Poznaj dzień z życia kulturysty!

  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Poznaj dzień z życia kulturysty!
Jestem bardzo ciekawy jak wygląda zwyczajny dzień kulturysty. Czy kręci się on cały czas wokół ćwiczeń i treningów? Czy jest czas na przyjemności?

Nie da się ukryć, że życie kulturysty to ciągłe myślenie o treningach, o utrzymywanie ciała w dobrej kondycji. Wszystko jednak zależy w jakim etapie przygotowań się znajduję:

-1 etap budowanie masy mięśniowej - bardziej przyjemny

-2 etap kształtowanie- rygorystyczny.

Etap 1 – Jest zdecydowanie przyjemniejszy od etapu drugiego, ponieważ nie musimy rygorystycznie przestrzegać ustalonego przez nas planu żywieniowego (dokładne ważenie składników itp.). Mamy duże zasoby energii, a co za tym idzie większą chęć do treningu siłowego. Dieta zawiera wystarczającą ilość wszystkich składników, więc nie musimy obawiać się, że zabraknie nam sił na wykonanie intensywnych ćwiczeń. Dodatkowym atutem jest możliwość zjedzenia posiłków „zakazanych”, które wykluczone są w etapie drugim. Pozwolić sobie mogą na to jedynie ektomorficy, którzy mają problem ze zdobyciem dodatkowych kilogramów. Odstępstwa nie są polecane osobom, które mają skłonności do gromadzenia niechcianych zapasów tłuszczu. Podczas tego etapu nie musimy wykonywać treningu aerobowego. Ja osobiście wykonuję 15-20 minutowe sesje na rowerku stacjonarnym, które są dobrym przetarciem przed znacznie dłuższym treningiem aerobowym w okresie kształtowania definicji mięśni.

Etap 2– ten okres jest bardzo rygorystyczny, ponieważ musimy ściśle przestrzegać ustalonego przez nas planu żywieniowego, bez żadnego podjadania. Dokładnie - ważymy wszystkie posiłki, które spożywamy w równych odstępach czasowych. Im bliżej zawodów / pokazu tym dieta jest bardziej uboga w węglowodany i tłuszcze, co skutkuje brakiem chęci i energii na wykonanie treningu siłowego oraz aerobowego. Trening aerobowy jest nieodzownym elementem podczas pracowania nad definicją sylwetki. Niektórzy potrzebują aż dwóch sesji dziennie (rano - na czczo, po treningu siłowym lub wieczorem przed ostatnim posiłkiem). Mimo iż jest to etap mało przyjemny, charakteryzujący się reżimem treningowym i dietetycznym, litrami wylanego potu to niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim cieszymy się lepszą kondycją i samopoczuciem oraz nienaganną sylwetką, którą możemy z dumą prezentować na miejskich plażach lub basenachJ

Poniżej przedstawiam przykładowy dzień z redukcji(opisany bez czynności tj. higieny osobistej, odnowy biologicznej itp.).

6:00 - pobudka, stosuje suplementy, (bcaa, spalacz tłuszczu)

6:30 - trening aerobowy (rower)

7:30 - pełnowartościowy posiłek - śniadanie (omlet z płatków owsianych, białek jaj oraz orzechów włoskich)

8:00 – przygotowywanie posiłków na cały dzień (2,3,4,5 posiłek - z reguły są takie same ze względu na brak czasu na przyrządzanie każdego inaczej)

10:30 - posiłek 2 (z reguły: ryż, pierś z kurczaka, warzywa, oliwa z oliwek)

13:30 - posiłek 3 - przedtreningowy - w tym posiłku ograniczamy tłuszcz

14:30 - stosuje suplementy (bcaa, glutamina, pre-workout)

15:00 - trening siłowy (bezpośrednio, po którym stosuje suplementy węglowodany vitargo, bcaa, glutamina)

15:00-15:45 - trening aerobowy (bezpośrednio, po którym stosuje hydrolizat białka serwatki)

16:30 - posiłek 4

19:30 - posiłek 5

22:30 - posiłek 6 - ostatni 30 min przed snem (z reguły chuda wołowina)

SEN


czuję się bogatszy :)

Zawsze mnie ciekawiło jak wygląda prawdziwy dzień kulturysty :D