Trener odpowiada

Leptyna i jej wpływ na zdrowie

Hormony wpływają m.in. na samopoczucie, zdrowie czy inne funkcje życiowe człowieka. Leptyna jest hormonem wydzielanym przez komórki tłuszczowe. Odpowiada ona za regulację spożywania pokarmów, poprzez hamowanie ośrodku głodu. Blokuje powstanie neuroprzekazników spożywanych pokarmów, znajdujących się w mózgu. Jak dokładnie działa leptyna? Na co wpływa a z czym się wiąże jej obecność w organizmie?

Dieta trenującego w niedoczynności tarczycy

Hormony tarczycy odpowiadają za procesy energetyczne organizmu, kontrolę metabolizmu białek, węglowodanów, tłuszczów i witamin. Zaburzone funkcjonowanie hormonów w postaci niedoczynności tarczycy wpływa na zaburzenia metabolizmu składników odżywczych, zatrzymanie wody oraz gromadzenie tkanki tłuszczowej.

Co może powodować ból głowy po wysiłku?

Ból głowy po wysiłku fizycznym często towarzyszy wielu aktywnym osobom. Problem dotyczy zarówno początkujących, jak i tych z dłuższym stażem treningowym. Sprawdź co może powodować ból głowy po treningu, jak sobie z nim radzić i czy faktycznie jest to częsty objaw po treningu.

Jak zacząć trenować street workout?

Street workout to rodzaj treningu, który może wykonywać każdy, bez względu na wiek i płeć. Poniższy artykuł skierowany jest głównie do osób początkujących, które pragną zacząć przygodę z tym sportem. Początki zawsze są trudne, jednak postaramy się w prosty sposób opisać, jak zacząć trenować street workout.

Czy można zbudować mięśnie trenując street workout?

Street workout to sport, w którym wykorzystujemy masę swojego ciała. Przez wiele osób postrzegany jest jako dyscyplina, w której choć wzmacniamy mięśnie, nie możemy ich zbudować. Czy tak jest faktycznie?

Street workout – czym jest i dlaczego jest taki popularny?

Street workout rozwija się niesamowicie szybko. Coraz więcej osób może o nim usłyszeć, czy to z portali społecznościowych, czy to z lokalnych telewizji. Powstaje coraz więcej miejsc gdzie można go trenować, co przyciąga jeszcze więcej zainteresowanych. Jeżeli chciałbyś poznać krótką historię tego sportu, czym jest i dlaczego jest taki popularny – zapraszam do lektury.

Mity na temat street workout

Czym jest street workout i co sprawia, że wokół tego sportu pojawia się tak dużo sprzecznych informacji? Poniższy artykuł przybliży wam najważniejsze mity na temat street workout i dowiecie się skąd one się wzięły.

Czy można ćwiczyć street workout w domu?

Street workout to sport, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzieje się tak dlatego, że może wykonywać go każdy i wszędzie. Wiele osób nadal jednak zadaje sobie pytanie, czy rzeczywiście można robić to bez dodatkowego sprzętu w domu. Dowiedz się, czy możliwe jest trenowanie w ten sposób w domu.

Różnice między kalisteniką a street workout

Kalistenika i street workout są często uważane za ten sam sport. Różni je jednak wiele rzeczy. Czy te różnice są aż tak znaczące? Skąd wywodzi się jedna i druga nazwa? Jakich ram czasowych sięgają obydwa sporty? Który rodzaj treningu wybrać dla siebie? Poznaj główne różnice między kalisteniką, a street workout.

Monohydrat kreatyny - dawkowanie, efekty, skutki uboczne

Kreatyna jest nazywana królową wszystkich suplementów. Na rynku istnieje wiele preparatów zawierających jej różne formy i odmiany. Monohydrat kreatyny jest najbardziej popularny. Co wyróżnia monohydrat na tle innych odżywek i dlaczego właśnie on zebrał sobie tak liczne grono zwolenników? Dowiedz się, czym jest monohydrat kreatyny!