Trener odpowiada

Rola pośladków w treningu

Pośladki stanowią istotny element każdego organizmu - nie tylko damskiego. Anatomia naszego ciała sprawia, że rola pośladków skupia się wokół stabilizowania pozycji podczas treningu, a także utrzymywania prawidłowego toru ruchu. Dowiedz się więcej o funkcjach i zadaniach pośladków w czasie ćwiczeń.

Czy piwo po treningu to dobry wybór?

Piwo po treningu pojawia się nie tylko w dyscyplinach biegowych. Równie często sięgają po nie amatorzy innych sportów. Czy piwo po treningu to dobry wybór? Dowiedz się czy piwo ma właściwości zdrowotne, a dlaczego należałoby go unikać i jak wpływa na aktywność organizmu.

Jak mierzyć procent tkanki tłuszczowej?

Tkanka tłuszczowa jest elementem ciała, którego chcielibyśmy się pozbyć całkowicie. Ale czy słusznie? Dowiedz się jaką rolę odgrywa tłuszcz w organizmie. Zmierz procent tkanki tłuszczowej i ciesz się estetyczną, zdrową sylwetką.

Naturalne spalacze tłuszczu – co działa najlepiej?

Naturalne spalacze tłuszczu zyskują coraz większą popularność. Syntetyczne reduktory tłuszczu ustępują im miejsca ze względu na znacznie większe bezpieczeństwo stosowania, możliwość wyboru składników i szeroką dostępność. Poznaj najlepsze, naturalne spalacze tłuszczu.

Jak poprawnie stosować cheat day?

Cheat day to upragniony dzień każdego, kto redukuje tkankę tłuszczową. Odpowiednio stosowany może przyczynić się do poprawy naszych osiągnięć, jednak wystarczy kilka błędów, by zrujnować wielodniową pracę. Dowiedz się, jak poprawnie stosować cheat meale!

Kawa przed bieganiem

Kawa przed bieganiem dostarcza nam stymulanta, jakim jest kofeina. Pobudzenie do działania i podniesienie ciśnienia jakie gwarantuje, może okazać się niezwykle korzystne dla biegających osób. Jednak czy każdy powinien pić kawę przed bieganiem?

Lipomastia – czym jest i jak ją leczyć?

Lipomastia jest częstym problemem dotykającym mężczyzn w zróżnicowanym wieku. Wyglądające kobieco piersi są przyczyną szeregu kompleksów. Dowiedz się, jak walczyć z lipomastią, skąd się wzięła i czy jest równoznaczna z ginekomastią.

Jedzenie przed snem – dobry czy zły pomysł?

Jedzenie przed snem w zbilansowanej diecie zdaje się być zabronione – kolacja funkcjonuje jako jedna z głównych przyczyn przybierania na wadze. Ale czy na pewno tak jest? Dowiedz się, jak jedzenie ostatniego posiłku w dniu i jego kompozycja wpływa na twój organizm. Ten artykuł pozwoli Ci w końcu odpowiedzieć na pytanie: czy jedzenie przed snem – to dobry czy zły pomysł?

Jak spalić tłuszcz z ud?

Zdecydowana większość pań zastanawia się, jak spalić tłuszcz z ud. W wielu przypadkach korzystamy ze specjalnych diet i zestawów ćwiczeń nie wiedząc, że ogólna redukcja tkanki tłuszczowej powinna być podstawą dążenia do estetycznych ud. Dowiedz się, jak skutecznie walczyć z tłuszczem na tej partii ciała.

Sposób na odciski

Odciski są nieodłącznym elementem ćwiczeń na siłowni. Pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy z wysokimi, wymagającymi ciężarami, a także przy wykonywaniu dużej liczby powtórzeń i częstych treningach. A jaki jest najlepszy sposób na odciski?