Olimp Gold-Vit D

  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Informacje o produkcie
Producent Olimp
Kategoria Witaminy i minerały
Cecha Zdrowie
Masa (netto) 30.00 g
Średnia cena 24.00 zł
Rankingi
Ocena 0.00
Witaminy i minerały 127
Zdrowie 155

Witamina D powstaje w skórze w wyniku przekształcania pochodnych cholesterolu przez promienie słoneczne o długości fali ultrafioletu. Związek ten o charakterze hormonu wykazuje wielokierunkowy wpływ na nasz organizm. Spośród wszystkich postaci witaminy D formą wywołującą aktywację swoistego dla tej witaminy receptora - VDR (Vitamin D Receptor) jest kalcytriol. VDR występuje w wielu organach i na komórkach różnych tkanek, m.in.

1) układ szkieletowy: wit. D wywołuje wzrost i rozwój kości, przebudowę ich struktury i kontroluje utrzymanie w nich prawidłowego poziomu wapnia,
2) układ immunologiczny: dojrzewanie krwinek białych i synteza cytokin prozapalnych,
3) trzustka (komórki beta): poprawa efektywności syntezy i wydzielania insuliny,
4) nerki: utrzymywanie resorpcji wapnia na fizjologicznym poziomie,
5) skóra: synteza wit. D
6) Przytarczyce: spadek wydzielania parathormonu (jego nadmiar w organizmie może działać katabolicznie w stosunku do włókien szybkokurczliwych typu II).

Dla osób aktywnych fizycznie i uprawiających sport zarówno amatorsko, jak i zawodowo odpowiednia podaż witaminy D nabiera szczególnego znaczenia.

Preparat przeznaczony: jako suplement diety, w szczególności dla dzieci starszych i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju, kobiet w ciąży i karmiących piersią, kobiet w okresie menopauzy, a także dla osób starszych.

1 kapsułka dziennie po posiłku lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

Brak przeciwwskazań

Komentowanie suplementów jest dostępne tylko dla użytkowników serwisu.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Brak opinii