Kilka mitów na temat seksu oczami kobiety

  • |
  • |
  • Seks
  • Głosów: 2
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Kilka mitów na temat seksu oczami kobiety
Wiem, że w Internecie krąży wiele mitów na temat seksu i sposobu jego postrzegania przez kobiety. Jak to jest naprawdę? Czy kobiety zawsze potrzebują długiej gry wstępnej? Czy rzadziej mają ochotę na seks niż faceci? Czy nigdy nie zasypiają tuż po seksie? Czy rzeczywiście rzadziej zdradzają? No i najważniejsze: czy rozmiar naprawdę ma aż takie znaczenie?

W Internecie krąży wiele różnych opinii na temat postrzegania przez nas seksu. Niektóre z nich nie są jednak do końca prawdziwe. Jak to jest z nami naprawdę?

1. Kobiety nigdy nie zasypiają tuż po seksie

Wydawać by się mogło, że zasypianie tuż po seksie to domena mężczyzn. Wiele z nas narzeka bowiem na brak przytulania, czułości czy po prostu rozmowy po zakończeniu stosunku. To są właśnie rzeczy, których zazwyczaj tuż po potrzebujemy. Nie jest jednak tak, że nigdy po seksie nie zasypiamy. Nam również to się zdarza, choć rzeczywiście rzadziej niż panom. I nie jest to wcale w naszym wydaniu oznaką kiepskiego seksu. Zazwyczaj wiąże się to ze zmęczeniem, które towarzyszyło nam jeszcze przed stosunkiem albo po prostu z bardzo intensywnym i wyczerpującym (ale przy tym również przyjemnym) seksem.

2. Kobiety zawsze wymagają długiej gry wstępnej

Owszem, uwielbiamy długą grę wstępną. Ale to nie oznacza, że potrzebujemy jej zawsze. Czasami, szczególnie jeśli jesteśmy mocno pobudzone, czas gry wstępnej można skrócić do minimum albo zupełnie z niej zrezygnować. To, że zazwyczaj lubimy długą grę wstępną wcale nie oznacza, że nie jesteśmy otwarte na szybki seks od czasu do czasu. Taki seks również lubimy! Trzeba jednak trafić w dobry moment, czyli w moment, w którym będziemy bardzo podniecone.

3. Kobiety rzadziej myślą o seksie niż mężczyźni

Przyjęło się, że rzadziej myślimy o seksie i rzadziej mamy na niego ochotę niż mężczyźni. Nie jest to jednak prawda. W swoich potrzebach i częstości myślenia o seksie zazwyczaj dorównujemy facetom, choć może mniej się z tym obnosimy i stąd taka opinia. Uwierzcie jednak, że potrafimy myśleć o seksie praktycznie codziennie i to wielokrotnie w ciągu dnia.

4. Kobiety rzadziej zdradzają

To mit, który jest nam akurat na rękę. Nie jest on jednak do końca prawdziwy. W kwestiach zdrady niestety również istnieje "równouprawnienie". Być może różne są tylko powody, dla których zdradzamy. Częściej zdarza nam się to wtedy, gdy brakuje nam w związku czułości albo czujemy się zaniedbane przez partnera. Zdarza się jednak, że zdradzamy również z potrzeby urozmaicenia swojego życia seksualnego albo dla przeżycia czegoś nowego. Jest to jednak zdecydowanie rzadsze niż zdrady z powodu poczucia zaniedbania.

5. Rozmiar jest najważniejszy

Ten mit jest powodem kompleksów wielu mężczyzn. Prawda jest jednak taka, że rozmiar nie ma aż takiego znaczenia. Najważniejsza jest odpowiednia technika i to jak się z nami mężczyzna obchodzi w łóżku. Większy rozmiar (ale też nie za duży) może ułatwiać dawanie nam przyjemności, ale nawet mniejszy penis potrafi doprowadzić nas do ekstazy, o ile technika będzie właściwa.