Dyscypliny na upalne dni

  • |
  • |
  • Trening
  • Głosów: 13
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Dyscypliny na upalne dni
Wraz ze wzrostem temperatury i liczby słonecznych bezchmurnych dni, następuje wśród wielu gwałtowny spadek aktywności rekreacyjno – sportowej – tej, która towarzyszy w ciągu prawie całego roku. Ciepło zabiera ochotę na sport, który uprawiamy dla zdrowia lub wyglądu. Powód? Za gorąco i za duszno! Aby pogodzić zdrowy ruch i ciepłe dni, można spróbować swoich sił w innych dyscyplinach sportowych, które idealnie nadają się na okres lata i nie powodują przegrzania organizmu.

Wysoka temperatura, słońce to atrybuty lata, pory roku, która kalendarzowo zaczyna się 22 czerwca. Upalne, letnie doby są dobrem pożądanym przez ludzi ze względu na urlopowe lub wakacyjne plany. Większość z nas uwielbia spędzać wolny czas otoczony promieniami słonecznymi. Nie wszyscy mają dostatecznie dużo samozaparcia, by uprawiać swoją koronna dyscyplinę właśnie w tym okresie. Dlatego bez obaw i stresu można śmiało na okres wakacyjny spróbować czegoś nowego, czegoś innego, co ochłodzi organizm podczas męczenia mięśni. W tym obszarze (w obszarze aktywności ruchowej) można w okresie lata eksperymentować do woli, mając na uwadze jedynie sprawność naszego ciała i bezpieczeństwo wybranej dyscypliny sportowej. Dodatkowy walor - zastrzyk odmiennych emocji. Poniżej dwie opcje: droższa wersja i tańsza - czyli coś dla każdego. Droższe alternatywy:

Windsurfing: Dyscyplina sportowa, która obcuję w dwoma żywiołami, a mianowicie wodę i powietrzem (wiatr). Do uprawiania tej dyscypliny potrzebna jest: morze i deska windsurfingowa, czyli najprościej pisząc deska z żaglem. Dzięki niej można sunąć po falach w przód popychanym siłą wiatru. Sport, który przyciąga coraz większą masę ludzi i który mimo ceny, staję się popularny. Na lato - idealny.

Wskazówka: obowiązkowo należy zacząć od lekcji z instruktorem, który pokaże, nauczy i zadba o bezpieczeństwo.

Nurkowanie: Dyscyplina dla osób, które nie boja się wody i głębokości. Do uprawiania tej dyscypliny potrzebna jest: maska, płetwy, fajka, skafander, butla,automat oddechowy, balast i kamizelka ratowniczo- wyrównawcza. Sprzęt do nurkowania jest drogi, jednak zawsze można go po prostu wypożyczyć. Pływanie pod wodą niesie ze sobą elementy mistyczne, które uaktywniają się w głębiach wód. Nurkowanie przenosi nas w inni świat, który jest pod wodą odkrywany. Idealny sport na lato.

Wskazówka: obowiązkowo należy zacząć od lekcji z instruktorem, który pokaże, nauczy i zadba o bezpieczeństwo.

Narty na lodowcach: W Europie jest mnóstwo miejsc, które oferują jazdę na nartach w środku lata. Są to lodowce górskie (np. w Alpach), które zawsze pokryte są śniegiem Narty latem są bezapelacyjnie opcją dla zapaleńców gór i śniegu, którzy wolą biały puch od wody i plaży. Temperatura na lodowcach, mimo pory roku, jest stanowczo niższa (w nocy nawet minusowa), jednak słońce również jest widoczne i dostępne. Szusowanie po stokach jest przyjemne i wciąga jak narkotyk. Idealny sport na lato.

Wskazówka: obowiązkowo należy zacząć od lekcji z instruktorem, który pokaże, nauczy i zadba o bezpieczeństwo. Tańsze i bardziej dostępne.

Kajakarstwo W wydaniu amatorskim może okazać się strzałem w 10 podczas gorącej „atmosfery”. Pływanie w kajaku po jeziorze, rzece pod postacią spływów kajakowych, może przyczynić się utrzymywania ciała w dobrej formie łącząc przyjemne z pożytecznym. Pływanie na kajakach wzmacnia mięśnie i kondycję, a gdy zrobi się za ciepło, zawsze można wskoczyć do wody. Idealny sport na lato.

Wskazówka: dla bezpieczeństwa zawsze ubieraj kamizelkę ratowniczą, szczególne podczas spływów kajakowych, gdzie rzeka zdradliwą jest.

Pływanie Najpopularniejsza letnia dyscyplina, która chłodzi organizm, angażuję mięśnie, wzmacnia kondycję i co najważniejsze - daję mnóstwo radości . Pływać można wszędzie począwszy od basenów, jezior, kończąc na morzach i rzekach. Styl pływania można wybrać w zależności od własnych umiejętności i sprawności. Idealny sport na lato. Wskazówka: kontakt z pływaniem ma być odrobinę męczący, dlatego pływaj, a nie „pluskaj' się przy brzegu.

Marsze, marszobiegi, biegi Znane formy ruchowe, które latem można dla odmiany połączyć z naturą, dokładnie z drzewami, które mogą się stać tarczą przed słońcem, i które mogą ochronić bezpośrednio przed upadłem. Oferta dla osób, które uwielbiają wykorzystywać własne nogi jako środek to przemieszania się. Owe dyscypliny poprawiają siłę, kondycję i zdrowie. Idealny sport na lato.

Wskazówka: podczas maszerowania lub biegania zawsze mniej przy sobie butelkę z wodą, by od czasu do czasu gasić pragnienie. Wybieraj ciekawe i zmienne trasy, które zwiększą atrakcyjność tej formy letniej aktywności. Najważniejszym elementem w obszarze aktywności ruchowej jest zdrowe podejście. Nikt nie karze nikomu ćwiczyć na 100 procent przez cały rok. Idealne podejście do ruchu jest takie, by zawsze spędzać aktywnie czas wolny, nawet podczas letnich wakacyjnych dni. I tego życzę wszystkim .


potwierdzam jest to miły i fajny okres jak spedza sie duzo czasu wolnego nad wda w różnych dyscyplinach polecam taki rodzaj wypoczynku

Autor mógł dodać jeszcze kolarstwo, rower ma chyba każdy, i na lato jak znalazł.

Artykuł dość ciekawy. Jednak moim zdaniem nic specjalnego.

Miałem biegać przez lato, ale jakoś mi się odechciało:D może jeszcze się przejdę nad jakiś staw popływać niedługo

Rower to jest to!!! wyprawa gdzieś nad wodę i popływać, uważam że można połączyć przyjemne z pożytecznym:)

a kogo stać to rzeczywiście niech sobie pozjeżdża na lodowcu na nartach:p

ja tam prawie cały czas pływam ;p

jak ktoś chodzi na dobrze klimatyzowaną siłownię to pora roku,czy jest gorąco czy zimno ne ma znaczenia..ale fakt jak są upały to za bardzo nie chce sie ćwiczyć z cięzarami i wtedy dobrze jest popływać:]

Wszystko jest idealne na lato ^^. Po co pisać przy każdym sporcie to samo ?

Spoko artykuł... polecam

Trzeba sie pływać nauczyć... ;] ale artykuł spoko ;]

Artykuł w miarę dla tych osób które nie wiedzą co ze sobą począć w lato :P

beznadziejny artykuł ;/

jestem za

Chyba nie ma az tak niekreatywnych osob , ktore nie wiedza jak mozna aktywnie spedzac czas w upalne dni...;p Jak dla mnie artykul zbedny .

Dobrze że jestem ratownikiem na plaży będę fajne "laski" wyrywać :PP

artykul zbedny , poniewaz chyba kazdy wie co mozna robic w wakacje , nieprzekonal mnie i niczego nowego nie nauczyl

interesujaco napisane

Ja jeszcze rowerkiem na plaże popływać a później na kajaczek.Ach te wakacje . Ps; polecam bieg nad morzem z rana wtedy nie jest za gorąco :)

Muszę się w końcu na basen wybrać!!!

Windsurfing rządzi ;)