Olimp Chela Selen - 30 kaps.

  • Głosów: 3
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Informacje o produkcie
Producent Olimp
Kategoria Witaminy i minerały
Cecha Zdrowie
Masa (netto) 30.00 g
Średnia cena 11.00 zł
Rankingi
Ocena 3.86
Witaminy i minerały 22
Zdrowie 33

Selen wchodzi w skład silnego przeciwutleniacza (pereoksydazy glutationowej), wpływa więc na niszczenie wolnych rodników, co za tym idzie zapobiega starzeniu się organizmu. Jak również zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów, powstających na skutek destrukcyjnej działalności reaktywnych cząsteczek tlenu (wolne rodniki). Wpływa na zmniejszenie krzepliwości krwi, dlatego z powodzeniem jest stosowany w profilaktyce i leczeniu chorób układu krążenia. Ma działanie grzybobójcze, poprawia odporność. Wpływa na poprawę płodności u mężczyzn (wpływ na wytwarzanie testosteronu), poprawia stan układu nerwowego (w pierwszej kolejności dostarczany do mózgu).

Dzienna zalecana dawka – 1 kapsułka po posiłku

Brak przeciwwskazań

Komentowanie suplementów jest dostępne tylko dla użytkowników serwisu.
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Wartościowy selen

Selen jako silny przeciwutleniacz jest pomocny organizmowi w "zmiataniu" wolnych rodników. Jeśli wiec jesz mało ryb, produktów pełnoziarnistych, brokułów, pomidorów itp. warto sięgać po suplement. Zwłaszcza, iż zawartość selenu w żywności jest zależna od tego ile go w glebie, w Polsce zaś jest ona w selen uboga.

Bolo

Polecany przy niedoczynnosci tarczycy

Odkąd dowiedziałam się, że cierpię na niedoczynność tarczycy, muszę go przyjmować. Cieszę się, że preparat ten przyjmuje się tylko raz dziennie. Nie muszę bowiem pamiętać o nim przy każdym posiłku.