejsza wchłanianie zbędnych kalorii z pożywienia – pektyny zawarte w błonniku z jabłek, tworzą hydrofilowy żel osadzający się na ścianach przewodu pokarmowego, tworząc rodzaj filtra ograniczającego wchłanianie glukozy. W rezultacie organizm człowieka otrzymuje mniej energii, unikając jednocześnie gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi, jaki ma miejsce po posiłku.
- pomaga w zaparciach i biegunce – błonnik przesuwając się przez cały przewód pokarmowy, wchłania wodę przez co zwiększa objętość masy kałowej i przyspiesza eliminację nie strawionych resztek. Ułatwia to regularne wypróżnianie się. Jednocześnie błonnik pomaga zachować pożądaną równowagę flory bakteryjnej jelit przez wspomaganie regularnego procesu wypróżniania.

Spożywaj błonnik zgodnie z zapotrzebowaniem.
Zaleca się spożywać co najmniej jedną porcję Fitness Fiber dziennie. Pamiętaj, żeby spożywać dużo wody, ponieważ błonnik ją wchłania, co może doprowadzić do odwodnienia.

Brak przeciwwskazań

Komentowanie suplementów jest dostępne tylko dla użytkowników serwisu.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Brak opinii