Zdobądź siłę i mięśnie w 70 sekund

 • |
 • |
 • Trening
 • Głosów: 1
 • |
 • |
 • Oddaj głos:
Zdobądź siłę i mięśnie w 70 sekund
Każdy może szybko i wydatnie poprawić masę i siłę mięśniową trenując metodą serii 70 sekundowych. Badanie naukowe z zakresu fizjologii wykazały, że mięśnie reagują nie na ilość (liczbę) powtórzeń, lecz na cały ładunek treningowy. Owa zasada tyczy się przede wszystkim początkujących kulturystów. Wykonywanie ćwiczeń na czas, zamiast na ilość powtórzeń, poprawia skutecznie tak upragnione przez wielu atrybuty siłowe i mięśniowe.

System serii 70 sekundowych jest sprawdzonym zarówno w teorii naukowej, jaki w praktyce sposobem na rozwijanie dużej siły mięśniowej oraz znacznego umięśnienia. Największe efekty można uzyskać poprzez maksymalny wysiłek mięśniowy wykonywany w seriach czasowych od 40 do 70 sekund na górne partie mięśniowe oraz w seriach czasowych od 70 - 150 sekund na dolne grupy mięśniowe. System serii 70 sekundowych rewelacyjnie oddziałuje na młodych stażem ćwiczących, co zostało stwierdzone przez naukowców. Poprzez ową metodę treningową przez pierwsze dwie minuty ćwiczeń organizm spala się glikogen w mięśniach, po czym zaczyna spalać tłuszcz, co w konsekwencji powoduje zwiększenie zapotrzebowania mięśni na tlen, przez co rośnie siła i wreszcie mięśnie. Każdą partię mięśniową systemem serii 70 sekundowym należy wykonywać w jednej serii w jednym lub w dwóch ćwiczeniach według poniższej koleności. Kolejność ćwiczeń:

 1. Triceps
 2. Biceps
 3. Klatka piersiowa
 4. Najszerszy grzbietu
 5. Obręcz barkowa
 6. Łydki
 7. Uda
 8. Brzuch

Ćwiczenia do powyższych partii mięśniowych można dobierać dowolnie, jednak należy pamiętać, że ćwiczenia powinny być dobrane według indywidualnych możliwości fizycznych i psychicznych, etapu rozwoju oraz predyspozycji danego dnia. Jak trenować?

 • Czas pojedynczego treningu: - Cały trening nie powinien trwać więcej niż 45 minut, a optymalny przedział czasowy to 30 – 45 minut.
 • Ilość treningów w tygodniu: - Cały tydzień treningowy powinien zawierać 3 treningi, najlepiej co drugi dzień
 • Ilość ćwiczeń: - Liczba ćwiczeń na podane powyżej partie mięśniowe powinien wynosić 1 lub 2. Liczbę ćwiczeń „1” stosują osoby o niższej sprawności siłowej, dwa ćwiczenia ćwiczący o lepszych parametrach motorycznych.
 • Ilość serii: - Należy zawsze wykonywać jedną serię w każdym ćwiczeniu
 • Czas pojedynczej serii: - Czas serii dla ćwiczeń na górne partie mięśniowe powinien wynosić od 40 – 70 sekund, dla ćwiczeń na dolne partie wraz z brzuchem od 70 do 150 sekund, mimo że metoda nosi nazwę: "System serii 70 sekundowych."
 • Czas przerwy pomiędzy seriami: - Długość odpoczynku powinna wynosić początkowo dwie i pół minuty, a w późniejszym okresie z każdym tygodniem należy skracać owy czas.

Powyższe informację pozwalają bez wysiłku stworzyć skuteczny plan treningowy na siłę i masę, który nie będzie zabierał dużo czasu. Wniosek: Systemu 70 sekundowego" ma trzy najważniejsze dla każdego zalety, do których należą:

 • prostota ułożenia i wykonania treningu.
 • oszczędność czasu - specyfika systemy wymusza krótki czas pojedynczej jednostki treningowej
 • efektywność oparta na nauce i co najważniejsze sprawdzona w praktyce, jednak dotyczy bardziej osób początkujących.

Napewno spróbuje..

no nie wiem.. nie da sie na tym daleko zajechac.... albo źle zrozumiałem. Normalnie jak w niektórych gazetach super sylwetka w 14 dni xD

No no dość ciekawy sposób na szybsze przyrosty, trzeba to wypróbować ;)

czy dobrze zrozumialem ze wszystkie partie miesniowe cwiczymy na kazdym teningu po 1 serii 1 cwiczeniu ?

brzmi ciekawie ale nie wiem czy dobrze zrozumialem, kazde cwiczenie wyponujemy przez 70 sekund?

sorka literowka mialo byc wykonujemy przez 70 sekund

wykonujemy np 4 serie po 4 ćwiczenia i w każdym ćwiczeniu ma być jedna seria tym systemem tak przynajmniej ja to zrozumiałem mnie jakoś ten artykuł nie przekonuje ale na stagnacji można wypróbować bo wtedy liczy się żeby mięśnie zaskakiwać czymś nowym :)

no ciekawie to wygląda - przydało by siesprawdzic - ale mam pytanie np robie tylko na triceps ściaganie drążka i nic wiecej tylko juz biceps ??? :D pozdrawiam !!!

no ciekawie to wygląda - przydało by siesprawdzic - ale mam pytanie np robie tylko na triceps ściaganie drążka i nic wiecej tylko juz biceps ??? :D pozdrawiam !!!

Powoduje zwiększenie zapotrzebowania mięśni na tlen, przez co rośnie siła i wreszcie mięśnie???.Ciekawy jestem czy to tak działa jak piszą???

Taaa super sylwetka w 3 miesiące a teraz w 70 sekund co będzie następne??

Ja w ogóle tego nie rozumiem :| do tego smieszy mnie juz to jak nie super sylwetka w 3 miesiace to w 70 sekund jaja se ktoś robi, ja 55 minutowy trening wykonuje w 1,5 do 2 godzin :/ jeszcze mi się nie udało w czasie zmieścić :/ Bo albo robie wszystko szybko ale byle jak, albo wolno ale technicznie poprawnie.

no cóż nie wiem do końca czy to aby dobry sposób, ale jedyne co mogę zrobić to się przekonać samemu próbując!! od niedzieli nowy plan treningowy! :D

no właśnie mam wątpliwości czy rozumiem-wychodzi na każdą partię w treningu tylko 1ćw. po jednej serii ale w określonego kolejności i wykonane w 70sekund( no różnie na górne części ciała a różnie na dolne), czyli robic tyle powtórzeń w danej serii żeby zajęło 70s? to wychodzi obwodowy trening właściwie ale z określonym czasem 70s na wykonanie serii...

To, tak jak już ktoś wcześniej zauważył, wychodzi z tego zwykły trening obwodowy - 8 partii mięśni na trening, po 1-2 ćwiczenia na partię, po jednej serii. Wątpliwości nasuwają się więc same: 1. Jeżeli to taka super metoda, to dlaczego sam autor komponując mi trening stosuje tradycyjną metodę: 2-3 partie mięśni na trening, po 3-4 ćwiczenia z 3-4 seriami? 2. Jak się kolejność ćwiczenia partii - najpierw małe, potem duże - ma do stosowanej ogólnie odwrotnej zasady?

Ej ci co krytykują 70 sek itp. Przecież to jest wszystko chwyt marketingowy. Ja nie czaję jak można być tak głupim i tego nie widzieć. Artykuł ciekawy ;)

Dobre

ciekawie sie to czyta ale czy to daje taki nagly efekt???????????????

Będzie trzeba spróbować

Cos mi to wygląda jak ALA HST 15-10-5, gdzie się własnie akurat robi po 1CW, wlasnie cos takiego zaczynam od 16 listopada:D

Ja tego wogóle nie rozumiem. Przysiady miałbym robić przez 2 i pól minuty? To chyba bez żadnego obciążenia.

mało co kumam, więc olewam :-)

Warto spóbować.

nie bardzo łapie o co chodzi

Troszku dziwne. No może ten trening jest i dobry ale faktycznie dla osoby która pierwszy raz będzie miała kontakt z siłką. To taki trening adaptacyjny dla mięśni, długo na nim nie pojedzie.

nie wiem dokładnie o co chodzi ;(

Mam takie pytanie czy ten trening w danym dniu robie jeden raz czy zrobie wszystko pokolei i powtarzam rpare razy jak mysliscie??

Dobry artykuł, warto będzie to spróbować!!!

Nie biorę tego

chyba nikt tego nie rozumie

trochę to jest skomplikowane

No Można by spróbowac .

mozna by bylo sprobowac

nawet ciekawy... mi by pasowal taki trening... zapewne mozna sie zameczyc przy tym szczegolnie w dolnych partiach.... ;p

hm...warto spróbować

trochę się w tym gubię..

hmmm... 8 partii mięśniowych x 1 seria x 70 sekund to w życiu nie wyjdzie ~45 minut... nawet z przerwami między seriami o co kaman?

Wyjdzie 45 minut jak na każdą partię mięśniową zrobisz 2 ćwiczenia i między seriami ok. 2 min. przerwy. Ciekawe ułożenie treningu, można spróbować.

Jak skończę ten plan co teraz mam i nie przyniesie on efektu, to przerzucę się na ten. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jak skończę ten plan co teraz mam i nie przyniesie on efektu, to przerzucę się na ten. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

trochę to dziwne nie do końca wytłumaczone. Mogli dac jakiś przykład

nie podoba mi sie,za krotki trening

Tu chodzi o to ,że Powtórzenia muszą być bardzo wybuchowe, dynamiczne. Opuszczaj gryf szybko, ale pod kontrolą. Opuszczanie ma wpływ na siłę wznoszenia, siłę koncentryczną. Wolne opuszczanie sztangi buduje masę ,ale nie siłę. Proszę, błagam przestańcie czytać magazyny kulturystyczne. Miały one duży wpływ na zniszczenie treningu siłowego w Stanach. Plyometria jest energią uzyskaną z opuszczenia i odpowiedzi na opuszczenie siłą odwrócenia kierunku, inaczej siłą dynamiczną.

no to sprobujemy dzisiaj tego treningu.... :)

mnie jakoś nie przekonuje tego typu sposób ćwiczenia wolę jednak swój sprawdzony i przynoszący efekty bez supli

no niezłe spróbuje ciekawe co z tego wyjdzie hoć mam 12 lat najmniej można tu mieć 14 pffffffff ale to i co che jusz od małego ćwiczyć aby w pszysłości być silniejszy

myślę, że tradycyjny trening "na masę" da lepsze efekty. nie będę próbował, ale temat na tyle ciekawy, że prześledzę tych którzy się podejmą :)

przez te 70 sekund zdazy sie wykonac np sztangą łamaną na biceps ok (15powtorzen) czyli trzeba wziąść mniejszy ciezar aby tego dokonac. a wieksza ilosc powtórzeń 12-15 cwiczy sie na rzeźbe. wiec jest to typowy trening na rzezbe. przerwy 2m 30 sek to standard. Z tym ze jest kompletnie do niczego poniewaz ma on 1 lub 2 serie Zwykła bajka jakiegos dziennikarza i tyle. Jak by każdy mógł sobie tak machnac pare sekund i zdobyc mięsnie to wszyscy by wygladali jak pudzian ;) PEACE

troche nie bardzo jestem przekonany do tego typu cwiczen

trzeba będzie kiedyś spróbować.

Skomplikowane, ale na swój sposób dobre. Hmmm ale nie rozumiem tego do końca.!

Coś nie jestem do tego przekonany.

Być może to sprawdzę, chociaż... lepiej jechać tym co ustalone i za dużo nie eksperymentować.

podobnie działają ćwiczenia izometryczne:)

Nie wierze w to

nie będę próbował,

mozna spróbowac nigdy nic do stracenia jedynie mozna zyskac jednak nie wydaje mi sie zeby poskutkowało;p

Niezły artykul.

Trening czyni mistrza

zgadzam się, dobry i przydatny artykuł. ! :]

Nagłówek typowo reklamowy. ;D w 70 sekund to można siusiu zrobić.

dobry artykul:)

dobry artykul:)

siła przede wszystkim!

fajny artykuł ;)

ciekawe , spróbuje na sobie te cwiczenia .

ciekawe ale raczej nie spróbuje narazie

nawet dobre

Ciekawy artykuł :)

dobry artykul

reklamowy jak nic tytuł ale taki o art.

Dobry artykuł przyda się !

Spróbuje dzisiaj.

dobry art próbował już ktoś tego? mógł bym się dowiedzieć czy przynosi to skutki po jakimś czasie?

ciekawe :D

ciekawe ale nie bede próbowal..;D

dobry artykuł

ciekawe

fakt tytuł przyciaga uwage

8 ćwiczeń razy 70 sekund = 560 s 560s razy 3 dni w tygodniu = 1680 s 1680s razy 52 tygodnie = 87360s = 1456m ~= 24h = 1 dzień intensywnych ćwiczeń matematyka, zawsze możemy na nią liczyć :)

dobry art

Dobry artykuł przyda się

Na prawde niezły artykuł. Przyda się.

dobry artykuł

Przydatne . Znowu się czegos człowiek dowiedział.

Ćwiczył już ktoś tym ? może ktoś to ocenić ?

Dobry artykuł, trzeba to wypróbować...

Myślę że jest to zastosowane w treningach P90X przy niektórych ćwiczeniach:)

ciekawe czy faktycznie coś po tym idzie hmm

mnie tytuł urzekł, jak reklama jakiegoś mega patentu z telezakupów:D

niezly art

Mi się podoba. Trzeba tego spróbować.

ciekawe informacje

pouczające