Dlaczego kobiety zdradzają?

  • Głosów: 4
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Dlaczego kobiety zdradzają?
Mówi się, że kobiety zdradzają tylko z miłości, więc ich zdrada jest bardziej bolesna niż 'skok w bok' faceta. Czy to prawda? Dlaczego kobiety w ogóle zdradzają?
1. Zemsta

Może to zabrzmi trochę jak tłumaczenie, ale często zdradzamy... właśnie w odwecie. Zdrada ze strony partnera jest dla nas często tak poniżająca i bolesna, że, nawet jeśli zdecydujemy się na reaktywację związku, czujemy potrzebę zemsty. Osoba 'do zdrady' nie jest wtedy ważna, może być to dawna miłość, kolega z pracy, albo przypadkowa osoba na imprezie.
 
Nasza rada: Jeśli zdradziłeś a ona ci wybaczyła przeprowadźcie szczerą rozmowę. Spytaj się, czy jest ci w stanie wybaczyć, czy być może potrzebuje czasu. Bywa, że wydaje nam się, że jesteśmy w stanie zapomnieć, a jednak nie potrafimy myśleć o niczym innym, pomimo, że się staramy. Jeśli potraficie zapominacie o tym co było, nie wracacie do tego, a Ty załataj utratę zaufania troską i czułością.
 
2. Brak czułości w związku
 
Kobieta to bardzo skomplikowany twór. Niby chcemy rządzić, kierować, a jednak potrzebujemy kogoś, kto nas będzie chronił i otaczał opieką. Jeśli tego nie otrzymamy, to rośnie szansa na zdradę. Poszukamy bowiem oparcia w osobie, która nam może je zapewnić.
 
Nasza rada: Przypominaj sobie regularnie o tym, że kobieta, z którą dzielisz życie to nie tylko współlokatorka, sprzątaczka, czy opiekunka do dzieci. Pielęgnujcie swoja miłość i utrzymujcie pożądanie. Romantyczne kolacje, wyjście na wspólny spacer, a nawet wieczór spędzony na rozmowie bez komputera i telewizora mogą zdziałać cuda.
 
3. Brak synchronizacji w łóżku.
 
To oczywisty powód, który dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Różne potrzeby i oczekiwania seksualne mogą stać się przyczyną do zdrady z każdej strony.
 
Nasza rada: Jeśli czujesz, że coś jest nie tak w waszych relacjach, zacznij rozmowę, spytaj o oczekiwania partnerki, poproś, żeby oceniła wasze życie intymne. Może to być pretekst do ciekawej rozmowy, na której skorzystacie nawzajem.
 
4. Chce od ciebie odejść
 
Jeśli nie mamy odwagi, aby skończyć związek i tkwimy w nim z rozsądku, np. dla dziecka, zdrada rekompensuje nam wygasłe uczucia. I wtedy nie jest to 'skok w bok'. Może być to regularny partner, który daje poczucie bezpieczeństwa, miłość, pożądanie, czyli to wszystko, czego nie ma w waszym związku.
 
Nasza rada: Wypalenie emocjonalne, to jedna z gorszych rzeczy, które mogą się przytrafić w związku. Dlatego nie czekaj, aż sprawy zajdą za daleko. Oczywiście leży to w obowiązku obu partnerów. Nie pozwól, aby konflikty się nawarstwiały, rozmawiajcie i rozwiązujcie niedomówienia od razu, dbajcie o czas tylko dla siebie.
 
5. Syndrom zdobywczyni
 
Tak, zdarzają się kobiety, które po prostu ciągnie do zdrad. Uwielbiają dominację i dowartościowują się ilością 'zdobytych' mężczyzn. W takim wypadku, choćbyś się dwoił i troił możesz niewiele ugrać.
 
Nasza rada: Taką 'kolekcjonerkę' możesz łatwo wykryć, zanim się z nią zwiążesz na poważnie. Obserwuj, jak się zachowuje, czy nie flirtuje niby niewinnie z innymi mężczyznami, czy ukradkiem nie pisze smsów, przesadnie nie dba o swój wygląd i zbyt odważnie nie ubiera się do pracy/ na kawę z przyjaciółkami?
 

No powodów zdrad jest wiele. Tak samo jak sposobów ich wykrywania. W dzisiejszych czasach by wykryć zdrade mozna wynajc detektywa, testera wiernosci czy skorzystać z ukrytej kamerki czy np. takiego urządzenia: www.alfatronik.com.pl/podsluch-tel-komorkowych-aandroid-aspyphone-android-rec-spyphone-android-rec-p-789.html za pomocą którego mozna sie dowiedziec o wszystkim co partner robił na telefonie i z kim rozmawial.

Inwigilacja jest nielegalna w naszym kraju.