Jak zachować się po seksie?

  • |
  • |
  • Seks
  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Jak zachować się po seksie?
Moja dziewczyna ciągle narzeka, że nie robię tego, co powinienem po seksie, a gdy pytam, co niby miałbym robić, to się obraża, że nie wiem. Jak mam z nią postępować? Czego ona może oczekiwać?

O tym, że gra wstępna jest niezwykle ważna wiedzą już praktycznie wszyscy. Jednak nie wszyscy wiedzą, że równie ważny jest moment po zakończeniu seksu. To, w jaki sposób mężczyzna będzie się wtedy zachowywał może wpłynąć na to, jak poczuje się jego partnerka i czy będzie miała ochotę na więcej zbliżeń. A to dlatego, że zachowanie naszego partnera po stosunku pokazuje nam, czy jesteśmy dla niego ważne.

Czułość i jeszcze raz czułość!

To właśnie czułości potrzebujemy bezpośrednio po seksie. Wszystko inne powinno zejść na dalszy plan. Kiedy więc będzie już po wszystkim, pamiętaj, by przytulić swoją partnerkę i powiedzieć jej kilka czułych słów. Choć akurat słowa nie zawsze są potrzebne, bo najważniejsze jest Twoje zachowanie. Pamiętaj więc, że lubimy być przytulane i głaskane. Im bardziej czułe będzie Twoje zachowanie, tym lepiej.

Czego unikać?

Choć czułość wydawać się może banalna, to jednak wielu mężczyzn popełnia sporo błędów po zakończeniu stosunku. Do tych najczęściej wymienianych przez kobiety należą:

· Szybkie zasypianie - wiem, że możesz być po seksie zmęczony, ale spróbuj nie zasnąć, choć przez 10 minut i okaż nam odrobinę czułości. Uwierz, że będziemy Ci niesamowicie wdzięczne i częściej będziemy miały ochotę na seks. A jeżeli czujesz, że oczy same Ci się zamykają, gdy leżysz przytulonym do swojej partnerki, to może spróbuj być bardziej aktywny np. zrób jej masaż. To powinno odgonić ochotę na sen.

· Pójście do łazienki –higiena jest dla nas niezwykle ważna, ale biegnięcie do łazienki tuż po zakończeniu seksu sprawia, że czujemy się opuszczone. Potrzebujemy Twojej obecności, choć przez kilka minut, żeby poczuć, że jesteśmy kochane.

· Szybkie ubieranie się – kiedy zaczynasz ubierać się od razu po zakończeniu seksu, to czujemy się, jakbyśmy były prostytutkami. Dlatego nie ubieraj się za szybko i poleż z nami w łóżku nago.

· Wracanie do swoich obowiązków – szybkie wstawanie z łóżka i wracanie do swoich obowiązków sprawia, że czujemy się wykorzystane. Pamiętaj, że obowiązki mogą poczekać kilka minut. To my powinnyśmy być dla Ciebie najważniejsze przez ten krótki okres po zakończeniu stosunku, a nie wszystko inne.

· Włączanie telewizora – jeżeli bezpośrednio po stosunku włączasz telewizor, to od razu pryska czar namiętności i czułości. Dlatego nie rób tego przez jakiś czas.

Co zrobić z prezerwatywą?

Czułość czułością, ale pewnie zastanawiasz się, co zrobić po stosunku z prezerwatywą, skoro większość z nas wymaga, byś od razu zaczął okazywać czułość. Nie martw się jednak. Aż tak skrajnie do tego tematu nie podchodzimy. Najlepiej będzie, jeśli ją po prostu zdejmiesz i zawiniesz w chusteczkę albo zwiążesz i odłożysz na bok, a następnie szybko nas przytulisz. Wyrzucić możesz ją później.

A co w przypadku „szybkiego numerku”?

Tutaj reguły są nieco inne. Jeżeli decydujemy się na szybki seks, to nie oczekujemy później tak długiego okresu czułości, jak zazwyczaj. Wystarczy, że nas przytulisz, powiesz, że nas kochasz i możesz wracać do innych zajęć.