Jaki jest najlepszy sprzęt treningowy?

  • |
  • |
  • Trening
  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Jaki jest najlepszy sprzęt treningowy?
Chciałbym zacząć ćwiczyć, jednak w miejscowości, w której mieszkam nie ma publicznej siłowni. Z tego też względu postanowiłem zrobić u siebie ‘domową siłownię’. Niestety mam ograniczone fundusze. Stąd też moje pytanie – jaki jest najlepszy sprzęt treningowy?

Ciężko jednoznacznie określić jaki sprzęt treningowy jest ‘najlepszy’. Dlaczego? Bo nie ma podziału, który klasyfikuje sprzęt treningowy według tego, który jest najlepszy, a który najgorszy. Warto również odpowiedzieć sobie, co oznacza, że dany sprzęt treningowy jest najlepszy. Z pewnością każda systematycznie ćwicząca osoba ma swoje ulubione ćwiczenia, a co za tym idzie sprzęt treningowy, który najchętniej wykorzystuje. W kontekście tworzenia ‘domowej’ siłowni należy wziąć pod uwagę przede wszystkim uniwersalność danego sprzętu treningowego.

Przede wszystkim uniwersalność

Co oznacza, że dany sprzęt treningowy jest uniwersalny? Przede wszystkim to, że za jego pomocą można bodźcować jak najwięcej partii ciała. Przy czym, za najbardziej uniwersalne uznaje się takie przyrząd treningowe, które pozwalają na angażowanie wszystkich części ciała. Ponadto taki sprzęt treningowy pozwala na realizowanie różnych celów treningowych, między innymi budowanie masy mięśniowej, czy też poprawę definicji (rzeźby) mięśni. Jaki jest więc najbardziej uniwersalny sprzęt treningowy?

Hantle – najbardziej uniwersalny sprzęt treningowy

Sztangielki ze zmiennym obciążeniem stanowią najbardziej uniwersalny sprzęt treningowy. Za ich pomocą możliwe jest bodźcowanie wszystkich grup mięśniowych ludzkiego organizmu. Co więcej, sztangielki ze zmiennym obciążeniem można wykorzystać w treningach ukierunkowanych zarówno na budowanie masy mięśniowej, jak i tych, których celem jest poprawa definicji (rzeźby) mięśni, czy tez redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej. Warto jednak mieć na uwadze to, iż możliwości sztangielek znacznie wzrastają jeśli uzupełni się je o inny sprzęt treningowy. O co najlepiej uzupełnić sztangielki ze zmiennym obciążeniem?

W co jeszcze warto zaopatrzyć domową siłownię

Do sztangielek ze zmiennym obciążenie warto dołączyć ławeczkę z regulacją oparcia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby umożliwiała ona regulację zarówno w górę (skos dodatni), jak i w dół (skos ujemny). Taki komplet umożliwia wszechstronny rozwój całego ciała niezależnie od realizowanego celu treningowego. Jeśli nie stać nas na jednoczesny zakup sztangielek ze zmiennym obciążeniem oraz ławeczki prostej, to warto pamiętać, że ławeczkę można zastąpić sprzętem znajdującym się na wyposażeniu każdego domu. Jako ławeczka doskonale sprawdzają się dwa złączone taborety/pufy, sanki lub ławka ogrodowa.

Zdjęcie