Wielokrotny orgazm u mężczyzn – czy to możliwe?

 • |
 • |
 • Seks
 • Głosów: 2
 • |
 • |
 • Oddaj głos:
Wielokrotny orgazm u mężczyzn – czy to możliwe?
Ostatnio moja partnerka wspominała mi, że są mężczyźni, którzy potrafią osiągać wielokrotny orgazm i że dzięki temu mogą dłużej uprawiać seks. Zasugerowała też, że fajnie by było gdybym ja też się tego nauczył. Czy jej rzeczywiście aż tak może na tym zależeć? Czy to w ogóle możliwe, żebym nagle mógł przeżywać wielokrotne orgazmy?

Powszechnie uważa się, że wielokrotny orgazm zarezerwowany jest jedynie dla kobiet. Nic bardziej mylnego. Aż 40% mężczyzn również może go doświadczyć. Muszą jednak spełnić kilka warunków.

Jak osiągnąć wielokrotny orgazm?

Przede wszystkim należy nauczyć się powstrzymywać i opóźniać ejakulację. Dlaczego? Ponieważ wytrysk odbiera energię, która potrzebna jest do dalszego szczytowania. Niektórzy zalecają, aby uczyć się tego podczas masturbacji. Tuż przed wytryskiem warto zatrzymać się na chwilę, odpocząć i wykonać kilka wdechów i wydechów. To ułatwi osiągnięcie zamierzonego celu.

Mięśnie Kegla

Najważniejsze ćwiczenie, które może sprawić, że zaczniesz wielokrotnie szczytować, dotyczy mięśni Kegla, zwanych inaczej mięśniami łonowo-guzicznymi. To one odpowiedzialne są za zdolność do powstrzymywania wytrysku i siłę odpowiedzi seksualnej. Te same mięśnie służą nam również do powstrzymywania wydalania moczu. Istnieje bardzo dużo różnych ćwiczeń, które wzmacniają te mięśnie, ale wszystkie opierają się na jednej zasadzie: mięśnie należy mocno zaciskać tak, jakbyśmy chcieli powstrzymać mocz, a następnie je rozluźniać. Taki cykl należy powtórzyć kilkadziesiąt razy.

W jaki sposób wielokrotny orgazm u mężczyzn postrzegają kobiety?

Wielokrotny orgazm umożliwia mężczyznom uprawianie seksu przez dłuższy czas. To jeden z argumentów, dla którego chciałybyśmy, aby mężczyźni posiadali taką umiejętność. Być może właśnie o to chodzi także Twojej partnerce. Nie zapominaj jednak, że sposobów na przedłużanie stosunku jest znacznie więcej np. poprzez wydłużanie gry wstępnej albo uprawianie seksu tantrycznego. Może być również tak, że Twoja partnerka chciałaby się po prostu poczuć bardziej atrakcyjną kochanką. Przeżywanie przez Ciebie wielokrotnych orgazmów wiązałaby ze swoją ponętnością. A przecież każda z nas chce uchodzić za atrakcyjną kobietę. Jednak tego również możesz dostarczyć swojej partnerce w inny sposób np. poprzez prawienie komplementów na temat jej urody i umiejętności seksualnych. Jeżeli jednak sam chciałbyś nauczyć się przeżywania wielokrotnych orgazmów, możesz spróbować tego dokonać.

Predyspozycje do osiągania wielokrotnego orgazmu

Jest kilka czynników mających wpływ na występowanie wielokrotnego orgazmu u mężczyzn, a mianowicie:

 • Wiek poniżej 30 roku życia
 • Duże doświadczenie seksualne
 • Silna potencja
 • Nastawienie ekstazocentryczne (czyli nastawienie na przyjemność, którą czerpie się z kontaktu seksualnego, niezależnie skąd ona pochodzi, a przy tym brak nastawienia na sprawność genitalną)

Dodatkowo sprzyja temu:

 • Atrakcyjność partnerki
 • Zaangażowanie partnerki
 • Duża ilość partnerek seksualnych
 • Częste zmiany pozycji
 • Długi kontakt seksualny
 • Duża zdolność uczenia się

Należy jednak pamiętać o tym, że to pierwszy orgazm jest najbardziej intensywny.

Próbować czy nie?

Osiąganie wielokrotnych orgazmów wymagałoby od Ciebie nie tylko stosowania różnych ćwiczeń, ale także posiadania odpowiednich warunków. Jeżeli jednak uda Ci się większość z nich spełnić i dołożysz starań do nauczenia się przeżywania takich orgazmów, istnieje duża szansa na to, że przeżyjesz niespotykaną rozkosz, a dodatkowo zachwycisz swoją partnerkę. Musisz jednak pamiętać, że to bodźce pochodzące z mózgu mogą Ci to umożliwić, a nie sam kontakt fizyczny.

Co zrobić, jeśli się nie da?

Jeżeli jednak nie masz możliwości przeżywania wielokrotnych orgazmów to zadbaj o to, aby seks z Twoją partnerką był jak najlepszy. Pamiętaj, że większość z nas lubi, gdy partner zmienia pozycję albo charakter seksu podczas stosunku. Kiedy więc poczujesz, ze jesteś już bliski orgazmu po prostu zwolnij i skup się na pieszczeniu swojej partnerki. Potem możesz zmienić pozycję i ponownie przyspieszyć. Możesz też na zmianę przeistaczać się z romantycznego kochanka w agresywnie-namiętnego i na odwrót. W ten sposób opóźnisz orgazm i zachwycisz swoją partnerkę.

Komplementy!

Musisz jednak pamiętać także o tym, że Twoja partnerka mogła wspomnieć Ci o wielokrotnych orgazmach, ponieważ nie czuje się dobrą kochanką. My kobiety czasami mamy ogromną potrzebę słuchania tego, że jest Wam z nami dobrze. Lubimy, gdy się nas pożąda i gdy wzbudzamy silne emocje. Praw więc komplementy swojej partnerce o tym, jak dobrze jest Ci z nią w łóżku. Mów, jakie jej zachowania seksualne najbardziej Ci się podobają. Praw także komplementy dotyczące jej urody. Być może dzięki temu poczuje się atrakcyjna i nie będzie jej już tak zależało na tym, abyś nauczył się przeżywania wielokrotnych orgazmów.


W tym tygodniu zacząłem ćwiczyć mięśnie Kegla, przekonały mnie korzyści płynące z ich wykonywania, na razie za wcześnie na jakiekolwiek opinie. Myślę, że po miesiącu przekonam się na ile są skuteczne. Co do samych ćwiczeń ciekawe propozycje są na -- LINK USUNIĘTY -- - 3 z nich według mnie są idealne dla początkujących. Od przyszłego tygodnia dołączę ćwiczenie z użyciem ręcznika, także to już będzie bardziej wymagające.