Fotel – mebel i sprzęt do ćwiczeń w jednym

 • Głosów: 6
 • |
 • |
 • Oddaj głos:
Fotel – mebel i sprzęt do ćwiczeń w jednym
Mam pytanie - dość nietypowe, a mianowicie, co można wykorzystać z przedmiotów domowego użytku, jako sprzęt do trenowania, jako sprzęt zastępczy do poprawy siły, wyglądu i kondycji. Pytam z prostego powodu. Profesjonalny sprzęt do ćwiczeń jest drogi lub bardzo drogi, a w pobliżu mojego domu nie mam żadnej siłowni, czy klubu fitness.
Często się zdarza, że wielu z nas rezygnuje ze sportu lub ogranicza się tylko do sporadycznej dawki ruchu. Powód:
 • wysokie koszty zakupu sprzętu do ćwiczeń
 • brak wyspecjalizowanych miejsc do ćwiczeń w pobliżu domu
 • brak czasu na długie dojazdy do klubów fitness
Rozwiązanie tego problemu nie jest kłopotliwe i trudne, wystarczą chęci i dobry pomysł na zorganizowanie własnego wysiłku. Idealnym sposobem na aktywność fizyczną jest wykorzystywanie różnych przedmiotów i rzeczy znajdujących się w domowym zaciszu. "Na pierwszy ogień" można posłużyć się meblem, który z natury przeznaczony jest do wypoczywania, siedzenia i oglądania telewizji. Tym przedmiotem jest zwykły fotel, który poprzez swój kształt może być wykorzystany jako skuteczne urządzenie do trenowania. Jaki fotel nadaje się do trenowania? Zalecany fotel powinien posiadać dość sztywne oparcie dla pleców i przedramion oraz stabilną podstawę (fotel nie może posiadać kółek). Wiąże się to z bezpieczeństwem ćwiczącego, gdzie owy czynnik musi być zawsze stawiany na pierwszym miejscu. Fotelowy trening: Nie ma różnicy, czy jest to siłownia, klub fitness, czy dom i ćwiczenia na fotelu. Każdy trening musi zawierać trzy części, począwszy od części wprowadzającej (rozgrzewki), części głównej (sedna treningu) i części końcowej (ostudzenie ciała po wysiłku). Wiąże się to metodyką trenowania, gdzie każdy wyżej wymieniony element ma swoje naukowe i praktyczne wytłumaczenie. Rozgrzewka (5 krótkich ćwiczeń):
 1. Przez 5 minut wchodź na fotel i z niego schodź. Pamiętaj, że każda kończyna dolna ma być postawiona oddzielnie. najpierw jedna noga potem druga.
 2. Usiądź na fotelu, dotknij palcami swoich barków. Wykonaj krążenie oburącz w przód (10 razy), oburącz w tył (10 razy), na przemian w przód (10 razy), na przemian w tył (10 razy).
 3. Stań przed fotelem (twarzą do fotelu) w odległości 1 metra, wykonaj podpór przodem (oprzyj się o łokietniki). W tej pozycji wykonaj krążenie bioder (5 w prawo i 5 w lewo).
 4. Stań za fotelem – odległość 130 cm – wykonaj odwachy lewej nogi w bok (10 razy), potem prawej (10 razy),
 5. Stań za fotelem, odległość 160 cm - połóż ręce na oparciu i wykonaj pad tułowia (wytrzymaj 8 sekund, po czym powtórz to samo 5 razy ).
Część główna (5 krótkich ćwiczeń):
 1. Pompki: wykonaj podpór przodem z nogami ułożonymi na fotelu, wykonaj 10 – 30 ugięć ramion.
 2. Brzuszki: usiądź na fotelu, tyłek na krańcu siedziska. Połóż ręce na uda. Podnieś proste nogi i wytrzymaj 20 s.
 3. Przysiady: przez 2 minuty siadaj na fotel i w stawaj z niego bez użycia rąk.
 4. Ugięcia ramion (pompki tyłem): wykonaj podpór tyłem, nogi proste (pięty oparte o podłoże), wykonaj 10 – 20 razy ugięć ramion.
 5. Usiądź na fotelu, ręce ułóż tak by były na zewnątrz podłokietników, jednocześnie naciskaj na boki fotela, tak jakbyś chciał go zgnieść (przytrzymaj 10 sekund), po czym rozluźnij ręce (wykonaj 5 razy po 10 sekund).
Część końcowa (2 krótkie ćwiczenia):
 1. Usiądź na fotelu, ręce z boku, naraz wykonaj wydech i podnieś proste ręce nad głowę, na dwa wykonaj wdech wraz z opadem dłoni do pozycji wyjściowej.
 2. Wykonaj leżenie przed fotelem i połóż całe łydki na siedzisku, tyłek blisko fotela. Ręce umieść na klatce piersiowej. Naraz wydech i wyprostuj ramiona, na dwa wdech i ręce wracają na klatkę piersiową
Opcja z treningiem domowym jest wygodna dla osób, które nie mają sprzętu do ćwiczeń, nie mają dostępu do profesjonalnych miejsc do trenowania lub mają mało czasu. Ćwiczenia na fotelu są bardzo dostępne, można wykonać ćwiczenia na fotelu podczas oglądania filmu (w czasie reklam) lub po prostu, gdy znajdzie się troszkę czasu i ochoty do ćwiczeń w czasie przebywania w domu. Przez to nasz fotel stanie się nam jeszcze bliższy.

widac ze nie maja juz o czym pisac xD

ten temat osobiscie mnie nie zaciekawil jednak trzeba oceniac wiec artykul jest dobrze napisany rozpisane rozne treningi , ogolnie jest poprawny jednak przez to ze temat niezaciekawy od razu mnie zniechecil

-- LINK USUNIĘTY -- Zapraszam Duzo filmów i muzyki Pobierajcie!!!

bardzo ciekawy artykuł, sam spróbuje podczas ćwiczeń:)

-- LINK USUNIĘTY -- Zapraszam Dużo filmów i muzyki Pobierajcie!!!

ciekawe czy od tego fotel się nie rozwali :P

Takie sobie, ale ogólnie może być

Jak wyżej

dobry artykul:) ale jak wiadomo,nie tylko fotel:) ja tam sztachety z plotu wykorzystalem:D, krzesla,stojak na rowery:) ojj duzo tego:) troche pomyslec trzeba i zawzse sie sposob znajdzie:)

PRZYDA SIE

wh0cd650442 [url=-- LINK USUNIĘTY -- to buy inderal[/url] [url=-- LINK USUNIĘTY -- [url=-- LINK USUNIĘTY -- 0.125 mg[/url] [url=-- LINK USUNIĘTY -- [url=-- LINK USUNIĘTY -- [url=-- LINK USUNIĘTY -- over the counter[/url]