Czy jest już gotowa na seks?

  • |
  • |
  • Seks
  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Czy jest już gotowa na seks?
Jak rozpoznać, że kobieta z którą się spotykasz jest już gotowa na współżycie? Nie jest to takie niestety proste. Zwłaszcza, gdy twoja sympatia jest dziewicą.

Dla większości dojrzałych płciowo kobiet pierwszy stosunek ma ogromne znaczenie. Dziewice znacznie różnią się od doświadczonych seksualnie kobiet. Niektórzy mężczyźni pragną kochać się z dziewicą, wręcz nie wyobrażają sobie w łóżku partnerki, która miała przed nim innych kochanków. Są też tacy mężczyźni, którzy nie chcą uprawiać seksu z dziewicą, z różnych powodów.Boją się reakcji, że np. kobieta się rozpłacze po stosunku, albo zacznie jęczeć nie z rozkoszy tylko z bólu, albo po prostu lubią dobrą zabawę z kobietą, która wie na czym polegają łóżkowe igraszki.

Trudna decyzja

Podjęcie przez kobietę decyzji o rozpoczęciu życia seksualnego wymaga nie tylko odwagi, ale przede wszystkim zaangażowania emocjonalnego w ów związek. Potrzebuje czasu, aby przekonać się, że znaczysz dla niej coś więcej. Skoro nigdy wcześniej nie uprawiała seksu, pierwszy partner będzie miał dla niej ogromne znaczenie. Jeśli to ty jesteś tym kandydatem, to możesz mieć pewność, że cię zapamięta. Tak samo jak pierwszy stosunek płciowy przeważnie zapamiętuje się na całe życie. Ponadto niedoświadczona kobieta ma wiele obaw, lęk przed zajściem w ciążę, przed bólem, przed rozpadem związku, gdy zaczniecie się kochać, a także, że nie sprawdzi się w roli kochanki.

Zaczekaj

Może zabrzmi to banalnie, ale najważniejsza jest rozmowa. Kobieta zanim pójdzie z tobą do łóżka, musi mieć zaufanie do ciebie i być przekonana, że ona też nie jest tobie obojętna. Przede wszystkim nie próbuj naciskać, przekonywać jej do seksu, nalegać. Im bardziej tak będziesz robił, tym większy będzie jej opór. Jeżeli swoją cnotę zachowała dla kogoś szczególnego, zaczekaj. Kiedy przyjdzie ten moment, tym bardziej będziesz się czuł wyjątkowo. Nie ma jednoznacznych sygnałów, że twoja sympatia jest już gotowa, aby stracić dziewictwo. Prawdopodobnie po prostu przyjdzie taki piękny dzień, kiedy sama tobie o tym oznajmi.

Zwrot akcji

Twoim zdaniem wszystko wskazuje, że jest już gotowa, po jej gestach czy słowach, ale może się zdarzyć tak, że przed samym zbliżeniem, ona się wycofa. To nic innego jak strach. Dla kobiety, która ma pierwszy raz przed sobą, jest to duże przeżycie. Takie zachowanie nie oznacza, że nie chcę się kochać z tobą, tylko ma jeszcze wątpliwości. Musisz jej w takich chwilach okazać jeszcze więcej wsparcia i otuchy. Pokazać jej, że zależy tobie na budowaniu związku z nią, a nie tylko na seksie. Kiedy nagle wycofa się z decyzji o współżyciu, okaż zrozumienie i nie nalegaj. Będzie to szczery dowód, że ona jest ważniejsza niż sam seks.

Wyróżnienie

Niekiedy kobieta wręcz chce się jak najszybciej pozbyć dziewictwa, bo np. wszystkie koleżanki już to robiły, jednak większość podchodzi do tego bardzo emocjonalnie i chce aby to było „coś” niezapomnianego, i z mężczyzną, który nie jest jej obojętny. Seks z dziewicą powinien dla ciebie oznaczać wyróżnienie , że to właśnie tobie jako pierwszemu chce się „oddać” i zacząć życie seksualne. Jeżeli się na to decyduje, powinieneś czuć się zaszczycony i dumny, pokazać jej to, że bardzo doceniasz jej decyzję.

Błona dziewicza

Przerwanie błony dziewiczej wiąże się z lękiem, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Kobiety boją się samego faktu przerwania „symbolu czystości”, bólu, który może towarzyszyć przy pierwszym współżyciu, a także wpływu psychicznego jaki wywrze pierwszy raz. Mężczyźni, którzy rozdziewiczają kobietę, czują lęk, ale też swego rodzaju presję, w związku z przerwaniem pewnej części kobiecego ciała. Błona dziewicza to niewielki fragment błony śluzowej, który otacza wejście do pochwy. Tyle ile jest kobiet na świecie, tyle jest błon dziewiczych, każda jest inna. Nie zawsze dochodzi do pęknięcia jej przy pierwszym stosunku. Jeżeli błona dziewicza jest gruba i mocna, przy pęknięciu może spowodować ból. Czasem jest na tyle cienka, że żaden z partnerów nie odczuł oporu, i obyło się bez bólu i krwi.