Trener odpowiada

Siłowe rekordy świata

Zastanawiam się nad tematem związanym z możliwościami siłowymi człowieka. Jaki jest rekord świata w wyciskaniu sztangi leżąc i w przysiadzie ze sztangą?

Rozciąganie – jak, kiedy i po co?

Czy ćwiczenie rozciągające są potrzebne w każdym treningu. Moi znajomi twierdzą, że siłownia to miejsce, gdzie nie jest to aż tak potrzebne. Ja z ciekawości chciałem się spytać: " Co daję nam rozciąganie na siłowni, kiedy i jak należy je wykonywać?

Prostować czy nie prostować – technika ćwiczeń na biceps

Jak dokładnie wykonywać ruchy w czasie ćwiczeń na biceps, czy mam prostować całkowicie ramiona, czy mam wykonywać ruch do pewnego tylko miejsca? Słyszałem, że biceps rośnie szybciej wtedy, gdy ruch konkretnego ćwiczenia wykonany jest do pewnego wyprostu i zgięcia.

Potreningowe bóle mięśni

Zawsze po treningach bolą mnie nieprzeciętnie mięśnie. Ból jest tak nieprzyjemny. Właśnie.... ..Dlaczego bolą mięśnie, czym jest to spowodowane?

Atrybuty idealnego ciała męskiego

Siłownia daję możliwości wypracowania super sylwetki. No właśnie...Problemem dla mnie jest zdefiniowanie owej super sylwetki. Jakie warunki musi spełnić wyćwiczone ciało, by móc nosić miano ideału?

Jak wybrać odpowiednią siłownię?

Ze względu na małą tężyznę fizyczną oraz wątłą budowę ciała postanowiłem zacząć ćwiczyć. I nie mam tu na myśli biegów długodystansowych ani pływania, tylko naturalnie siłownie. I tu pojawia się problem. W moim mieście jest kilka miejsc, gdzie mogę trenować, jednak nie wiem czym kierować się przy wyborze. Nie mam pojęcia no co mam zwracać uwagę. Boję się, że zła decyzja wpłynie na mnie destrukcyjnie i zniechęci mnie do tej formy aktywności ruchowej.

Jaka jest prawidłowa technika wyciskania sztangi na ławce poziomej?

„Od niedawna ćwiczę na siłowni. Jako początkujący cały czas się uczę, głównie poprzez obserwacje innych. Zaciekawiła mnie jedna rzecz związana z wyciskaniem sztangi na zwykłej ławeczce, a dokładniej chodzi mi o technikę wykonywania tego ćwiczenia. Jedni trzymają sztangę bardzo szeroko, inni natomiast wąsko, jeszcze inni podczas wyciskania wyginają się jak łuk Robin Hooda. Jak jest naprawdę.”