6 sposobów na pozbycie się brzucha

  • Głosów: 9
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
6 sposobów na pozbycie się brzucha
Mimo, że sport jest częścią mojego życia (jeżdżę na rowerze 4 razy w tygodniu), to niestety mam otłuszczony brzuch. Jak mogę szybko, skutecznie, wręcz metodycznie pozbyć się tłuszczu z brzucha? Bardzo proszę o opis efektywnych metod, które nie tylko ładnie brzmią, ale i działają.

Nikt nie chce mieć odtłuszczonego brzucha, który kształtem przypomina piłkę. Każdy chce mieć atrakcyjny brzuch, który jest płaski i umięśniony. Trzeba jednak pamiętać, że brzuch to miejsce, które od zawsze było, jest i będzie szczególnie narażone na odkładanie siętkanki tłuszczowej. Dzieje się tak, ponieważ skóra w tym miejscu jest wyjątkowo rozłożysta, co sprawia, że to idealny magazyn na tłuszcz, czyli zapas energetyczny w trudnych chwilach. Po drugie, ciało jest pozbawione w tym miejscu ochrony kostnej dla organów wewnętrznych – dlatego też organizm tworzy grubszy płaszcz tkanki tłuszczowej w razie ewentualnych urazów zewnętrznych tego miejsca. Jedno jest pewne – każdy może stać się posiadaczem brzucha fitness, jak?

Poniżej 6 rad, które przybliżą Cię do idealnego brzucha.

1. Wykonuj aeroby

- wykonuj ćwiczenia aerobowe 2 razy w tygodniu po 45 – 90 minut. Sporty typu: bieganie, jazda na rowerze, pływanie, to najefektywniejszy sposób na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, w tym również tej zgromadzonej na brzuchu.

2. Trening wszystkich partii mięśniowych

- ćwicz na siłowni 1-2 razy w tygodniu w taki sposób, by zaangażować wszystkie grupy mięśniowe. Regularne ćwiczenia podstawowych grup mięśniowych przyspieszają metabolizm poprzez sam ruch i rozrost włókien mięśniowych. Im więcej mięśni, tym szybciej spalamy tkankę tłuszczowej, w tym tą z brzucha.

3. Męcz brzuch

- ćwicz brzuch co drugi dzień po 20 minut wykonując ćwiczenia na dolne, boczne i górne części. Silne mięśnie brzucha to ochrona dla organów wewnętrznych i efektywna maszyna do spalania tłuszczu wokół brzucha. Silne mięśnie potrzebują dużo kalorii, silne mięśnie brzucha zawsze czerpią energię z najbliższego miejsca, czyli z tłuszczu na brzuchu.

4. Pij wodę

- wypijaj 2 litry wody dziennie. Tyle płynu przyspieszy Twój metabolizm o 2 – 3 procent. Szybki metabolizm jest zabójczy dla tkanki tłuszczowej – szybciej ją spalamy.

5. Białko zamiast kolacji

- odpuść kolację, zamiast niej wprowadź koktajl z odżywki wysokobiałkowej. Dieta bogata w białko zwiększa tempo spalania tkanki tłuszczowej. Białko ponadto daje uczucie sytości oraz budujemięśnie, a duża ilość włókien mięśniowych trawi dużo tłuszczu.

6. Unikaj stresu

- stres powoduje produkcję kortyzolu – hormonu, który zwiększa odkładanie się tkanki tłuszczowej i utrudnia rozwój komórek mięśniowych. Unikanie stresu to ucieczka przed tkanką tłuszczową.

Stosowanie kompleksowo wszystkich powyższych czynności jest idealną receptą na brzuch fitness. W zależności od stopnia otłuszczenia, 6 opisanych rad pomoże zredukować poziom tkanki tłuszczowej od 30 do nawet 80 procent. A więc każdy, kto chce mieć płaski brzuch, dzięki tym 6 radom może go osiągnąć.


"Silne mięśnie potrzebują dużo kalorii, silne mięśnie brzucha zawsze czerpią energię z najbliższego miejsca, czyli z tłuszczu na brzuchu. " trochę głupota wg. mnie ;] reszta ok aczkolwiek bardzo ogólnikowo i za mało szczegółów, poza tym kalorie kaloriom nierówne, a tutaj nawet nie ma podstawy - ujemnego bilansu kalorycznego

średnio

no cóż wiele się nie dowiedziałam;P ogólniki i tyle

"Silne mięśnie potrzebują dużo kalorii, silne mięśnie brzucha zawsze czerpią energię z najbliższego miejsca, czyli z tłuszczu na brzuchu. " dla kogo te artykuły są pisane?? dl;a bezmózgich ludzi??????? odtłuszczanie ciała następuje stopniowo, ale z peryferyjnych obwodów czyli trenujesz brzuch spalasz nie na brzuchu ale w obwodzie ciała.. Krew nie rozróżnia czy tłuszcz pochodzi z brzucha czy ud. Samo trenowanie brzucha tyle da co lżenia na plaży. Nie pobudzimy metabolizmu samym brzuchem trzeba katować duże partie by stworzyć warunki anaboliczne w organizmie, Wysokie stężenia hormonów. Trenując uda pozbywamy się całego tłuszczu a ni tylko z ud...bo spalenia na brzuchu polecane są przysiady, ciągi mocne ćwiczenia siłowe a nie zabawa na brzuszki.

super artykuł ;) Mimo , że ogólniki wszystko czarno na białym.

Jak dla mnie to 6 super porad i wystarczająco jasno opisane , dzięki :)

tyle to wiedziałam:P

Kto pisze te artykuły? Większość z tych punktów to stek bzdur. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

najlepszy sposób,nie wpierdalaj dziennie 5000 tysięcy kalorii tylko 500,po miesiącu efekt gwarantowany!

Ja próbowałam różnych sposobów na pozbycie się oponki, czyli nadmiaru tłuszczu. Najbardziej jednak pomogła mi lipoliza iniekcyjna wykonana w OME Kuźniczki Gdańsk. POLECAM!

Moim skutecznym sposobem na pozbycie się tłuszczu jest wg mnie odsysanie tłuszczu w Instytut Piękna Bielenda Kraków. Tam robiłem zabieg i jestem z niego do dziś zadowolony.

na brzuch jest jedna rada odejść od stołu 1-2 godziny przed jedzeniem !!!!!!

Polecam lek ,który nie tylko likwiduje nadmiar tłuszczu ,ale również powoduje przyrost tkanki mięśniowej. O to link do produktu -- LINK USUNIĘTY --