Trener odpowiada

Jak wybrać trenera personalnego?

Trener personalny, niegdyś zarezerwowany dla najbogatszych, dzisiaj jest dostępny dla każdego. To osoba, która m.in. pomaga dobrać cel treningowy, układa plan, motywuje i pilnuje jak najlepszej techniki ćwiczącego. Ale jak wybrać trenera personalnego? Na co zwrócić uwagę przy szukaniu swojego mentora w treningu?

Liporedium - hit czy kit na odchudzanie?

Tabletki Liporedium na odchudzanie są preparatem opartym na naturalnych ekstraktach regulujących gospodarkę tłuszczową. Czy warto stosować ten suplement? Z czego składa się Liporedium i jakie efekty przynosi?

Trening przed snem – jak ćwiczyć by lepiej spać?

Prawidłowa regeneracja jest istotna dla funkcjonowania organizmu. Brak snu to niska efektywność, złe samopoczucie i brak siły na trening. Jeśli cierpisz na problemy ze snem, wypróbuj kilka proponowanych przez nas metod. Dzięki nim Twój sen będzie głęboki, a Ty obudzisz się pełen energii do działania. Jak ćwiczyć by lepiej spać?

Woda gazowana czy niegazowana - którą wodę pić?

Świadomość na temat roli wody jest często przerażająco niska. Człowiek w 75% składa się z wody. Jej uzupełnianie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Brak odpowiedniej dawki wody może grozić m.in. odwodnieniem. Którą wodę jednak pić? Która woda jest lepsza: woda gazowana czy niegazowana?

Siemię lniane - oczyść organizm i popraw metabolizm w prosty sposób!

Siemię lniane to produkt, który niesie mnóstwo korzyści dla organizmu. Ma niezwykłe właściwości, a dodatkowo kosztuje mniej niż kilka złotych. Jeśli warto sięgnąć po któryś z produktów, okrzykniętych mianem super żywności, to jest to zdecydowanie siemię lniane. Oczyść organizm i popraw metabolizm w prosty sposób.

Zatrzymanie wody w organizmie a trening – przyczyny nadmiaru wody w organizmie

Wiele osób ćwiczących na siłowni boryka się z problemem zatrzymywania wody w organizmie. Problem ten jest dość kontrowersyjny, ponieważ jak można mówić o nadmiarze wody, skoro organizm składa się z niej w aż 70%? Co sprawia, że w naszym ciele gromadzi się woda i jak skutecznie temu zapobiec? Jak zatrzymanie wody w organizmie wpływa na trening i jak sobie z tym radzić? Sprawdźcie sami w naszym artykule.

Stagnacja, czyli zastój rozwoju mięśni

Znacie to uczucie, kiedy całą swoją energię wykorzystujecie na treningu, czując satysfakcję z efektów. Jednak nadchodzi moment, kiedy progres ten ustaje. Jeden dzień przeradza się w tydzień, potem w miesiąc - a ćwiczący na siłowni nadal obserwują zastój rozwoju mięśni. Większość z nich boryka się ze stagnacją, czyli zastojem rozwoju mięśni. Jak poradzić sobie z problemem?

Lejkowata klatka piersiowa - trening, ćwiczenia na zapadniętą klatkę piersiową

Lejkowata klatka piersiowa, nazywana też szewską, to jedna z najczęstszych deformacji klatki piersiowej. Charakteryzuje się zapadnięciem mostka na odcinkach różnej długości i przylegających fragmentów żeber. Występuje z częstotliwością 1:1000 urodzeń. Trzy razy częściej pojawia się u chłopców niż u dziewczynek. Jak poradzić sobie z lejkowatą klatką piersiową?

Chrom, czyli pierwiastek na odchudzanie

Chrom to pierwiastek, o którym często przypominają nam m.in. dietetycy i poradniki odchudzające. Opisywany jest jako pierwiastek, który skutecznie pomaga w walce ze zbędnymi kilogramami, m.in. odbierając ochotę na słodycze. Czy chrom to faktycznie pierwiastek na odchudzanie? Jakie jeszcze posiada właściwości? Zapraszamy do artykułu.

Jak nauczyć się pływać? Porady dla początkujących

Pływanie to jeden z najzdrowszych sportów. Pozwala m.in. odciążyć kręgosłup i poczuć się dobrze. Jeśli wcześniej nie nauczyłeś się pływać – nic straconego. W każdej chwili możesz zdobyć tę umiejętność i cieszyć się możliwość przepłynięcia co najmniej kilku długości basenu. Jak nauczyć się pływać? Sprawdź porady dla początkujących.