Trening dla par- ćwiczenia we dwoje

  • |
  • |
  • Trening
  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Trening dla par- ćwiczenia we dwoje
Trening z drugą połówką to idealnie spędzony czas, a ponadto można wyrzeźbić sylwetkę. Dobrze dobrany plan treningowy da rezultaty obojgu i pozwoli cieszyć się wspólną pasją do sportu. Trening w parze zbliży do siebie partnerów i zbuduje silne więzi. Dowiedz się więcej jak ćwiczyć i dlaczego warto ćwiczyć z partnerem.

Trening dla par – wprowadzenie

Wspólne trenowanie z partnerem/partnerką pozwala na poprawię więzi między parą, dążenie do celu na pewno zbliży do siebie dwójkę ludzi. Można śmiało powiedzieć, że dobry trening we dwoje na pewno zażegna niejeden konflikt w związku. Przejdźmy więc do sedna. Na samym początku powinna być wykonana rozgrzewka i już mamy pełno możliwości jak to zrobić we dwoje: jeżeli ćwiczymy w domu to wystarczy włączyć szybką muzykę i potańczyć przez 10min. Szybki taniec jest idealnym sposobem na podniesienie temperatury ciała. W treningu nie musimy wykonywać wspólnie każdego ćwiczenia, ważny jest team work. Możemy wykonywać ćwiczenia naprzemiennie, kiedy jedna osoba wykonuje ćwiczenie druga stosuje tzw. aktywny odpoczynek, może to być np. plank, przytrzymanie pozycji w przysiadzie itp. Do wspólnych treningów nie powinno zabraknąć ćwiczeń na brzuch, nogi (pośladki) czy plecy. Te części ciała, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn powinny być w dobrej formie. Na koniec treningu nie można zapomnieć o rozciąganiu. Partner idealnie się sprawdzi w pomocy podczas rozciągania.

Trening we dwoje – wady i zalety

Na samym początku nie potrzeba wiele wystarczy wspólnie wyznaczony cel i garść motywacji co w parze łatwiej osiągnąć. Trening we dwoje na początku można zacząć w domu wykorzystując kilka podstawowych ćwiczeń. Dobrą formą wspólnego treningu może być również wyskoczenie na wspólny jogging na świeżym powietrzu. W Polsce możemy zaobserwować kilka tzw. „fitcouple” które świetnie prosperują. Można od nich czerpać motywację do ćwiczeń. Na ich przykładnie można powiedzieć, że nawet stereotypowa „siłka” jest dobrym miejscem na wspólny trening. Wadami jakich możemy się spodziewać to między innymi takie, że ciężko będzie zrobić wspólnie ciężki trening siłowy. Jednocześnie męska połowa nie będzie chciała na każdym treningu robić ćwiczeń na brazylijskie pośladki. Ale dobrze zgrana para nie będzie miała problemu z dojściem do porozumienia.

Trening dla par – plan treningowy

Ćwiczenie

Serie

Powtórzenia

1. Przysiady z wyskokiem i przybicie „piątki” w powietrzu

1-3

10-20

2. Zakroki z trzymaniem się przeciwnymi rękoma

1-3

10-20

3. Wyciskanie siedząc na ziemi partner oporuje

1-3

10-20

4. Brzuszki siedząc naprzeciwko partnera

1-3

10-20

5. Krążenie nóg leżąc na ziemi

1-3

10-20

6. Pompki na kolanach partnera – partner wykonuje spięcia brzucha

1-3

10-20

7. Hip trust – partner oparty o kolana wykonuje pompki na triceps

1-3

10-20

8. Pompki z przybijaniem „piątki”

1-3

10-20

W zależności od wytrenowania wykonujemy od 1 do 3 serii i od 10 do 20 powtórzeń każdego ćwiczenia. Można również wykonywać tego typu trening na czas od 20 sekund do 60sekund wykonywania ćwiczenia. Większość ćwiczeń są to ćwiczenia wielostawowe angażujące wiele partii mięśniowych. Dzięki czemu zaangażujemy całe ciało na jednym treningu.

Trening dla par – podsumowanie

Podsumowując trening we dwoje przynosi więcej korzyści niż wad. Więc jeżeli się jeszcze zastanawiacie czy warto to odpowiedź jest tylko jedna – warto! Wspólnie wyznaczony cel nie pozwoli się szybko poddać jeżeli cały czas będzie druga osoba obok nas. Trenując wspólnie możemy liczyć na dużą porcję motywacji, a razem spędzony czas tylko wzmocni więzi.