Trener odpowiada

Pompki na 100 sposobów

Moim ulubionym ćwiczeniem są pompki. Proste i skuteczne domowe ćwiczenie, które wykonuję zawsze po przebudzeniu oraz wieczorem. Chciałbym dowiedzieć się – tak dla pewności - jak poprawnie wykonuje się to ćwiczenie oraz czy pompki to ćwiczenie, które można w jakiś sposób modyfikować, by zwiększyć jego skuteczność oraz by uatrakcyjnić tą metodę ruchu.

Wybierz trening dla siebie w 3 prostych krokach

Rzeczą oczywistą jest, że ludzie są różni. Wychodząc z tego punktu widzenia, każdy powinien ćwiczyć inaczej, mieć inny trening, by osiągnąć zamierzony wcześniej cel. Zastawiam się więc, od czego zależeć powinien cel ćwiczeń, a tym samym rodzaj treningu. Proszę o poradę.

Praktyczne rozciąganie w 5 krokach

Z ledwością godzę życie codzienne z treningami. Po treningu szybko zrywam się do domu. Mimo że dużo czytałem o potrzebie rozciągania ciała po treningu, bardzo często nie mam na to czasu, często sił, czasami ochoty. Proszę o jakieś praktyczne wskazówki, związane z rozciąganiem, by w końcu wprowadzić ten element treningu w życie.

Jak prosto i skutecznie doładować akumulatory?

Od niedawna rozpocząłem regularne treningi. Do tej pory nie myślałem jednak o regeneracji po wysiłku. Czy naprawdę jest ona taka ważna i ma wpływ na budowę mięśni? Jak prawidłowo ją przeprowadzić?

Adrenalina - wpływ na ciało

Nurtuje mnie ostatnio temat hormonów produkowanych przez ludzki organizm, dokładnie: adrenaliny. Chcę się dowiedzieć, jaki jest wpływ adrenaliny na ciało człowieka i jak ją można wykorzystać na płaszczyźnie sportowej.

Palenie papierosów, a sprawność fizyczna

Moje pytanie wiąże się z papierosami. Od 7 lat jestem nałogowym palaczem, który, mimo tej wady, regularnie ćwiczy 4 razy w tygodniu na siłowni. Jak więc wpływ ma mój nałóg na wykonywany trening i na moje mięśnie? Mam nadzieję, że niewielki.

Gadżety wspomagające trening

Moje pytanie wiąże się z akcesoriami, które pomagają efektywnie ćwiczyć i kontrolować osiągane rezultaty. Nie mam na myśli środków zastępujących trenowanie typu: cudowne tabletki, czy urządzenia z impulsami pobudzającymi mięśnie z telesklepów. Chciałbym dowiedzieć się, co warto kupić, by proces trenowania stał się i bardziej efektywny, a same treningi bardziej komfortowe.

Jak poprawić szybkość?

Rozpocząłem regularne treningi w klubie piłkarskim. Trener zalecił mi, abym w okresie przerwy zimowej indywidualnie popracował nad swoją szybkością. Stosowane do tej pory przeze mnie treningi spowodowały tylko nieznaczny przyrost tej cechy. Jak fachowo można zdefiniować szybkość, co się na nią składa oraz dzięki jakim działaniom można ją poprawić?

Sportowe postanowienie noworoczne

Początek roku to czas, kiedy zawsze stawiam przed sobą wyzwanie. Udało mi się w zeszłym roku rzucić palenie. W tym roku chcę poprawić swoją formę fizyczną, której daleko od ideału. Szczególnie zależy mi na pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Chciałbym dowiedzieć się, co robić, by udało mi się osiągnąć wyznaczony cel?

Jak określić poziom swojej sprawności fizycznej?

Jestem osobą bardzo aktywną fizycznie – regularnie uczęszczam na basen i siłownię, tygodniowo przebiegam około 15 kilometrów. Gdy pogoda na to pozwala uprawiam sporty sezonowe – latem kolarstwo, żeglarstw oraz kajakarstwo, natomiast zimą narciarstwo biegowe i zjazdowe. Chciałbym określić poziom swojej sprawności fizycznej. Czy istnieją jakieś testy umożliwiające właśnie taką kompleksową ocenę?