Gdy nie masz ochoty na seks

  • |
  • |
  • Seks
  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Gdy nie masz ochoty na seks
Ostatnio nie mam ochoty na seks. Dużo pracuję i jestem wiecznie przemęczony. Drażni mnie, gdy moja partnerka próbuje do czegoś doprowadzić. Z drugiej strony wiem, że moje odrzucenie ją rani. Co robić?

Długie godziny spędzone w pracy, przemęczenie, stres, niewyspanie – to wszystko bardzo często zabija seks, bo seks wiąże się z dodatkowym, dużym wysiłkiem. A kolejny wysiłek to coś, czego zdecydowanie chce się w takiej sytuacji uniknąć. Z drugiej jednak strony brak seksu to początek końca, coś, co może doprowadzić do rozpadu związku.

Co na to kobiety?

Utarło się przekonanie, że my kobiety nie potrzebujemy tak bardzo seksu jak mężczyźni i że to właśnie my częściej jesteśmy w stanie z tego seksu zrezygnować. Nie jest to jednak prawdą, bo zapotrzebowanie na seks jest kwestią indywidualną, a nie uzależnioną od płci. Jeżeli więc Twoja partnerka ma dużą ochotę na seks, a Ty jesteś przepracowany i odmawiasz jej współżycia, to rzeczywiście możesz ją ranić.

Brak seksu = brak atrakcyjności

Bardzo często takie odrzucenie przez partnera tłumaczymy sobie tym, że przestałyśmy się mu podobać i już go nie pociągamy, a każda z nas ma potrzebę czuć się kochaną i atrakcyjną. To wpędza nas w coraz większe przygnębienie, które może rzutować na związek. Możemy być bardziej płaczliwe albo nerwowe. W głowie może nam też zakiełkować myśl, że nasz partner ma inną, a myśl o zdradzie przeraża każdego. Może być też tak, że poczucia atrakcyjności zaczniemy szukać w ramionach innego mężczyzny, bo wyda nam się to jedynym sposobem na odzyskanie pewności siebie i poczuciem się na nowo kobieco.

Co robić?

Jeżeli problemem jest praca, to przede wszystkim wytłumacz to swojej partnerce. Powiedz jej o tym, że jesteś przemęczony i brakuje Ci sił. Przypominaj jej, jak bardzo Ci na niej zależy i praw jej komplementy. Jeżeli będzie widziała, że nadal ją kochasz i jest dla Ciebie atrakcyjna, to łatwiej zniesie brak seksu.

Seksuolog niezbędny?

Nie można jednak poprzestawać na rozmowie z partnerką, bo taka sytuacja musi się w końcu zmienić. Trudno bowiem, żeby partnerka przez cały czas musiała wyrzekać się swoich potrzeb. Potrafimy być cierpliwe i wyrozumiałe, ale tylko wtedy, gdy widzimy, że partner chce coś zmienić albo, że w niedalekiej przyszłości sytuacja w pracy się poprawi. W innym przypadku nadal będziemy bardzo ciężko znosić brak ochoty na seks. Dlatego oczekujemy, że partner zrobi coś, aby sytuacja się poprawiła. Możesz więc albo udać się do seksuologa albo zastanowić się nad ograniczeniem czasu pracy. Dobrze jednak, żebyś konsultował ze swoją partnerką pomysły. Wtedy będzie miała pewność, że próbujesz coś z tym zrobić.

Zdjęcie: Photo credit: tinafranklindg / Foter / CC BY