3 pomysły na sportowy prezent pod choinkę

  • |
  • |
  • Trening
  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
3 pomysły na sportowy prezent pod choinkę
Wymyślenie trafionych prezentów na Święta to dla wielu osób istna droga przez mękę. Dlatego też, jeśli obdarowywana osoba systematycznie ćwiczy, to doskonałym pomysłem na prezent może być zakup sprzętu lub ubioru treningowego. Sprawdź cztery pomysły na prezent dla osoby aktywnej fizycznie.

Jeśli obdarowywana osoba systematycznie ćwiczy, a aktywność fizyczna stanowi jej pasję, to sprzęt lub strój treningowy będzie dla takiej osoby doskonałym prezentem pod choinkę. Warto pamiętać, że taki prezent sprawdzi się również w przypadku osób, które dopiero planują rozpocząć systematycznie ćwiczyć, bądź też niedawno zaczęły regularnie trenować. Otrzymanie sprzętu, bądź też ubioru treningowego będzie stanowiło dodatkową motywację dla osoby obdarowywanej. Sprzęt treningowy stanowi bardzo uniwersalny prezent. Przy jego wyborze można kierować się zarówno preferencjami osoby obdarowywanej, jak i jego wielkością oraz ceną.

Prezent dla biegacza

Jeśli obdarowywana osoba biega lub systematycznie wykonuje inne ćwiczenia wytrzymałościowe (kardio), to doskonałym prezentem dla niej może być pulsometr. Co prawda nie jest to przyrząd, bez którego nie da się zrealizować treningu. Jeśli jednak ktoś regularnie biega lub wykonuje inne ćwiczenia kardio, to z pewnością będzie to dla kogoś takiego bardzo przydatny gadżet treningowy. Pulsometr pozwala monitorować intensywność wykonywanych ćwiczeń wytrzymałościowych (kardio). Dzięki temu możliwe jest zwiększenie efektywności tych ćwiczeń (realizowanie ich z odpowiednią, zaplanowaną wcześniej intensywnością). Warto mieć na uwadze to, iż realizowanie ćwiczeń kardio z odpowiednim tętnem przyczynia się do efektywniejszego utleniania zbędnej tkanki tłuszczowej. Należy przy tym jednak podkreślić, iż stosowanie pulsometru (monitorowanie tętna) sprawdza się jedynie w przypadku ćwiczeń wytrzymałościowych wykonywanych metodą ciągłą. Jaki pulsometr wybrać? Z pewnością należy szukać pulsometrów, które składają się zarówna z zegarka, jak i pasa piersiowego. Wynika to z tego, iż charakteryzują się one dokładniejszym pomiarem (w porównaniu do modeli mierzących tętno z tętnicy promieniowej (nadgarstka)).

Prezent dla mężczyzny ćwiczącego w domu

Doskonałym przyrządem treningowym dla osoby (nie tylko mężczyzny) ćwiczącej w domu są hantle ze zmiennym obciążeniem. Ten sprzęt treningowy znajdzie zastosowanie przede wszystkim w ćwiczeniach siłowych. Warto podkreślić uniwersalności hantli ze zmiennym obciążeniem – przy ich pomocy można bodźcować praktycznie wszystkie partie ciała ludzkiego organizmu. Na co zwrócić uwagę kupując taki prezent? Przede wszystkim warto zainwestować w hantle ze zmiennym obciążeniem. Dzięki temu możliwe będzie dostosowanie obciążenia do bodźcowanej partii ciała, czy też aktualnego poziomu siły mięśniowej. Są one bardziej uniwersalne od hantli, które nie umożliwiają zmiany obciążenia (ze stałym obciążeniem).

Prezent dla kobiety ćwiczącej w domu

Doskonałym przyrządem treningowym dla kobiety, która chce ćwiczyć w domu jest stepper. Jest to najbardziej popularny sprzęt treningowy do realizowania ćwiczeń wytrzymałościowych (kardio) w domu. Wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami, prostotą wykonywanych na nim ruchów oraz przystępną ceną. Stepper stanowi doskonałą alternatywę dla osób, które nie lubią lub nie chcą biegać w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, a które mają ograniczone miejsce i fundusze na zakup sprzętu treningowego przeznaczonego do realizowania ćwiczeń kardio w domu. Warto pamiętać, że ćwiczenia wykonywane na stepperze w doskonały sposób przyczyniają się do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej.

Zdjęcie