Trener odpowiada

Asymetria ciała – kiedy Twoje ciało jest dysproporcjonalne?

Nasze ciało nie jest idealnie symetryczne. O takim stanie rzeczy dowiadujemy się już w szkole na pierwszych lekcjach biologii. Często patrząc w lustro możemy wskazać różnice pomiędzy prawą i lewą stroną ciała. Asymetria ciała jest zupełnie normalnym zjawiskiem i zazwyczaj nie stanowi ona powodu do zmartwień. Rozszyfruj pojęcie asymetria ciała i dowiedz się co zrobić, kiedy jedna strona ciała jest większa od drugiej!

Hormon wzrostu – jak naturalnie zwiększyć jego poziom?

Od kiedy zaczęliśmy budować piękne i szczupłe sylwetki, marzyliśmy o magicznym leku, który pomoże nam uzyskać wymarzone efekty. Oczywiście nic nie zastąpi ciężkiej pracy i konsekwencji, jeśli chodzi o budowanie mięśni i utratę tkanki tłuszczowej. Ale idea wspaniałego eliksiru, który może pomóc przyspieszyć ten proces nie jest tylko mrzonką. Hormon wzrostu lub HGH ma potencjał, aby utorować drogę do młodszego, silniejszego i zdrowszego ciała. Dowiedz się jak naturalnie i bezpiecznie zwiększyć jego poziom, co automatycznie wpłynie na opóźnienie procesu starzenia się.

Jak zwiększyć objętość komórek dla lepszych wzrostów mięśni?

Zwiększenie objętości komórek jest niezbędne do odpowiedniego odżywienia i dotlenienia tkanki mięśniowej. To w znacznej części wpływa na to, czy regeneracja i rozbudowa przebiegną szybko i skutecznie. Dowiedź się, jak zwiększyć objętość komórek dla lepszych wzrostów mięśni!

Aminokwasy rozgałęzione – jaki stosunek BCAA jest najlepszy?

Aminokwasy rozgałęzione są popularnie stosowanym suplementem, który redukuje reakcje kataboliczne, jakie mogą wystąpić podczas intensywnego treningu. W niektórych przypadkach mogą także stanowić zapasowe źródło energii. Dowiedź się czym są aminokwasy rozgałęzione i jaki stosunek BCAA jest najlepszy!

Kortyzol – wszystko co musisz wiedzieć

Kortyzolem straszy każdy, kto wspomina o reakcjach katabolicznych w organizmie. W rzeczywistości jest to hormon steroidowy, pojawiający się w sytuacjach zwiększonego stresu. Wytwarzany przez korę nadnerczy, w dużym stężeniu utrzymującym się długi czas, może przyczynić się do zaburzeń metabolizmu białek i węglowodanów. Dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o kortyzolu!

6 powodów, dla których warto stosować gainer

Odżywki na masę mięśniową są jednymi z najczęściej wybieranych produktów do suplementacji dla zawodników. Dla wielu jedynym słusznym rozwiązaniem jest białko serwatkowe. Tymczasem to gainer pozwoli na uzupełnienie brakującej energii – w szczególności gdy masz problemy z przybieraniem na wadze. Pamiętaj, że gainer to nie tylko dodatkowe węglowodany, ale także dodatkowa porcja glutaminy, BCAA, kreatyny. Poznaj 6 powodów, dla których warto stosować gainer.

Czym jest kalistenika?

Przebierając się w szatni po skończonym treningu usłyszałem rozmowę dwóch osób na temat kalisteniki. Podsłuchana rozmowa i przedstawione przez nieznajomych informacje były na tyle ciekawe, że zainteresowałem się tę formą aktywności fizycznej. Chciałbym się dowiedzieć, czym jest kalistenika? Czy do wykonywania ćwiczeń wchodzących w jej skład niezbędne jest posiadanie specjalnego sprzętu treningowego?

Obalamy mity – sprawdź, czy pas neoprenowy spala tłuszcz

Proces redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej jest długotrwały i wymaga wielu poświęceń oraz systematycznej pracy. Stąd też nie należy się dziwić, że osoby odchudzające się szukają rozwiązań, które przyśpieszą osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Jednym z takich wynalazków jest pas neoprenowy. Jednak, czy faktycznie przyśpiesza on proces redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej?

Co zrobić z niezrealizowanymi treningami?

Ze względu na chorobę pominąłem trzy treningi z realizowanego przez siebie planu treningowego. Czy w takiej sytuacji mam je ‘odrobić’ w wolnej chwili, czy też ćwiczyć dalej zgodnie z planem? Czy w ogóle należy ‘odrabiać’ niezrealizowane treningi?

Obalamy mity – sprawdź dlaczego A6W nie spala tłuszczu

Moim głównym celem treningowym jest przede wszystkim chęć pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej z brzucha. W związku z tym chciałbym rozpocząć A6W. Jednak niedawno usłyszałem, że ten program treningowy nie przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej z brzucha. Czy A6W faktycznie nie prowadzi do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej? Bardzo proszę o odpowiedź.