Swingowanie jako wyraz rewolucji seksualnej

  • |
  • |
  • Seks
  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Swingowanie jako wyraz rewolucji seksualnej
Moja partnerka od pewnego czasu namawia mnie na swinging. Mimo, że bardzo podoba mi się ta propozycja. to martwię się o swoją zazdrość. Nie wiem czy chce się nią dzielić. Czy taki seks może zniszczyć nasz związek?

Swingowanie jako wyraz rewolucji seksualnej - wprowadzenie

Seks od pewnego czasu przestaje być tematem tabu. Obserwuje się coraz większą otwartość na nowe doświadczenia i chęć do eksperymentowania. Coraz śmielej stosujemy także gadżety erotyczne, oglądamy filmy pornograficzne i dzielimy się swoimi fantazjami. Część z tych fantazji dotyczyć może swingowania. W tej rewolucji seksualnej biorą także udział kobiety, które równie śmiało co mężczyźni zaczęły wyrażać swoje potrzeby.

Czym jest swinging?

Swingowanie jest formą poligamicznej aktywności seksualnej. Polega na wymianie partnerów i uprawianiu z nimi seksu. Daje możliwość podglądania naszej drugiej połówki w czasie intymnej sytuacji z innym partnerem. Jest niezwykle emocjonującą przygodą, ale może nieść ze sobą różne zagrożenia.

Monogamia czy poligamia?

Swingersi uważają, że monogamia nie istnieje. W ich pojęciu jest ona sztucznym tworem, który zaprzecza naturalnym popędom. Nie wykluczają jednak istnienia prawdziwej miłości i zaangażowania. Są zdania, że seks i miłość można rozdzielić. Chętnie dzielą się więc partnerem i poszukują chwili zapomnienia. Jeżeli Twoja partnerka proponuje Ci taki rodzaj seksu, nie odbieraj tego jako wypalenia Waszego związku. Wasze uczucie nadal może być bardzo silnie. Porozmawiaj z nią jednak o swoich obawach. Powiedz jej, że w związku z jej propozycją nie jesteś pewien jej uczuć. Dopiero na podstawie jej odpowiedzi wywnioskuj, jak jest w rzeczywistości.

Czego pragną kobiety marzące o swingowaniu?

Jeżeli Twoja partnerka zaczęła fantazjować o swingowaniu to być może brakuje jej silnych emocji w łóżku. Każda z nas potrzebuje czasami ekscytujących przeżyć. W przypadku, gdy seks staje się rutyną, zaczyna wydawać nam się, że tylko silne emocje mogą znów obudzić w nas silne pożądanie. Czasami jednak wystarczy zwykła zmiana pozycji lub zmiana charakteru seksu np. z namiętnego na bardziej perwersyjny, albo z perwersyjnego na bardziej namiętny. Przeanalizuj więc Wasze życie seksualne i zastanów się, czy można w nim coś zmienić? Jeżeli nic nie przychodzi Ci do głowy, to zapytaj o to swoją partnerkę. Być może poza swingowaniem marzy o czymś jeszcze, co łatwiej byłoby Ci spełnić. Jeżeli natomiast uważasz, że pomysł swingowania jest ciekawy to przeanalizuj jego wady i zalety.

Zalety swingowania

Swinging może urozmaicić Wasze życie seksualne, dawać Wam ogromną satysfakcję i spełnienie. Pozwala także na realizację fantazji i zaspokojenie żądz. Umożliwia doświadczanie takich emocji, jakich prawdopodobnie nie dałby Wam żaden inny seks. Niektórzy twierdzą nawet, że scala on związek. Dzielenie z partnerem takiej tajemnicy pogłębia bowiem intymność. Jednak nie można zapominać o zagrożeniach, jakie ze sobą niesie.

Zagrożenia

Nie każdy potrafi obserwować swojego partnera podczas uprawiania seksu z kimś innym. Zamiast pożądania łatwo wpaść w sidła zazdrości, która przesłoni całą przyjemność. Jeżeli tak bardzo się o to obawiasz, lepiej zrezygnuj ze swingowania. Co więcej, zawsze istnieje ryzyko, że Twoja partnerka lub Ty możecie zakochać się w osobie z drugiej pary. Łatwo więc może dojść do rozpadu Waszego związku.

Dodatkowo swingowanie może umniejszać poczucie atrakcyjności. Szczególnie, jeśli osoby w nim uczestniczące wydadzą się Wam bardziej atrakcyjne. To może wywołać frustracje i zmniejszać przyjemność z seksu nawet w późniejszym okresie.

Co więc robić?

Przede wszystkim przeanalizujcie wspólnie z partnerką wszystkie za i przeciw. Czasami jest tak, że my kobiety nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, czego chcemy, a nasze fantazje są przyjemne dopóki w sferze fantazji pozostają. Większość z nas odczuwa bowiem silny wstyd i niepewność w różnych odważniejszych sytuacjach seksualnych, co może spowodować wycofanie się z realizacji pragnień w ostatniej chwili.