Rozstępy po siłowni – jak ich unikać, jak je usunąć?

  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Rozstępy po siłowni – jak ich unikać, jak je usunąć?
Rozstępy po ćwiczeniach zdają się być nieodłączną częścią treningu. Wielu wręcz pożąda takich zmian na skórze, które jasno pokażą innym, że w krótkim czasie urośli. Jednak rozstępy po siłowni nie muszą być koniecznością. Czas dowiedzieć się skąd pochodzą rozstępy, jak im zapobiegać i jak z nimi walczyć, by skóra nadal była jednolita. Dowiedz się czym są rozstępy po siłowni - jak ich unikać, jak je usunąć!

Rozstępy po siłowni - skąd się biorą?

Zanim zaczniesz się zastanawiać jak pozbyć się rozstępów, warto dowiedzieć się jaka jest ich geneza. Rozstępy po treningu pojawiają się wtedy, gdy mięśnie rosną szybciej niż skóra może to robić. W rezultacie skóra nie nadąża z tworzeniem pokrycia nowych włókien i zmuszana jest do tworzenia pewnego rodzaju przeskoków, pęknięć. Te przeskoki to właśnie rozstępy. Możemy je sobie wizualizować jako skórę, która nie miała wystarczająco dużo czasu by rozbudować się poprawnie, więc stała się wrzecionowatym pasmem skóry o mniejszej wartości estetycznej. Początkowo powstały rozstęp jest czerwony bądź fioletowawy, wraz z biegiem czasu stanie się biały. Warto zaznaczyć, że efekt ten dotyczy zarówno osób, które trenują, jak i tych, które szybko rosną bądź tyją. Czynnikiem, który sprzyja powstawaniu rozstępów jest kortyzon, czyli hormon utrudniający produkcję elastyny i kolagenu, które są niezbędne do prawidłowej rozbudowy skóry.

Rozstępy na bicepsie i rozstępy na barkach

Powyższe frazy są jednymi z częściej wyszukiwanych. Dlaczego? Każdy z Panow trenujących na siłowni w dużym stopniu stawia na rozwój górnej części ciała. W tym celu sięgamy po odżywki białkowe, kreatynę, gainery i inne specyfiki o działaniu anabolicznym. Ciężki trening i odpowiednia dieta pozwalają nam na przybieraniu mięśni. Rozrastamy się w trenowanych miejscach, a więc rozstępy pojawiają się właśnie na bicepsach i barkach, które w dość szybkim tempie powiększają się. Dla kulturysty nie jest to zbyt duży ubytek w estetyce jego ciała, a czasem nawet wizualizacja postępów, jakie poczynił w krótkim czasie. Jeśli rozstępy nie przeszkadzają Tobie – nie ma się co martwić opinią kolegów po fachu!

Jak zminimalizować ryzyko pojawienia się rozstępów?

Jak pewnie się domyślasz, dobrze byłoby rozłożyć swój progres w czasie, jednak nie jest to rzeczą prostą i nie do końca ją kontrolujemy. W końcu nie będziemy ograniczać pozytywnego dla każdego kulturysty wzrostu. Pozostaje nam zadbać o skórę. Tu kluczowa jest dbałość o przyjmowanie odpowiedniej ilości witamin i minerałów korzystnych dla skóry. W tej grupie najważniejsze będą witaminy: B5, D3, C, A, E. Dobrym pomysłem jest także spożywanie kolagenu z zewnętrznego źródła. Wpłynie on korzystanie zarówno na rozwój skóry, jak i Twoje stawy. Białko dostarczane w diecie na masę będzie wystarczające by zapewnić odpowiednią dawkę budulca dla skóry. Ważne podczas wzrostu skóry jest też nawadnianie i nawilżanie, o które musimy dbać. Mowa tu zarówno o spożywaniu wody, jak i korzystaniu z kremów nawilżających.

Rozstępy - jak się ich pozbyć?

Usuwanie rozstępów jest procesem trudnym i żmudnym, a w wielu przypadkach niemożliwym do pełnego zrealizowania. Specjalne zabiegi polegające na złuszczaniu naskórka, mikrodermalizacja, a także zabiegi laserowe mogą w znacznym stopniu poprawić wygląd blizny, jednak prawdopodobnie nie zniknie ona całkowicie. Z tego też względu warto dbać o skórę jeszcze zanim pojawią się u Ciebie rozstępy na bicepsach, barkach, czy pośladkach i udach.

Rozstępy po siłowni – jak im zapobiegać?

Teraz wiesz skąd biorą się rozstępy! Z powodzeniem możesz postarać się im zapobiegać, nie czynić błędów w pielęgnacji własnego ciała. Niestety, prawdą jest, że w zdecydowanej większości przypadków osiągnięcie celu, jakim jest przybranie masy mięśniowej, skończy się właśnie pojawieniem się rozstępów w miejscach, które zwiększyły się w największym stopniu. Jedynym skutecznym rozwiązaniem byłoby tu odstawienie odżywek, zaniechanie ciężkich treningów nastawionych na wzrost i czynienie bardzo powolnych postępów, za którymi skóra nadąży. Biorąc pod uwagę, że rozstępy miewa nawet szybko rosnąca młodzież, może okazać się to niewykonalne.

Pakuje na siłce od dwóch miesięcy i przez rosnącą masę mięśniową dostaję mega wielkich rozstępów na bickach, masakra wgl. Chyba za czesto trenuje :D.

Jak chcesz pozbyć się rozstępów to ja polecma od siebie zabiegi właśnie na przeróżne partie ciała. Tutaj więcej informacji:-- LINK USUNIĘTY --

Usunęli linka więc wpisz w Google "klinika Michajłowskiego"

Usunęli linka więc wpisz w Google "klinika Michajłowskiego"