Seks w czasie ciąży może być frajdą!

  • |
  • |
  • Seks
  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Seks w czasie ciąży może być frajdą!
Moja dziewczyna jest w ciąży i nie wiem czy mogę z nią uprawiać seks. Ona sama jakoś nie ma na to ochoty, ale mi tego brakuje. Co robić? Namawiać ją czy odpuścić? A jeżeli się zgodzi, to jak ma to wyglądać, żebym nie zrobił jej krzywdy?

Ciąża to niezwykły okres w życiu każdej kobiety. Wiąże się on z licznymi zmianami, jednak zmiany te nie muszą wcale dotyczyć przyzwyczajeń seksualnych, bo seks nie jest przeciwwskazany podczas ciąży i należy o tym pamiętać. Oczywiście jest on nieco inny niż ten przed ciążą, ale to wcale nie oznacza, że musi być nudny.

Co jest powodem braku ochoty na seks?

Niestety skutkiem ubocznym ciąży jest to, że nie zawsze mamy ochotę na seks. Powodów jest wiele, ale do najważniejszych z nich zaliczyć można nasz strach przed zrobieniem krzywdy dziecku. Już samo to potrafi skutecznie odebrać nam ochotę na seks. Czasami jednak powodem braku pożądania są dolegliwości, które nam towarzyszą np. wymioty, mdłości, zmęczenie, senność czy ból kręgosłupa.

Co możesz zrobić?

Jeżeli powodem braku ochoty Twojej partnerki na seks są towarzyszące jej dolegliwości, to niestety niewiele możesz zdziałać. Pamiętaj jednak, że takie dolegliwości mijają zazwyczaj po pierwszym trymestrze i wtedy większość z nas nabiera ochoty na seks. Nasze pożądanie jest szczególnie silnie w drugim trymestrze, gdy czujemy, że z dzieckiem jest wszystko w porządku, a brzuch nie jest jeszcze na tyle duży, by mógł nam przeszkadzać i sprawiać, że nie czujemy się atrakcyjne.

Jeżeli jednak brak ochoty seks wynika ze strachu przed uszkodzeniem dziecka, to porozmawiaj o tym ze swoją partnerką i wytłumacz jej, że odpowiedni dobór pozycji w pełni zabezpiecza przed zrobieniem krzywdy dziecku. Możecie też wspólnie poszukać pomysłów na bezpieczne pozycje.

Najlepsze i najbezpieczniejsze pozycje

W ciąży powinno się zadbać o takie pozycje, które nie będą prowadziły do ucisku naszego brzucha, czyli pozycja klasyczna odpada. Ważne jest również to, abyśmy miały swobodę ruchów i czuły się komfortowo. Jakie więc pozycje wybrać? Oto kilka przykładów

  • Pozycja na łyżeczką

My leżymy na boku, a Ty leżysz za naszymi plecami. Możesz przy tym delikatnie pieścić nasze plecy i robić delikatny! masaż piersi. Taką pozycję można stosować przez cały okres trwania ciąży.

  • Pozycja od tyłu

My klęczymy opierając się na dłoniach, a Ty klękasz za nami i wchodzisz od tyłu. Dzięki takiej pozycji możesz kontrolować głębokość penetracji i nie uciskasz naszego brzucha. Pamiętaj, że penetracja nie może być za głęboka.

  • Odwrócona pozycja na jeźdźca

Ty leżysz na plecach, a my siadamy na Ciebie okrakiem. Jesteśmy tu zwrócone do Ciebie tyłem. Możesz pieścić nasze pośladki i plecy, a my mamy możliwość kontrolowania głębokości penetracji. Ta pozycja polecana jest szczególnie pod koniec ciąży.

To tylko niektóre z możliwych pozycji. Podczas ciąży bardzo często na nowo odkrywa się uroki seksu. Nie trzeba już śledzić długości cyklu w obawie przed zapłodnieniem, więc seks nabiera nowego wymiaru.

A co z trzecim trymestrem?

W ostatnim trymestrze ciąży zazwyczaj obawiamy się zbliżeń i skupiamy się tylko na zbliżającym się porodzie. Jednak warto uprawiać seks tuż przed porodem, czyli po 36. tygodniu ciąży, bo w nasieniu znajdują się prostaglandyny, które rozmiękczają naszą szyjkę macicy i w ten sposób przygotowują ją do porodu. Seks może więc pomóc w przyspieszeniu porodu, gdy ciąża jest już przenoszona.


Oj może być, możę :D