Masaż erotyczny. Jak go wykonać?

  • |
  • |
  • Seks
  • Głosów: 2
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Masaż erotyczny. Jak go wykonać?
Chciałbym zrobić swojej dziewczynie masaż erotyczny. Nie wiem tylko jak się do tego zabrać. I czy taki pomysł jej się spodoba?

Masaż erotyczny to coś, co uwielbia praktycznie każda z nas. Dzięki niemu możemy się zrelaksować i odprężyć. Masaż sprawia także, że czujemy się bardziej kochane, bo dotyk jest dla nas niezwykle ważny i łatwo za jego pomocą okazać uczucia. Kiedy więc nasz partner proponuje nam taki masaż, chętnie mu się poddajemy.

Czy musi się kończyć seksem?

Oczywiście, że nie. Taki masaż jest dla nas przyjemnością samą w sobie i nie ma konieczności, by kończył się seksem. Mimo wszystko może być jednak formą gry wstępnej, bo nie dosyć, że nas relaksuje i koi zmysły, to jeszcze w dodatku odpowiednio wykonywany jest bardzo podniecający i pomaga nam się rozpalić. Szczególnie wtedy, kiedy nie tylko my jesteśmy nagie, ale także nasz partner, który wykonuje masaż. Z tego powodu możesz go wykonywać wtedy, gdy Twoja partnerka nie ma ochoty na seks, a Ty chciałbyś ją do tego namówić. To naprawdę działa.

Co jest potrzebne do jego przeprowadzenia?

Bardzo ważnym elementem jest odpowiednia ilość wolnego czasu. Opcja szybkiego masażu nie wchodzi w grę. Taki masaż ma być bowiem przeprowadzony w nastrojowej i spokojnej atmosferze, a nie w atmosferze pośpiechu. Robiony byle jak i szybko nie spełniłby swojej roli. Dlatego kiedy go planujesz, wygospodaruj sobie przynajmniej godzinę czasu wolnego, najlepiej wieczorem, kiedy nigdzie nie będziecie się już spieszyli. Wtedy najłatwiej się zrelaksować i odprężyć.

Dodatkowe akcesoria

Przydać mogą Ci się również ręczniki i różnego rodzaju olejki zapachowe. Ręczniki mają zabezpieczyć przed ewentualnym zabrudzeniem pościeli użytymi do masażu olejkami, a olejki o odpowiednim zapachu mają pomóc w stworzeniu nastrojowej atmosfery. Jeżeli nie wiesz, jaki olejek wybrać, najlepiej zapytaj o to swoją partnerkę. Każda z nas ma swój ulubiony zapach. A jeżeli Twoja partnerka nie będzie umiała powiedzieć, jakiego zapach sobie życzy, to kup kilka różnych olejków i bezpośrednio przed masażem daj je swojej partnerce do oceny, tak by mogła się zdecydować na jeden. Może być też tak, że Twoja partnerka nie będzie miała ochoty na masaż olejkami, bo wystarczyć jej będą Twoje dłonie. Wtedy nie musisz ich stosować.

Najważniejszy dotyk

Nie można jednak zapominać, że najważniejszym elementem masażu erotycznego jest dotyk. Dobrze jest więc rozpocząć masaż delikatnym głaskaniem, które wprawi Twoją partnerkę w odpowiedni nastrój. Później dotyk może być już bardziej zdecydowany. Możesz ją lekko ściskać i ugniatać. Cały czas monitoruj jednak reakcje swojej partnerki. To właśnie one będą najlepszą wskazówką, czy idziesz w dobrym kierunku i czy masaż sprawia Twojej partnerce przyjemność. Pamiętaj też, by budować napięcie w trakcie takiego masażu. Możesz na przykład rozpocząć go od masowania pleców, by później przejść do ramion, a następnie pośladków i nóg. Później możesz poprosić partnerkę o odwrócenie się i zacząć masować jej brzuch, nogi i uda. Stref erogennych na początku unikaj. To sprawi, że Twoja partnerka nie będzie się mogła doczekać Twojego dotyku w tych miejscach i kiedy już do niego dojdzie będzie wniebowzięta. Pamiętaj też, że do takiego masażu możesz używać nie tylko rąk, ale też ust i całego swojego ciała. I nie zapominaj, że w masażu erotycznym nie ma tak naprawdę żadnych zasad. Jedyną zasadą jest reguła przyjemności. Testuj różne rodzaje takiego masażu na swojej partnerce i obserwuj jej reakcje. To one podpowiedzą Ci, co zrobić.


Zdjęcie główne: Photo credit: Grand Velas Riviera Nayarit / Foter / CC BY-SA


Uważam za dobre wskazówki dla początkujących