Czy kobiety lubią prezerwatywy?

  • |
  • |
  • Seks
  • Głosów: 3
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Czy kobiety lubią prezerwatywy?
Muszę to przyznać. Nie znoszę prezerwatyw! Przez nie prawie nic nie czuję, nawet jak są super cienkie. Nie wiem tylko jak to jest z kobietami. Czy wy też nie lubicie gumek? Czy seks jest dla was mniej przyjemny, kiedy ich używamy?

Prezerwatywy nie tylko chronią przed ciążą, ale i zabezpieczają przed chorobami wenerycznymi. Jednak nie każdy lubi ich używać. W przypadku mężczyzn sprawa jest prosta: według niektórych badań przeszkadzają one prawie 77%. Z nami jest już nieco trudniej. Część z nas lubi prezerwatywy, a część wręcz nie znosi. Od czego to zależy?

Które kobiety lubią prezerwatywy?

Te z nas, które są zwolenniczkami prezerwatyw podkreślają szereg ich zalet. Największą z nich jest oczywiście poczucie bezpieczeństwa, które pozwala się wyluzować podczas seksu, a to sprawia, że odczuwamy znacznie więcej przyjemności. W tym momencie można by się jednak zastanowić, dlaczego nie zastosować innych metod antykoncepcji? Przecież one także zabezpieczają przed ciążą. Problem polega jednak na tym, że nie każda z nas dobrze reaguje na hormony albo nie jest przekonana do innych metod. Poza tym prezerwatywa zabezpiecza także przed chorobami wenerycznymi, a to również jest dla nas niezwykle ważne. I dlatego właśnie, kiedy nie widzimy różnicy pomiędzy seksem z prezerwatywą lub bez, chętnie będziemy wybierały właśnie ten sposób antykoncepcji.

A które nie lubią?

Pomimo tego, że prezerwatywa ma wiele zalet, to wiele z nas jej jednak nie lubi (według niektórych badań nawet 40%). Do tej grupy zaliczają się te kobiety, które odczuwają większą przyjemność uprawiając seks bez prezerwatyw, czyli inaczej mówiąc prezerwatywy zmniejszają ich doznania podczas seksu. Czasami mogą one nawet wywoływać podrażnienia i tym samym odbierać całą przyjemność ze współżycia.

Inne z nas niechęć do prezerwatyw tłumaczą tym, że przeszkadza im zapach i smak prezerwatyw. A niektóre z nas zwracają uwagę na to, że prezerwatywy nie zawsze ma się pod ręką, natomiast tabletki zabezpieczają przez cały czas, dlatego, jeśli lubi sięspontaniczny seks, to prezerwatywy nie zawsze się sprawdzą, choć oczywiście można dbać o to, by zawsze nosić je przy sobie. Jednak niektóre z nas są tak temperamentne, że czasami emocje biorą górę i łatwo w takiej sytuacji zapomnieć o zabezpieczeniu.

Jeszcze inne zwracają największą uwagę na to, że używanie prezerwatyw kojarzy im się z brakiem zaufania do partnera i z tworzeniem niepotrzebnego dystansu.

Ostatnim często przywoływanym argumentem jest po prostu to, że kobiety widzą, że ich partnerzy tego nie lubią i prezerwatywa utrudnia im osiąganie orgazmu.

To w końcu z gumkami czy bez?

Żadną nowością nie będzie, że najlepiej takie rzeczy z nami przegadać. Jeżeli Twoja dziewczyna lubi prezerwatywy, podczas kiedy Ty ich nie znosisz, to wspólnie przeanalizujcie ich wady i zalety. Zastanówcie się też, co sprawia, że macie tak skrajne zdanie na ich temat. Może Twoja dziewczyna lubi je tylko dlatego, że dają jej poczucie bezpieczeństwa? Jeżeli tak, to możecie zastanowić się nad zmianą metod antykoncepcji na inną. Teraz tych metod jest coraz więcej, więc przyjmowanie tabletek hormonalnych (jeśli się tego nie lubi) nie zawsze jest potrzebne.

Jeżeli natomiast Twojej dziewczynie zależy na używaniu prezerwatyw z innych powodów, których nie da się zastąpić w żaden inny sposób, to nie naciskaj. Może z czasem zmieni zdanie, ale jeśli będziesz ją zmuszał do innych metod antykoncepcji, to może dojść do sytuacji, gdy całkowicie przestanie mieć ochotę na seks. Zastanów się więc, czy warto i pomyśl, jak mógłbyś polubić seks z prezerwatywą? Może wystarczy wykorzystywać ją w grze wstępnej np. prosząc partnerkę, żeby zakładała ją ustami?

A jeżeli kobieta, z którą chcesz uprawiać seks nie jest Twoją dziewczyną i nie wiesz z kim wcześniej uprawiała seks, to lepiej samemu pomyśl o tym, by użyć prezerwatywy. W końcu nigdy nie wiesz, czy przypadkiem nie zarazisz się od niej jakąś chorobą weneryczną.