Jak rozmawiać o seksie?

  • Głosów: 2
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Jak rozmawiać o seksie?
Współżyję ze swoją kobietą od kilku miesięcy, jednak poza samym aktem, temat seksu jest bardzo rzadko poruszany. Nie rozmawiamy o swoich potrzebach czy oczekiwaniach. Nie dzielę się z nią także swoimi fantazjami erotycznymi. Chciałbym jednak przełamać tę ciszę i móc swobodnie o tym mówić. Od czego i jak zacząć taką rozmowę?

Do aktu dwojga ludzi dochodzi zazwyczaj pod wpływem podniecenia, silnego pożądania, wówczas nie używamy zbyt wiele słów. Rozmowa z partnerem o sprawach intymnych jest jednak niezwykle istotna. Nie każdy potrafi o tym rozmawiać, jeżeli kobieta unika tematów o seksie, należy ją w subtelny i delikatny sposób zmotywować do tych rozmów.

Wstydliwy temat

Taka wstydliwość partnerki może mieć swoje źródło w wychowaniu. W wielu rodzinach temat seksu jest tematem tabu. Rodzice niechętnie o tym rozmawiają, uważając, iż jest tonietaktowne, wręcz niegrzeczne. Dziewczynka wychowana w konserwatywnej i religijnej rodzinie, gdzie seks jest grzechem, nie będzie potrafiła otwarcie mówić o swoich potrzebach. Myśli z dzieciństwa będą na tyle w niej zakorzenione, że trudno ją będzie przekonać do jakichkolwiek wyznań. Może być nawet tak, że wcale nie czerpie z seksu przyjemności, poświęcając się dla mężczyzny, aby tylko on mógł doznawać rozkoszy. Takie zachowanie nie prowadzi do niczego dobrego. Może być przyczyną wielu kłótni, zaburzeń na tle seksualnym, a także do braku ochoty na seks.

Rozmowa o seksie zbliża partnerów

Intymna i szczera rozmowa kształtuje i wzmacnia bliskość między partnerami. Buduje poczuciebezpieczeństwa i zaufania. Aby kobieta mogła swobodnie rozmawiać o seksie musi czuć, że mężczyzna jest nie tylko jej kochankiem, ale też przyjacielem,najbliższą osobą która liczy się z jej potrzebami. Mężczyzna powinien uświadamiać swojej partnerce, że jej przyjemność jest równie istotna jak jego. Powtarzać jej, że nie ma nic piękniejszego niż obopólna rozkosz we wspólnych zbliżeniach. Aby to osiągnąć niezbędna jest rozmowa.

Kiedy wybrać moment na rozmowę?

Seks to delikatny i jednocześnie trudny temat. Nie należy się jednak tego bać, zwłaszcza, jeśli osoba z którą chcemy rozmawiać jest nam bardzo bliska. Nie warto takiej rozmowyodwlekać w nieskończoność, bo prędzej czy później dojdzie do nieporozumień. Powinno się zadbać o odpowiednią atmosferę, oczywiście będąc sam na sam z partnerką. Jeśli kobieta jest bardzo zmęczona po całym dniu albo coś ją zdenerwowało, wówczas nie należy poruszać intymnych tematów, gdyż to jeszcze bardziej ją rozdrażni.

Sposoby aby zacząć rozmowę

Pretekstami do nawiązania rozmowy mogą być:

-wspólne zakupy w sklepie z bielizną

-obejrzenie razem filmu o zabarwieniu erotycznym (nie porno!)

- romantyczna kolacja

- wspólna kąpiel

Podczas tych czynności łatwiej będzie zapytać partnerkę o ulubioną formę pieszczot, jak lubi być dotykana, co ją najbardziej podnieca, a czego nie lubi. Samą rozmowę można także przeprowadzić w czasie gry wstępnej. Całując ją, subtelnie zadawaj pytania, czy lubi tak, czy jest jej przyjemnie. Sam wówczas możesz zasugerować jak ty chcesz być pieszczony. Nie można godzić się na coś co nie sprawia satysfakcji. Oczywiście wykluczone są tutaj jakiekolwiek naciski, brutalność czy wulgarność w słowach. Owszem, wulgaryzmy w łóżku są dozwolone, a nie rzadko podniecające, ale tylko wtedy gdy już nie raz takie rozmowy się odbyły i jesteśmy pewni, że nie urazimy partnerki.

Małymi kroczkami do celu

Najlepiej zacząć od kwestii, którą najłatwiej poruszyć, a stopniowo przełamywać się i być coraz odważniejszym. Ważne jest aby mówić konkretnie, skupić się na jednym aspekcie, dopiero następnie poruszać kolejne. To samo dotyczy twoich fantazjierotycznych, zacznij od subtelnych sugestii co cie podnieca, a dopiero później zdradź czego najbardziej pragniesz. Jeżeli kobieta czuje się swobodnie i zaczyna otwierać się na tematy intymne, należy uważnie słuchać co ma do powiedzenia, doceniać i brać na poważnie każde jej słowa. Okazać pełne zainteresowanie. Na każdym kroku pokazywać jej jak bardzo jest ona dla ciebie ważna i przekonywać, że dzięki tym rozmowom staniecie się sobie jeszcze bardziej bliscy, poznacie siebie, swoje pragnienia, potrzeby i oczekiwania. Umocnicie związek.

Potrzebna fachowa pomoc

Jeśli natomiast pomimo Twoich wszelkich starań partnerka nadal unika tematu seksu jak ognia, a każde twoje nawiązanie do tego tematu jest dla niej niesamowicie krępujące, wówczas należałoby skonsultować się ze specjalistą – psychologiem czy seksuologiem. Może problem tkwi w psychice kobiety i trzeba będzie podjąć terapię.


"konserwatywnej i religijnej rodzinie, gdzie seks jest grzechem," - od kiedy to w religijnej rodzinie seks jest grzechem?! Co wy za głupoty opowiadacie. Pani Agato, może warto by pierw się czegoś na dany temat dowiedzieć zanim się to opublikuje? W ostateczności zawsze lepiej przemilczeć wątpliwe sprawy, a niżeli narazić się na śmieszność.

Seks przedmałżeński jest grzechem. Grzechem także jest seks w prezerwatywie. Sorry, taki mamy klimat.

-- LINK USUNIĘTY -- - doxycycline-cheapbuy.site.ankor <a href="-- LINK USUNIĘTY --