Trener seksu – czy jest nam potrzebny?

  • |
  • |
  • Seks
  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Trener seksu – czy jest nam potrzebny?
Moja dziewczyna zasugerowała ostatnio, że fajnie byłoby gdybyśmy skorzystali z usług trenera seksu. Sam nie wiem, co o tym myśleć. O co może jej chodzić? Czy jest niezadowolona z naszego życia seksualnego?

Trenerzy seksu stają się ostatnio coraz bardziej popularni. W Stanach Zjednoczonych korzystanie z ich usług jest praktycznie na porządku dziennym. W Polsce natomiast niewiele osób przyznaje się do korzystania z takich porad. Na forach internetowych można jednak zaobserwować rosnącą potrzebę skontaktowania się z kimś takim.

Czym zajmuje się trener seksu?

Główną rolą trenera seksu jest obserwowanie współżyjących par i tłumaczenie im później, w których miejscach popełniali błędy oraz jak można takim błędom zapobiec. Analiza taka ma pozwolić na bardziej obiektywne znalezienie przyczyny niesatysfakcjonującego seksu. Często bowiem poszczególnym partnerom trudno jest to ocenić, a przez to trudno jest zmienić swoją technikę lub postępowanie. Warto pamiętać, że nieudany seks może być przyczyną rozpadu związku.

Ekshibicjonizm?

Korzystanie z usług seks trenera jest trudne z tego względu, że wymaga otwarcia się na zupełnie coś nowego i pokazania tego, co zazwyczaj pozostaje w sferze prywatności. My kobiety pomimo tego, że bardzo często fantazjujemy o byciu podglądanymi przez kogoś obcego w trakcie stosunku, zazwyczaj nie decydujemy się jednak na taką otwartość przez wzgląd na wstyd. Jeżeli jednak poprosimy naszego partnera o skorzystanie z usług takiej osoby to może być to sygnał, że coś niepokojącego dzieje się w naszym życiu seksualnym.

Czy seks trener jest konieczny?

Wszystkie problemy w sypialni powinny być jak najszybciej rozwiązane. Dla nas seks jest naprawdę ważnym aspektem życia i kojarzymy go często z czułością i bliskością w związku. Przyczyn braku naszej satysfakcji może być wiele. Czasami jest to kwestia Waszej techniki, a czasami braku gry wstępnej lub nawet nieodpowiedniego traktowania nas w ciągu dnia. Dobry seks jest w naszej opinii wynikiem odpowiedniej dawki czułości i bliskości, którą okazujecie nam przez cały dzień. Warto więc żebyście zastanowili się dlaczego możemy nie być zadowolone z tego, co się dzieje w łóżku.

Rozmawiajmy!

Nie wszystkie z nas potrafią rozpocząć rozmowę na temat seksu. Szczególnie, kiedy nie jesteśmy z niego zadowolone i obawiamy się Waszej reakcji. Nie chcemy, żebyście się załamywali i wymagali pocieszania. Wtedy zamiast produktywnej rozmowy kończy się na próbach znalezienia Waszych dobrych stron jako kochanków, a to nie do końca rozwiązuje problem. Właśnie dlatego możemy zaproponować Wam skorzystanie z usług trenera seksu. Mamy bowiem nadzieję, że takie rozwiązanie, pomimo że krępujące dla nas, może przynieść odpowiednie rezultaty. Dużo jednak zależy od Ciebie! Jeżeli spróbujesz porozmawiać ze swoją partnerką i zaczniesz pytać się o to, co może być przyczyną jej niezadowolenia, z pewnością chętnie Ci odpowie. Jednak tylko wtedy, kiedy będzie widziała, że rzeczywiście potrafisz przyjąć to, co mówi. W innym przypadku nigdy nie będzie z Tobą do końca szczera.

Skorzystać czy nie?

Jeżeli czujesz, że rzeczywiście trudno może być Ci przyjmować to, co mówi Twoja partnerka, a przy tym bycie podglądanym podczas seksu nie sprawia Ci aż takiego problemu, to warto skorzystać z takich usług. Być może uratuje to Wasz związek i naprawi relacje w łóżku. Co więcej, zawsze może okazać się, że to nie w Tobie leży przyczyna problemów, a w Twojej partnerce.

Seks trener czy sex coach

Może być też tak, że pomimo Waszej wspólnej nieumiejętności rozmawiania o seksie, nie będziesz chciał skorzystać z usług seks trenera. Jeżeli jest to dla Ciebie zbyt wstydliwe i nie chcesz pokazywać komuś zupełnie obcemu tego, jak wygląda Twój seks, to warto skorzystać z usług seksuologa albo sex coach’a. Sex coach jest instruktorem seksu, który ma za zadanie podpowiedzieć, co robić, aby czerpać z niego jak najwięcej przyjemności. Osoba taka pomaga nie poprzez obserwację, ale poprzez umiejętną rozmowę o seksie. Nie ocenia swoich klientów. Wspiera ich i akceptuje. Nie poucza i nie wymądrza się. Skupia się na mocnych stronach swoich klientów i na tym, co można by poprawić i ulepszyć. Działa tylko na zasadzie zadawania odpowiednich pytań.

Niesatysfakcjonujący seks można naprawić!

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jaką formę wybierzesz, zawsze warto to z nami przedyskutować. My też chcemy naprawić to, w czym nie jesteśmy dobre. Jeżeli problem leży w nas, bardzo chętnie o tym porozmawiamy i postaramy się zmienić przyczynę tych problemów. Jeżeli jesteśmy z Wami w związku, to i problemy są wspólne! Nie odbieraj więc nieudanego życia seksualnego jako swojej nieudolności. Zdajemy sobie sprawę z tego, że do dobrego seksu potrzeba jest dwoje dobrych kochanków. Postaramy się więc zmienić coś dla Ciebie, a Ty otwórz się na zmiany dla nas. Wtedy problem zostanie rozwiązany.